Санкції на часі. 17.08.2022
Повідомлялося, що окупанти закрили Кримський міст до 6:00 ранку 17 серпня нібито через «атаку України». Рясна «бавовна» змушує рашистів терміново викручуватися.
Але за милою їхньому серцю радянською традицією це лише породжує чутки, дедалі більш лякливі. Наприклад, що це рашистські чиновники готуються разом із сім’ями та майном втекти з Криму.
Куди б вони не тікали, шлях росії – лише на дно. І воно наближається.
1. “Газпром” подав звітність за сім з половиною місяців 2022 року:
Експорт до країн так званого «далекого зарубіжжя» знизився на 36,2% і склав 78,5 млрд куб м.
Видобуток скоротився на 13,2% і склав 274,8 млрд куб м газу.
Попит на газ компанії на внутрішньому ринку знизився на 2,3% або 3,6 млрд куб м.
Газовий зуб хитається все помітніше.
2. Підприємства росії накопичили прострочену податкову заборгованість на 83,4 млрд рублів.
На початок 2022 року вона становила 40,7 млрд руб – зростання більш ніж у 2 рази. Така заборгованість сформувалася здебільшого двома хвилями. Перший пік неплатежів (19,8 млрд руб) припав на березень, коли бізнес не розумів, які його очікують перспективи. А другий пік стався в травні – збільшення становило 12,1 млрд, заборгованість перед соцфондами зросла на 2,3 млрд руб.
Злісними неплатниками виявилися підприємства видобувного сектора – на них припало понад 92% (39,4 млрд) доданої простроченої заборгованості перед бюджетом. Особливо виділився нафтогазовий сектор, заборгувавши 24,8 млрд руб за 5 місяців 2022 року. Борги вугільних компаній напередодні європейського ембарго на цьому фоні зросли на 23% до 2,6 млрд.
3. Європейські країни внаслідок санкцій заблокували активи росіян, російських компаній та центробанку рф щонайменше на 85,7 млрд євро.
4. У німецькому Дюссельдорфі приберуть знаки про братерство з москвою.
Місцева влада анулювала братерство міст через кілька днів після повномасштабного вторгнення росії в Україну. Більше того, у Дюссельдорфі вирішили укласти партнерство з українськими Чернівцями.
5. Міністр агресії шойгу назвав дружніми росії Бурунді, Гвінейську Республіку, Камерун, Малі, Судан, Уганду, Чад, Ефіопію, Південно-Африканську Республіку.
Але навіть такий недовгий перелік – надто оптимістичний погляд з москви. Бо в ООН позицію агресора підтримує ще менша кількість країн: Сирія, Північна Корея, Білорусь і Еритрея. Гідна компанія.
І далі буде.