Брифінг Євросолідарності: Ми не дозволимо оббирати армію (фото, відео)

 

Порошенко закликав звільнити пальне для ЗСУ від акцизів і надати пільги аграріям

Пальне для потреб Збройних Сил України має бути звільнене від акцизів – про це заявив Петро Порошенко під час брифінгу. Він також закликав передбачити пільги для українських аграріїв.

«У нас є дві принципові вимоги до законопроектів, які стосуються акцизів на пальне. Перше: ми не дозволимо оббирати армію. Ми не дозволимо маніпулювати, вилучати кошти Збройних Сил і передавати дорожньому будівництву. Ми не дамо проголосувати закон про акцизи, якщо звідти не буде вилучена норма про обкладання акцизом паливно-мастильних матеріалів для потреб Збройних Сил України», – зазначив Петро Порошенко.

Він наголосив: фінансування оборонних спроможностей Збройних Сил України є найважливішим фактором перемоги, фактором існування нашої держави.

«Ми знайшли порозуміння в більшості парламентських фракцій. Ми презентували це в тому числі і монобільшості. І дуже розраховуємо, що найближчим часом ця безглузда, ганебна норма закону, який був прийнятий у першому читанні, буде знята. А всі кошти Збройних Сил України залишаться недоторканими», – зауважив Порошенко.

«Друга позиція – це аграрний сектор і фермери, які зараз опинилися в надзвичайно важкому стані. Левова частина їхніх посівів була захоплена або спалена ворогом. Блокада портів обмежує логістичні можливості експорту для українських аграріїв, що знижує ціни на їх продукцію. Підвищені ціни на міндобриво, на засоби захисту рослин, на паливо-мастильні матеріали призведуть до того, що фермери не вийдуть в поле навіть збирати врожай, вже не кажучи про те, щоби сіяти наступний», – пояснює п’ятий Президент.

«Ми вимагаємо проаналізувати досвід країн Європейського Союзу, де застосовують норми зниженого акцизу для сільгоспвиробників. Про яку інвестиційну привабливість можна говорити, якщо обмежувати і робити неконкурентноздатними українських аграріїв?», – зазначає Порошенко.

«Тут ми готові до компромісів, ми готові шукати порозуміння. Ми сподіваємось, що голос українських аграріїв також буде почутий. Бо це мільйони людей, які сьогодні опинилися у важкому стані в українському селі», – говорить Порошенко.

П’ятий Президент також закликав спрямувати кошти Дорожнього фонду не на будівництво доріг, а на розширення пунктів пропуску на західному кордоні України, щоб збільшити експортні можливості нашої держави.

«Щодо коштів Дорожнього фонду. Спілкуючись з Європейською бізнес-асоціацією, нашими американськими партнерами і українськими асоціаціями представників бізнесу, ми дійшли висновку: якщо ви вже збираєте кошти на Дорожній фонд, більша половина з них негайно має бути спрямована на розширення пропускних можливостей західного кордону України. Дороги ми відбудуємо після нашої перемоги. Треба скоротити кілометрові черги з вантажівок, які сьогодні блокують експорт України. Інвестиції, які підуть на розширення – це те, що підтримує народ України, підприємці України, експортери України, і це треба зробити.

«Йдеться не про ультиматуми, йдеться про єдність парламенту для захисту оборонних коштів України. Йдеться про єдність у кроках, які будуть перешкоджати будь-яким корупційним ризикам. Весь парламент має об’єднатися для захисту України. Це – кредо нашої партії, нашої фракції. Я твердо переконаний, що це підтримується нашим народом», – наголосив Порошенко.

Джерело

 

Ніна Южаніна: Всі витрати з Державного бюджету мають бути прозорими

Витрати з Державного бюджету мають бути прозорими, а парламент має реалізувати своє право у бюджетному процесі – про це заявила під час брифінгу народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«Якщо говорити про подальше планування, як ми будемо планувати Державний бюджет на 2023 рік, то тут є дуже багато запитань. Ми вимагаємо такої ж поваги до народних депутатів, конституційної поваги, яка була раніше. Всі витрати з державного бюджету мають бути прозорими. Ми повинні мати повну інформацію щодо видатків, наприклад, з Резервного фонду цьогоріч», – наголосив Южаніна.

«Тому що починаючи з 23 лютого саме уряд за погодженням з Верховним Головнокомандувачем має право визначати пріоритетні видатки, зменшуючи видатки, заплановані за всіма розпорядниками, і витрачати їх на ті цілі, які для них є пріоритетними», – пояснює Южаніна.

«Ми від цього процесу всі відсторонені. Тому перед розглядом бюджету на 2023 рік нам потрібно ознайомитися з повною інформацією і потім далі рухатися, усвідомлюючи, який ми плануємо воєнний бюджет на наступний рік», – резюмує Южаніна.

Джерело

 

Треба робити все для того, щоб фінансування Збройних Сил України не зменшувалось – Южаніна про акцизи на пальне

Пропозиції уряду про повернення акцизів не мають обґрунтування і послідовного перехідного періоду від воєнного часу на час відновлення економіки. Тому ця пропозиція викликала таке обурення – про це під час брифінгу сказала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна.

«Тому що після того, як всі види пального були звільнені від оподаткування акцизом, відразу пропонується те, що неприйнятне суспільству. Це і викликало стільки запитань. Особливо те, що стосується Збройних Сил України», – зазначає Южаніна.

«Механізми контролю для того, щоб Збройні Сили України отримували без акцизу пальне, є. Вони прописані у Податковому кодексі. Я думаю, що при хорошому адмініструванні ніяких перетікань і зловживань не буде», – переконана депутатка.

Вона наголошує: треба робити все для того, щоб фінансування Збройних Сил України і взагалі захисту України в жодному разі не зменшувалося.

«Тому друга наша пропозиція: якщо вже і з економіки, і з людей будете збирати кошти в Дорожній фонд, то давайте спрямовувати їх в першу чергу на розширення можливостей автомобільних пунктів пропуску, які вплинуть на можливості нашої економіки. А збільшення можливостей – це збільшення надходжень в Державний бюджет, і ці кошти ми знову направимо на Збройні Сили України», – пояснює Южаніна.

«Це абсолютно реальні, раціональні пропозиції, які мають бути прийняті у залі. І тоді можуть бути проголосовані такі проекти законів», – резюмує Южаніна.

Джерело

Автори