Санкції на часі. 13.12.2022

Ростислав Павленко

Bloomberg повідомляє, що обмеження цін на нафту завдає ударів по російський економіці.

Держава-агресор уже втратила європейський ринок – понад 1,5 млн барелів на день. До кінця року вона втрачатиме ще 500 тис барелів на день, якщо Польща та Німеччина виконають свої зобов’язання щодо припинення імпорту нафти трубопроводами.

Водночас ціни на нафту у світі впали. Наприкінці тижня нафта марки Brent продавалася за ціною менш як 77 доларів за барель, що на 14% менше від максимумів, досягнутих у понеділок – після того, як санкції набули чинності. При цьому російська нафта Urals подешевшала ще більше й продавалася за трохи більш як 40 доларів за барель (тобто за собівартістю) у балтійських портах країни.

Із запровадженням нових і нових санкцій рух росії до дна прискорюється.

1. Європейський Союз створить нову посаду відповідального за реалізацію санкцій проти росії в третіх країнах.

Чиновник боротиметься зі спробами обійти обмеження, які ЄС наклав на російську економіку, представників влади та близьких до неї бізнесменів.

2. Проект нового пакету санкцій ЄС проти рф передбачає заходи проти 144 фізосіб, включаючи знаменитостей, телеведучих та блогерів.

У каналів «РЕН ТВ», НТВ / «НТВ-Світ», «росія-1» можуть відкликати ліцензії на мовлення у країнах ЄС.

Також у дев’ятий пакет можуть включити 169 компаній та фізичних осіб, які пов’язані з російським військово-промисловим комплексом.

3. На росії виник гострий дефіцит газових цистерн.

Посилення санкцій Заходу щодо москви змусило частково розгорнути експортні потоки зрідженого газу в східному напрямку і на внутрішній ринок, але можливостей залізниці перестало вистачати. Затори знизили оборотність вагонів та, відповідно, доступність рухомого складу.

З початку 2022 року з різних причин вибуло близько 2000 газових цистерн – частина з них у рамках списання через закінчення терміну служби, проте більша частина залишилася на території України, приблизно до 1500 одиниць.

4. Збори російських кінотеатрів впали на 56-70%.

Скрєпи і ура-патріотизм чомусь не користуються у росіян попитом.

5. На рф фіксують значне падіння народжуваності.

За інформацією росстату, спад народжуваності – на 10,7% рік до року – став найсильнішим принаймні з 2020 року.
При цьому відносний рівень народжуваності – 9 дітей на 100 тисяч населення – став мінімальним із 2001 року.

Експерти прогнозують, що народжуваність буде падати й у наступних роках і може досягнути абсолютного мінімуму у сучасній історії росії.

І далі ж буде.

Автори