Зерно як зброя

Макс Гадюкин

Путин за зерно переживает? Что, снова задница переболела? Далась ему эта зерновая сделка.

Она касается войны и политики, а зерна лишь косвенно. Собственно, зерно здесь как заложник – а Россия требует себе политический гешефт. И угрожает военными методами. Или террором.

Трое в лифте застряли, один обосрался: с ножом и е*нутый. А выйти всем надо. Вот зерновая сделка более понятным языком.

Казалось бы, всем выгодно. Мы толкаем зерно, чтобы оно не лежало на складах и заодно не становилось мишенью. Турция – батя в плане влияния. Бедные страны получают зерно, богатые страны не получают орду голодных беженцев на границе ЕС.

Нам выгодно. Деньги не должны стоять на месте. Товар – тоже, иначе и денег не будет.

Россия получила 3,14зды и таким образом склонилась к сделке. Набитая срака переболела. И тут-то наш серун в лифте, то есть Пыня, пригрозил выйти из сделки. В итоге получил по ушам от Эрдогана и остался на месте.

Расслабляться, конечно, не стоит. Если Путина обули в одном месте – он попытается напаскудить во втором, третьем, четвертом.

Но разве он не делал так раньше? Делал. Мы что, не привыкли? Еще как. Более того, делаем так, что паскудить ему становится все больнее. Воспитываем диктатора методом собаки Павлова. Сделал каку – получил с ноги в кабину, и так до педагогического эффекта.

Весной он мог грозить флотом. Теперь там второй флагман за полгода еле на воде держится.

Ким Чен Пын может лишь пугать. Получается плохо.

Пользуйтесь. Можете развлекаться – лично я советую ознакомить всех русских, попавшихся вам под руку, с итогами «возвращения России в зерновую сделку».

Вы же ораторы, я в вас верю. Точно сможете изложить Ванькам, что сегодня их лидера обоссали всем аулом, прогнали по кругу и вываляли в перьях. Пропаганда обязательно расскажет, что это был древний обряд. Что на самом деле Пыню все уважают и боятся, а когда бьют в е*ло – стараются не испортить прическу.

Пропаганда расскажет. А вы чисто напомните, что обряд зовется обоссыванием. Русских в сети много, правда? Еще бы. Вот им и надо пояснить, если есть минутка.

– Что, без света сидишь, да?
– Допустим. Кстати, круто Путина Эрдоган опустил. Видел? Зерновая сделка.

– Уга-буга, замерзнешь!
– Нет. Меня же не обоссали. Стоп, это что, Путин теперь замерзнет, ты не в курсе? Так вот почему он кашляет… Зерновая сделка.

Русские сами к нам лезут – вот и хорошо. Узнают про обряд.

Шаман и хлебная струя.


Кирило Данильченко

“Россия приостанавливает своё участие в зерновой сделке после атаки Украины в Чёрном море”, — Минобороны России.

“Министр обороны Турции, после звонка своего российского коллеги заявил, что сухогрузы под флагом Турции продолжат вывозить продовольствие из Украины, несмотря на приостановку участия РФ в зерновой сделке”.

“Москва возобновляет зерновую сделку”, — Минобороны России.

Мощно отбросили НАТО в 1997 год.

Проспать синхронную атаку надводных и воздушных БПЛА на главную базу флота в Причерноморье. Несмотря на РЭБ, боновые заграждения, ПВО, РЛС-контроль, абсолютное преимущество в корабельном составе, в авиации, получить свое православное Таранто. Отключить камеры и попытаться скрыть ущерб. Получается плохо – носители “Калибров” почему-то в море не выходят.

Нести дичь про комаров, дроны с торговых судов, террористические акты по ЧФ РФ после десятков ударов по мостам в Затоке и элеваторам в Украине.
Шантажировать Ближний Восток и Африку голодом.
Полизать мороженку от друга Эрдогана.
Вытереть мочу с лица и сделать покер фейс.

Разрешите взять у вас интервью? Берите. Да это же не интервью! Да вы берите, берите.


Андрій Клименко

Колеги, ми хочемо акцентувати вашу увагу на фундаментальних деталях “зернової проблеми”, які дещо потонули на загальному фоні важливих, але все ж таки другорядних питань.

1. Ми одразу розуміли, що перешкоджання РФ “зерновому коридору” – це зовсім не про зерно… Мав бути ширший контекст або ширша рамка. Це “золоте правило” аналітики та прогнозування.

2. В нас був чималий досвід – з травня 2018 року, з дати відкриття Кримського мосту і початку тривалих утримань суден, шо йшли Керченською протокою до/з українських портів Азовського моря, ми моніторили цей процес 24/7 по кожному судну. І впевнились, що показники подібних процесів, тобто динаміка по днях/місяцях – один з індикаторів змін в загальній поведінці ворога.

3. Ми завдалися питанням: “А коли точно це розпочалося? – місяць, день?”… І проаналізували весь вересень. Кожне судно. Руками та очима. І ми цей день знайшли абсолютно точно – 18-19 вересня 2022 року (жовтий стовпчик), коли однозначно розпочалося кардинальне, в 5 разів одразу, збільшення тривалості очікування інспекції суднами із зерном.

4. Ми розуміли, що в тоталітарних державах таке може бути тільки “по команді” зверху. З самого верху. Тобто 17-18.09.2022 була команда “гальмуй процес…” з Кремля. Чому звідти? Бо тут є інтерес президента Туреччини особисто, і замахнутись на нього могла лише відповідна за рівнем особа.

5. Ми перегорнули хроніку у пошуках відповіді на питання: “А що ж було безпосередньо перед та після 18-19.09.2022 року? А 14-16.09.2022 був великий саміт ШОС в Самарканді, де президенту РФ довелося витерпіти критику за війну з боку перших осіб Китаю та Індії та навіть деяке приниження в процедурних питаннях з боку лідерів азійських членів СНД. А ще він пообіцяв президенту Китаю, що він постарається скоріше завершити війну в Україні.

А безпосередньо після 18-19.09.2022 було 20-21.09.2022, коли всі чекали звернення президента РФ всю ніч і дочекалися його вранці 21.09. Він оголосив мобілізацію вперше в історії сучасної РФ. А надалі за пару тижні вперше призначив командувача об’єднаним угрупованням військ в Україні.

Цікавий контекст?

6. Висновки та прогнози.

6.1. Блокування “зернового коридору” – складова путінського плану нового етапу війни на виснаження України. Розглядати цю тему окремо від війни не має жодного сенсу.

6.2. Ми не бачимо жодної причини для президента РФ змінити це розпорядження, оскільки говорити про те, що він змінив свої наміри щодо України, передчасно.

6.3. Звичайно він може використати цю тему, щоб затягнути час для поповнення та злагодження своїх військ, а для цього буде прагнути “зернового перемир’я” – бажано місяців на 2-3. (Звісно, на такі пропозиції Україна не піде).

6.4. Вони до цього готувалися – аналітично – мали час. Вони розрахували, що (цитую):

“… Блокування постачання зерна до ЄС на першому (до 19 листопада) та наступних можливих етапах вивезення українського врожаю ще відчутніше розкрутить інфляцію в Європі та особливо у Британії.
Хліб із бензином генерують інфляцію. Обмеження надходження українського зерна на ринок не менш ніж на 15% додасть кумулятивним ефектом до зростання цін 5-7%, що у поєднанні з стрибком тарифів на тепло виведе загальну інфляцію у листопаді-грудні на рівень 13-15% (вересень – 10,1%).
Екстраполяція цих оцінок на країни ЄС дає прискорення зростання цінового індексу в діапазоні 11- 18%. Як наслідок, соціальна напруженість у ЄС як результат сукупного зростання споживчих цін та базової інфляції виходить на рівень «зона значних ускладнень (33-67%) ближче до верхньої межі, за якою слідує кризова зона з масовою соціальною непокорою, ослабленням та руйнуванням державних інститутів.
Енергія соціальних протестів неминуче буде каналізована у вигляді тиску на владні структури з вимогою переглянути політику щодо СВО та Росії загалом…”.

6.5. Єдиним (ще раз – єдиним) фактором, що може відтермінувати зрив українського морського експорту зерна в найближчі дні-тижні може бути лише побоювання РФ кардинально зіпсувати відносини з президентом Туреччини, для якого це успішний глобальний (!) лідерський проект.

6.6. Тобто принципове рішення в РФ прийняли, все питання – в часі, коли вони почнуть фізично, силовими методами цьому заважати безпосередньо в морі.

6.7. Змінити цю “переговорну позицію” РФ можуть тільки ЗСУ за допомоги достатньої кількості сучасної зброї…
Нам здається, що прогнозувати подальший розвиток подій треба саме в такому широкому контексті.

6.8. Отже ще раз: перешкоджання РФ “зерновому коридору” – це зовсім НЕ ПРО ЗЕРНО, це про новий етап війни.

* * *

Отже, РФ поступилася вимогам Туреччини, і так швидко…..😁

Полный текст заявления Минобороны РФ по возобновлению “зерновой сделки”:

После совершения Украиной 29 октября с.г. террористического акта против кораблей Черноморского флота и гражданских судов, задействованных в обеспечении безопасности «зернового коридора», Российская Федерация приостановила реализацию соглашения по вывозу сельскохозяйственной продукции из украинских портов («Черноморская инициатива»).

Данная позиция России была доведена до Генерального секретаря Организации Объединенных Наций А. Гутерриша и Совета Безопасности ООН.

Благодаря участию международной организации, а также содействию Турции удалось получить необходимые письменные гарантии со стороны Украины (🤣🤣🤣) о неиспользовании гуманитарного коридора и украинских портов, определенных в интересах вывоза сельскохозяйственной продукции, для ведения боевых действий против РФ, направленные в Совместный координационный центр 1 ноября 2022 года.

В частности, украинская сторона официально заверила, что «Морской гуманитарный коридор будет использоваться только в соответствии с положениями «Черноморской инициативы» и связанным с ней положением о СКЦ».

Российская Федерация считает, что полученные гарантии на данный момент представляются достаточными и возобновляет реализацию соглашения – Инициатива по безопасной транспортировке зерна и продовольствия из портов Украины («Черноморская инициатива»), приостановленную после теракта в Севастополе.

* * *

Q.E.D. “что і трєбовалось доказать”😉 – від речника МЗС України:

* * *

Отже сьогодні, за день після публікації нашого прогнозу, неочікувано швидко з’явилася заява міністерства оборони РФ про відновлення участі РФ в «зерновій ініціативі». Таким чином, наш прогноз про вплив Туреччини підтвердився. Нагадаю про текст:

“…Єдиним фактором, що може відтермінувати зрив українського морського експорту зерна в найближчі дні-тижні-місяці може бути лише побоювання РФ кардинально зіпсувати відносини з президентом Туреччини, для якого це успішний глобальний лідерський проект…”.

З одного боку, це свідчить про послаблення позицій РФ. Ця заява вже викликала бурхливе несприйняття та гостре розчарування націонал-патріотичної частини російського суспільства.

Однак, це не відміняє проблеми в цілому: перекриття «зернового коридору» залишається в переліку можливих інструментів Кремля. Його продовження потребує схвальної реакції цивілізованого світу на адресу Туреччини та, за необхідності, надання їй необхідної політичної підтримки.

Ну, а ми в свою чергу будемо продовжувати моніторинг 24/7….

* * *

Скоріш за все Ердоган сказав Пу щось таке: “Ти кажи, що хочеш, але мої турецькі судна все одно будуть возити зерно з українських портів”… Ну а Босфор в Ердогана.

Автор