ЗЕборотьба з УПЦ МП

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Останніми днями у шанувальників ЗЕ справжній екстаз. Вони УПЦ МП перемогли, бачте. У московських попів обшуки, Зеленський вводить у дію рішення РНБО, а Києво-Печерську Лавру реєструють як монастир ПЦУ.

Перемога? Ні, відверте мародерство і брехня, як все у «Слуг народа».

Києво-Печерська Лавра – монастир ПЦУ? А це заслуга влади чи самої ПЦУ, яка подала документи на реєстрацію? ПЦУ подала (цікаво, до речі, коли?). Відповідні служби зареєстрували, але в Лаврі досі сидить Паша Мерседес на чолі його осередку Секти Гундяйствуючих. Хто не вірить – дійдіть до Лаври і переконайтеся, жоден Паша Мерседес звідти не виїхав.

СБУ проводить обшуки і арешти? І що? Як там поживає запорізький митрополит Лука – закінчений українофоб, який оголошував анафему митрополиту Епіфанію? Чи в єпархію Луки СБУ їхати стрьомно – там стріляють?

Взагалі, те, з якою швидкістю влада заходилася мордувати УПЦ МП, наводить на серйозні роздуми. Ми спостерігаємо нечуване перевзування в польоті. Відколи команда ЗЕ стала владою, вона проводила вщент протилежну церковну політику.

Почати можна з гаспадіна Трофімова, колишнього заступника голови ОПУ (тобто Єрмака), який навіть не приховував своєї близькості до УПЦ МП, і, ба більше, він спільно з Онуфрієм служив літургію. Нічого не видавало Штірліца…

Гаспадін Трофімов наразі з ОПУ звільнений. Але свою чорну справу він зробив якісно. Саме він заявляв тоді, що команда президента Порошенка, здобувши Томос, «дискредитувала дії мільйонів українських віруючих». Саме за Трофімова священики ПЦУ масово стали скаржитися на опір з боку місцевих влад і на підтримку владою на місцях УПЦ МП. Саме стараннями Трофімова і міністра культури Бородянського головою Державної служби з питань етнополітики і свободи совісті була обрана креатура Трофімова Олена Богдан, хоча по конкурсу впевнено перемагав Андрій Юраш, один з тих, хто здобував Томос. Мадам Богдан і зараз на посаді, хоча вона продовжує заявляти, що слідів співпраці УПЦ МП з Москвою вона не бачить і виступає проти заборони УПЦ МП.

А звідки взявся в ОПУ гаспадін Трофімов? З «Кварталу 95», він був там виконавчим продюсером.

Я можу поставити дуже багато питань. Наприклад, таких.

Якого лихого УПЦ МП безкарно скирдувала людей в своїх церквах під час пандемії Ковід, і чи не завдяки цьому Україна пережила смертність по два Іловайська на день?
Я можу запитати, якого милого у 2021 р. на День Незалежності до Софійського собору пустили попів УПЦ МП, але не пустили патріарха Варфоломія?
Я можу запитати, як там поживає депутат Богуцька, яка заявила, що ПЦУ – то Порошенко створив власну церкву?
Нарешті, я можу запитати, що робила б зараз команда ЗЕ, якби за президента Порошенка не був отриманий Томос і не була створена ПЦУ?

І нарешті. Ще у 2018 р. за президента Порошенка були прийняті закони, які спрощували перехід релігійних громад із конфесії в конфесію, і про те, що церкви, чий центр знаходиться в іншій країні, мають відображати назву цієї країни в своїй назві. Виконання обох законів наглухо заблоковане саме за Зеленського.

І буквально нещодавно прийшла інформація, що СБУ, яка витягує під час обшуків юних півчих з ліжок московських попів, водночас перешкоджає переходу громад з УПЦ МП до ПЦУ через «питання безпеки» нібито.

Як збігається одне з одним?

А просто. Так само, як колишня ОПЗЖ в Раді живе й не тужить, допоки голосує в унісон з владою. Команда ЗЕ не бореться з УПЦ МП, вона робить її ручною. Хоче, аби УПЦ МП агітувала за них. От і вся мета цих дій СБУ.

А про нібито боротьбу Зеленського з УПЦ МП розкажіть… 73%-м. Ці повірять у все, що завгодно, аби лише ЗЕ був хороший.

Автор