Вісті з фронтів. 17-18.08.2022

Костянтин Машовець

Судячи зі всього, протягом минулої доби противнику силами тактичної групи зі складу пвк “вагнер”, підтриманої підрозділами 1-го АК вдалося просунутись до 1 км в районі Опитного, а також на приблизно таку ж відстань південніше Мар’їнки по напрямку на Новомихайлівку, і це, по-суті, його всі “успіхи” протягом 3-х останніх днів на цьому операційному напрямку.

1. Командування військ противника продовжує активні заходи щодо підсилення свого угрупування на Херсонсько-Бериславському плацдармі. Зокрема, в районі Високе – Матросівка – Вірівка зосереджується не менш як 2 мотострілецькі БТГр противника (вірогідно, зі складу 5-ї ЗВА противника). Всього приблизно 72-75 одиниць ОВТ – до 20-22 танків, 45-46 одиниць інших ББМ.

В районі н.п. Розлив зайняли приховані позиції “свіжа” танкова рота противника (до 10-и танків) , мотострілецький взвод (4 БМП) + арт-група (1 гсабтр – 4 одиниці 152-мм САУ 2С19 “Мста-С” та 3 вогневих взводу – один – 2 одиниці 203-мм СГ 2С7 “Пион”, другий – 3 одиниці 152-мм гармат-гаубиць Д-20 та третій – 2 одиниці 122-мм гармат-гаубиць Д-30).

Скоріше за все, це посилення найближчих до ключових районів оборони противника пунктів – Бериславу та власне Херсону. Принаймні, висування цих підрозділів противника відбувалось максимально приховано.

Цікаво, що командування військ противника для підсилення свого угрупування на плацдармі почало використовувати не тільки власне свої армійські части та з’єднання, а й сили та засоби “росгвардії”, які за своєю організаційно-штатною структурою та озброєнням здатні виконувати завдання армійського типу. Наприклад, зі ст. Наурска (Чеченська республіка) починаючи з 13-го серпня противник перекинув в район Новоолександрівки (Херсонська область, Україна) принаймні 2 арт-дивізіони 140-го артилерійського полку 46-ї оброп федеральної служби військ національної гвардії РФ.

2. Два дні тому російське командування вимушене було констатувати “зрив процесу комплектування” у Ніжегородський області рф так званого “добровольчого танкового батальону ім. Кузьми Мініна”. Зі 160 осіб, якими було необхідно доукомплектувати підрозділ, в реальності вдалося залучити лише 30 осіб. Для збільшення рівня “вмотивованості ” потенційних кандидатів у “бронелобі денацифікатори” місцева влада, у вигляди керівництва області, пообіцяла виплачувати починаючи з 1-го вересня щомісячну грошову винагороду у 10 тисяч російських “фу-блів” дітям “добровольців-контрактників”, які проходять навчання у 10-11 класах середньої школи.

3. Для вогневої підтримки своїх передових підрозділів, які намагаються вести наступальні дії на Сіверському та Бахмутському напрямках, противник розгорнув у позиційному районі (північно-західна околиця Лисичанська – південно-східніше Спірного – східніше Берестового – Рай-Олександрівки) достатньо потужне артилерійське угрупування – всього до 4-х дивізіонів ствольної та реактивної артилерії + ще одну вогневу батарею, зокрема:

– гадн та гсадн 120-ї абр 41-ї ЗВА,
– гадн та реадн 30-ї мсбр 2-ї ЗВА,
– гсабтр 55-ї мсбр 41-ї ЗВА.

Наявність на цьому напрямку підрозділів зі складу 305-ї та 30-ї абр не підтверджується. Скоріше за все, вони знаходяться у процесі переміщення у Південну операційну зону. Зокрема, підрозділи 305-ї абр у район оперативного розгортання військ 5-ї ЗВА на лівому березі Дніпра в Херсонській області, а підрозділи 30-ї абр – на Запорізький напрямок (ймовірно, в район Мелітополя).

Тут намалювалися ще одні “кандидати” на бавовну внаслідок “паління у неналежному місці” або на “самозаймання” внаслідок “пробного пробігу відремонтованої одиниці техніки”. Я маю на увазі авіабазу (АБ) Барановичі (Республіка Білорусь).

Зважаючи на той факт, що позавчорашній удар двома ракетами Х-59 «Овод» по військовому аеродрому в Озерному (Житомирська область) нанесли літаки, які базуються на на цій АБ (ймовірно Су-34), це було би вельми доречним.

Загалом, об’єкт цей для “нерегламентованого паління” офігенно підходить – приблизно до 125 км від кордону з Україною. На ньому базується приблизно до 40 різноманітних російсько-білоруських “авіаприблуд” – 11 од. МіГ-29, 16 од. Су-27/30, 4 од. Су-34 (так, ті самі, які жбурляли ракети по Житомиру), 5 од. Су-35 та 2 од. інших літальних апаратів. Окрім того, там собі достатньо “вольготно” розташувалися – 41 од. різноманітної автомобільної та спеціальної військової техніки, 6 од. РЛС/РЕБ та 2 склади із БК (головним чином – авіабоєприпаси, в тому числі, вірогідно, й ті, якими рашня лупить по нашій території та об’єктам на ній).

Погодьтеся, було би достатньо доречним, щоб там активно та інтенсивно (бажано виключно раптово) трапилась якась бавовна і почали кувиркатися якісь недопалки.

Думаю, на цій АБ вже давно належним чином не перевірявся стан протипожежної безпеки та й дисциплінка серед обслуговуючого персоналу явно “кульгає”.

* * *

Ідіотизм як він є, або “вони не лікуються”…

О це… значить, расіянци придумали, як їм здається, “вдалий хід”. У рамках “інформаційного забезпечення” шантаж-операції під назвою “зірвемо ЗАЕС” пішов разгон про нібито готовність України зірвати гіпотетичну інспекцію “комісії МАГАТЕ” на цій станції таким собі “терористичним шляхом”.

Ось декілька заголовків цього тренду з відповідної російської ІпСО:

– Захарова заявила, что Киев занимается ядерным шантажом в ситуации вокруг ЗАЭС // Российская газета.
– Двух сотрудников Запорожской АЭС задержали по подозрению в работе на ВСУ // РБК.
– В городе Энергодаре Запорожской области, который контролируют российские войска, задержали двух наводчиков артиллерии ВСУ, работавших на Запорожской АЭС.
– Власти Энергодара сообщили о ночной атаке ВСУ на город // Известия.
– Минобороны РФ предупредило о готовящейся провокации ВСУ на Запорожской АЭС // Известия.
США продолжат добиваться прекращения боевых действий на ЗАЭС // Лента. ру.

Більше того, офіційні расеянські інформ-агенції почали розповсюджувати цю маячню за допомогою дебільних “одкровень” різного штибу стрьомних дегенератів зі складу усіляких там “народных ополчений” та інших малозрозумілих формувань і організацій. При цьому вони навіть не замислюються над тим, що і як верзуть ці дресовані мавпи “під софітами”.

Наприклад, офіційна російська агенція “РИА Новости” на повному серьйозі видає в ефір бубньож саме такого змісту якогось пана Новікова. Який, згідно титрування, є таким собі “лидером запорожского ополчения, командиром отряда Троя”. Коротше кажучи, чергове російська декоративна істота на прізвисько “Алабай”, яка командує таким же декоративним “формуванням”.

Так, шановні читачі, русня вже встигла “організувати” на окупованих територіях Запорізської області таке собі “народное ополчение” з числа місцевих довбойо*ів, готових “освобождать область от нацистов”. Справді, то більше в схибленій уяві російських спецслужб та віртуальній реальності, ну то таке… Для “картинки” у телезомбоящику згодиться.

І ось ця “псіна” у своєму короткому коментарі російській “інформаційній агенції” сповіщає про те, що, якщо вони “вибудовують роботу з МАГАТЕ, забезпечують безпеку цієї комісії”, треба обов’язково враховувати готовність України здійснити провокаційний терористичний акт по відношенню до комісії і самої станції. Більше того, він стверджує, що “вони (тобто Україна) обов’язково планують диверсію на ЗАЕС і обов’язково спробують її здійснити”, бо ми усі тут, бачите, нацисти-терористи.

Російським іпсошникам здається, що вони дуже вдало “підготували фундамент та почву” у інформаційному відношенні щодо подальшого розігрування “фактору ЗАЕС”.

Однак, насправді, у їхні дурні макітри навіть ні на йоту не доходить одна проста, як цвях, думка про те, що ніякої особливої логіки (навіть формальної) в цій їхній тупорилій ІПСО не має. До того ж ніяких особливих результатів цими “успішними випереджувальними діями” вони не добилися. Скоріше навпаки.

Вся ця, бля, інформаційна “конструкція”, вибудована росіянскими структурами ІПСО на примарних “терористичних прагненнях” України по відношенню до ЗАЕС, руйнується одним простим, але достатньо елегантним питанням – нахуА це потрібно Україні? Щоби що?

Тим більше, якщо замислитись про ще деякі нюанси усіх цих кремлівських “передбачень” стосовно ЗАЕС, то стає достатньо очевидно уся їх недолугість.

Наприклад, за їхньою логікою, слід вважати, що ЗСУ, знаючи ДОСКОНАЛО і ТОЧНО схему та координати усіх, навіть другорядних та незначних, об’єктів ЗАЕС, а також маючи засоби ураження, здатні із хірургічною точністю винести до бісового дядька прольоти Антонівського мосту чи мосту на дамбі Каховської ГЕС, і знаходячись буквально через річку від самої станції, будуть посилати “терористів-диверсантів” нападати на комісію МАГАТЕ або руйнувати якусь інфраструктуру станції. Більш маразматичні “припущення” та “попередження” навіть уявити собі важко.

Але ці довбойо*и на повному серйозі створюють відповідний інформаційний фон для “кошмарной провокации киевских нацистов” саме на такому припущені з надією та навіть впевненістю, що їм повірять…
Ну-ну… бовдури, продовжуйте…


Шановні читачі!

Якщо вам подобаються мої тексти, то маєте можливість висловити власну прихильність до них у скрутний для автора момент не тільки “лайком”, але й фінансово… За що, буду щиро вдячний.

Ще раз підкреслюю, ЦЕ ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНІЙ ОСНОВІ, я до того нікого не примушую.

Реквізити:

4731 2196 1439 9123 карта ПриватБанку

PayPal: oksanam83@gmail.com