Попри саботаж влади безкоштовний хліб для херсонців буде! (фото, відео)

Порошенко на День святого Миколая привіз у Миколаїв мобільну котельню: десятки тисяч людей зможуть впевненіше пережити цю зиму

 

Петро Порошенко привіз у Миколаїв мобільну котельню. Як пояснює міський голова Олександр Сєнкевич, такий подарунок до Дня святого Миколая насправді вкрай важливий для містян. «В першу чергу тому, що на випадок бомбардувань в місті ми не маємо можливості відключити котельню, бо все замерзне і буде у нас «Алчевськ» у Миколаєві. Ми будемо використовувати цю котельню, щоб підключати її у випадку зупинки основної котельні. Поки ремонтуємо, відновлюємо – можемо використовувати цю котельню, зберегти мережі і не заморозити людей», – говорить очільник міста.

Дороговартісний проект на мільйони гривень реалізували коштом Фонду Порошенка та компанії «Рошен». Петро Порошенко пояснює: «Це – унікальний проект. В Україні такого проекту ще немає. І невипадково ми обрали Миколаїв для того, щоб запустити цю потужну, з усією необхідною електронікою пересувну котельню. Для чого? «Шахеди» розраховані на те, що вони б’ють по прив’язці до GPS. А ця котельня мобільна, десятки тисяч людей завдяки цьому можуть набагато впевненіше пережити цю зиму».

«Не дивлячись на те, що сьогодні ворог відступив за Херсон, ми досі у зоні ураження ракетами С-300. І 8 грудня дві таких ракети прилетіли сюди. Вони роблять великі руйнування, ями по чотири метри, руйнують будівлі. Ми вже маємо досвід, коли вони стріляли по котельням на початку цього року», – розповідає Сєнкевич.

«Ця котельня може працювати в автоматичному режимі. А після війни ми маємо можливість її встановити в один з віддалених районів, дообладнати систему охоронною сигналізацією, і вона буде працювати», – говорить міський голова.

Найбільше котельні радіє керівник обласного теплоенерго Микола Логвінов. «Це все – українське виробництво, і обладнання, якщо не дай Бог, пошкоджене – його відремонтують на базі підприємства. Не треба замовляти матеріали за кордоном. А це зроблено в Україні», – пояснює досвідчений комунальник.

«Вона буде резервом під 5-6 котелень. У нас є лікарня, де її можна встановити. Цілий мікрорайон можна закрити. Нам би ще одну – і все було б добре», – говорить Логвінов.

Раніше команда Порошенка з волонтерами ГО «Справа Громад» привезла у Миколаїв системи для очищення води – їх встановили у лікарнях та інших соціальних об’єктах, вони і зараз працюють, підтвердив Сєнкевич.

«Ми закликаємо масштабувати проект мобільних котелень. Давайте це зробимо в Херсоні, де люди сидять без тепла. Давайте це зробимо в Ізюмі. Ми готові поділитися, дати всю інформацію, проект, зразки обладнання. Ми навіть готові спільно з кимось – або з місцевим бюджетом, або іншими волонтерськими організаціями – робити це і на інших територіях. Нехай приїжджають, беруть досвід Миколаєва, бо тут є чому повчитися», – зазначає Порошенко.

«Давайте зараз продемонструємо ту єдність, яку ми демонструємо з перших днів війни, і, об’єднавшись, допоможемо людям», – закликав Петро Порошенко.

Джерело

 

Влада блокує роботу пекарні в Херсоні, яка буде забезпечувати людей безкоштовним хлібом

 

Петро Порошенко під час поїздки у Херсон повідомив, що за вказівкою влади блокується робота пекарні, яку спеціально встановили в одному з приміщень деокупованого міста. У пекарні волонтери планують виготовляти безкоштовний хліб для містян. П’ятий Президент наголосив – попри саботаж з боку чиновників безкоштовний хліб для херсонців обов’язково буде.

«Шокований і обурений ситуацією навколо нашої пекарні, яка мала вже сьогодні роздавати херсонцям безкоштовний хліб. Як розповіла нам активістка ГО «Справа Громад» Оксана Погомій, раптом почалися «палки в колеса» вже налагодженого процесу», – пояснив Порошенко.

«Хочу нагадати тим, хто після деокупації повернувся на «хлібні місця» — на відміну від вас, що після повномасштабного вторгнення втекли з міста і невідомо де відсиджувалися увесь цей час, Оксана з ризиком для життя тримала український спротив в окупованому Херсоні, відкрито виступала проти російського режиму. За словами Оксани, ще 1 грудня очільниця Херсонської міської ВЦА Галина Лугова погодила відкриття пекарні в одній з тутешніх шкіл. Але комусь дуже «муляє» то хліб від Порошенка, то гуманітарний намет, то буржуйки, то ще щось. Тож «згори» спустили вказівку «пекарні не буде», – обурюється п’ятий Президент.

«Ми привезли і встановили сучасне нове обладнання. Наша команда готова забезпечити пекарню автономним водопостачанням та електрикою. Борошном, цукром, дріжджами і робочими руками. Пекарня готова працювати цілодобово і давати щодня не менше 600 кг безкоштовного хліба. Не потрібно нічого від чиновників, окрім дозволу на це приміщення. Наші активісти роблять все, щоб велика кількість херсонців мала можливість покуштувати, вдихнути, просто відчути запашний, свіжий український хліб. Бо люди, які прожили більше 8 місяців в окупації, ще й не мають грошей, не мають роботи. Не мають нічого, крім надії і віри в Україну, яку вони пронесли через жахи російського терору», – наголошує Порошенко.

Він зауважує: це несправедливо і не по-людськи, коли ті, хто усі ці місяці сидів або по закордонах, або в Києві, приїхали сюди не для допомоги людям, а щоб бути «указующим пєрстом».

«І вони вважають, що «херсонці хліба не потребують». Ми всі сьогодні маємо продемонструвати піклування про херсонців і єдність. Показати, що це – єдність всього нашого народу, всієї нашої країни в допомозі херсонцям. У нас попереду дуже важкі випробування, і ми їх подолаємо, якщо продемонструємо ту саму єдність, яку ми тримали з 24 лютого», – вважає Порошенко.

«А хліб для херсонців ми обов’язково будемо пекти», – наголосив п’ятий Президент.

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв, який був присутній на зустрічі волонтерів з очільницею ВЦА, повідомив у Facebook, що вона відмовилась пояснювати свої дії, бо поспішала включитись в телемарафон «Єдині новини». Він також оприлюднив відео цієї розмови.

«Ми приїхали до Херсона, щоб запустити міні-пекарню, придбану для міста Фондом Петра Порошенка і «Справою Громад». Місто після окупації, постійні обстріли, у людей немає нічого. Повністю автономна пекарня була змонтована і готова випікати мінімум 600 кг безкоштовного хліба. Але за день до запуску раптом команда – закрити! Команда від міської військової адміністрації, яку очолює Галина Лугова», – написав Ар’єв.

«Розмова з Луговою була короткою, бо вона спішила на пряме включення в телемарафон. І це включення її більше хвилювало, ніж питання забезпечення херсонців хлібом», – зауважує народний депутат.

Ар’єв застерігає: якщо влада спробує закрити пекарню, це буде прямим саботажем відновлення Херсона після окупації і перешкодою гуманітарній допомозі мешканцям міста. «І ми з колегами будемо звертатись з відповідними заявами до правоохоронних органів», – попередив Ар’єв.

«Ну і висновок. Влада вважає себе власниками України, а не слугами і найнятими менеджерами. Історії з розкраданням гуманітарної допомоги в Запоріжжі є тому підтвердженням. Власне, ця ситуація теж – перешкоджати гуманітарній допомозі людям, які потерпіли від окупації, є злочином. І ми не допустимо позбавлення херсонці цієї допомоги. Хай би хто не кірілив областю», – резюмує Володимир Ар’єв.

Джерело

 

Автори