Санкції на часі. 07.10.2022

Ростислав Павленко

Третина опитаних росіян приготувалися до заборони доларів та введення продуктових карток. Майже половина респондентів – 48% припускають, що ситуація може погіршитися до кінця року.

У першій половині року росіяни чекали від влади більшого: авансована довіра до держави демонстрували 76% населення. Однак до третього кварталу все більше громадян почали визнавати, що на краще нічого не зміниться.
«Бунти мобілізованих», поки поодинокі, показують, що відчай на росії переростатиме у «бєссмислєнний і бєспощадний русскій бунт». Але для цього союзники мають і далі послідовно спроваджувати росію до дна, підвищуючи тиск.

1. росія втрачає останні резерви: падіння юаня позбавило її $10 млрд.

З початку року курс долара до юаня підскочив на 13%, що стало для китайської валюти найсильнішим падінням із 1994 року.
Для росії зниження курсу юаня обернулося втратами золотовалютних резервів на суму понад 10 млрд дол. Юані, що дешевшають – це останні доступні резерви росії. Долари, євро, фунти стерлінги, японські єни, а також австралійський і канадський долар – опинилися під санкціями, запровадженими в перші дні після початку повномасштабної війни.

2. Міненерго Туреччини заявило, що ухвалено рішення вдвічі збільшити потужність Трансанатолійського газопроводу (тягнеться від Грузії до Греції) – з 16 до 32 млрд кубометрів.

3. Нідерланди допускають запуск родовища Гронінген, яке може замінити газ із рф у Європі.

4. На росії після оголошення мобілізації фіксується спад попиту на авіаквитки країною – на 48%.

5. На росії вчетверо зріс попит на вживані сервери.

Обладнання, що було у використанні, виявилося затребуваним навіть серед великих клієнтів: банків, нафтових компаній, держструктур та інших. Воно не має сервісної підтримки і деградуватиме далі.
Технологічне провалля поглиблюється.

І далі ж буде.

Автори