На Запоріжжі у власність учасникам АТО передано більше тисячі гектарів земель

З початку запровадження ініціативи про надання земельних ділянок учасникам антитерористичної операції та членам родин загиблих воїнів Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області та органи місцевого самоврядування регіону надали учасникам АТО 4 153 дозволи на розробку документації із землеустрою щодо відведення земельних наділів загальною площею 5 350 гектарів.

На сьогодні процедуру оформлення землі у власність завершив 931 військовослужбовець АТО, які отримали: 565 земельних ділянок загальною площею 1064,44 га – для ведення особистого селянського господарства, 291 земельну ділянку загальною площею 29,64 га – для ведення садівництва та 75 ділянок загальною площею 6,46 га – для будівництва та обслуговування житлових будинків та господарських споруд.

Безпосередньо Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області видано 801 наказ про затвердження розроблених проектів землеустрою та передачу учасникам АТО земельних наділів загальною площею 1004,47 гектара. Органи місцевого самоврядування прийняли 130 таких рішень на землі загальною площею 96,07 гектара.

Найбільше наказів про передачу у власність військовим земельних ділянок видано по Запорізькому – 264 на землі загальною площею 78,77 га, Мелітопольському – 102 на землі загальною площею 77,3 га, Пологівському – 94 на землі загальною площею 180,82 га, Вільнянському – 89 на землі загальною площею 158,99 га районах Запорізької області.

Загалом у Запорізькій області отримали від учасників АТО 6089 заяв про надання земельних ділянок у власність. Звернення військовослужбовців розглядаються у першочерговому порядку.

На сьогодні Головним управлінням Держгеокадастру у Запорізькій області видано 3675 наказів про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність. Відповідно до цих наказів учасники АТО отримають земельні ділянки для ведення садівництва та особистого селянського господарства загальною площею 5076,44 гектара.

Довідково: Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки.

Джерело

 

Автори