Вісті з фронтів. 20.07.2022

Костянтин Машовець

Командування угрупування військ противника, яке задіяне у широкомасштабному вторгненні в Україну, намагається реалізувати комплекс заходів щодо протидії нанесенню ударів по своїх важливих об’єктах у тактичному та оперативну тилу далекобійними та високоточними засобами ураження Сил оборони України.

Зокрема:

– Впродовж останніх 3-х днів противник суттєво наростив угрупування своїх сил та засобів ППО на найбільш вірогідних напрямках нанесення таких ударів, намагаючись прикрити як безпосередньо самі об’єкти, так і відповідні зони.

Такого роду заходи фіксуються на Луганському, Херсонському та Запорізькому напрямках. Наприклад, в районі Луганська (+ зрбтр ЗРК С-300В), район порту Бердянська (+ зрдн ЗРК С-300ПМ), район АБ Таганрог (+ зрабтр ЗРАК “Панцир-С1”, рл-група та ПУ зрадн), район Нової Каховки (замість знищенної зрбтр С-300ПС прибула нова).

Навіть на території п-ва Крим командування військ противника намагається суттєво наростити ППО у районах “ймовірного” нанесення ракетних ударів Силами оборони України. Такі заходи відмічаються у районі аеродрому Джанкой, у Новоозерному (+ зрадн ЗРГК “Панцирь-С1”, рлс П-18 модифікації “Терек”, а також зрбтр ЗРК С-400 з РЛС виявлення повітряних цілей зі складу ЗРК).

– Командування відповідних угрупувань військ противника здійснює активне розосередження складів та баз зберігання боєприпасів як поточного довольства, так і тих, на яких воно прагне накопичувати їхній запаси (в першу чергу, оперативно-тактичного рівня).

Зокрема, в зоні відповідальності угрупування “Ізюм” противник активно розосереджує свої польові склади РАО південніше та південно-східніше міста. В районі Луганська та Донецько-Макіївської агломерації противник активно вантажить та вивозить на автотранспорті свої артсклади армійського та корпусного рівнів. На Херсонському напрямку відповідні склади, які були розташовані впритул до Дніпра, інтенсивно переміщуються на схід, у глибину оперативної побудови даного угрупування військ противника.

– З метою виявлення та послідуючого знищення далекобійних та високоточних засобів вогневого ураження ЗСУ командуванням військ противника розроблений комплекс так званих “активних заходів протидії”. В першу чергу це стосується ведення розвідки, а в другу – вогневого ураження виявлених підрозділів ЗСУ, які використовують такого роду ОВТ.

Для цього на напрямках вірогідного застосування ЗСУ цих засобів противником сформовані “розвідувально-ударні групи” з виділенням до їхнього складу спеціалізованих сил. Зокрема, для цього противником використовуються літаки Су-24МР, Су-34 з відповідним змінним бортовим комплексом РТР та ОЕР, сили наземної РТР та РЕБ, а також підрозділи артрозвідки, в тому числі оснащенні розвідувальними БПЛА та раділокаційними засобами. Для вогневого ураження сформовані окремі групи як зі складу авіаційного компоненту (ударні літаки – Су-24М, Су-34, Су-25), так й артилерійські (підрозділи далекобійної ствольної та реактивної арти – РСЗО 9К58 “Смерч”, САУ 2С19 “Мста-С” та 2А7 “Пион” з керованими \ коригованими та активно-реактивними боеприпасами).

Окрім того, для виявлення та знищення підрозділів ЗСУ, озброєних відповідним ОВТ, безпосередньо у районах їх бойового застосування противником задіяні групи сил спеціальних операцій та військової розвідки загальною чисельністю приблизно до 240-250 в\сл ссо. Вони оперують переважно у зонах найбільш вірогідного розташування, на думку командування військ противника, такого роду підрозділів ЗСУ.

Діють вони диверсійно-розвідувальними групами (ДРГ) по 8-10 чоловік (рідше 6-8), одягнуті в типову українську військову форму, пересуваються на автотранспорті з зовнішнім маркування приналежності до ЗСУ. В кожній групі, принаймні, 1-2 особи обов’язково володіють українською мовою на побутовому рівні. Можуть бути у цивільному одязі, активно спілкуються з місцевими мешканцями щодо “найбільш зручних шляхів пересування (проїзду) до найближчої військової частини”, а також цікавляться місцями розташування підрозділів ЗСУ. При собі обов’язково мають засоби дистанційного ураження штибу РПО-М/ПДМ-А «Шмель-М», РПГ та керовані міни.

З метою виявлення місць розташування підрозділів ЗСУ, озброєних високоточними та далекобійними засобами ураження, противник також активно моніторить місцеві та загальноукраїнські пабліки у мережі “інтернет”, веде активну агентурно-розвідувальну роботу на безпосередньо прилеглих до районів ведення бойових дій територіях на предмет отримання необхідної для цього інформації. Вже відзначється різко зростаюча кількість “нових акаунтів” дуже сумнівної етимології у місцевих пабліках Миколаївської, Одеської, Запоріжської, Дніпропетрівської та Донецької областей України.

Підсумуємо…

Противник достатньо активно прагне нівелювати наслідки застосування ЗСУ нових далекобійних та високоточних засобів ураження, наданих нашими партнерами та союзниками. Більше того, явно добивається їх виявлення та знищення. Причому усіма відповідними силами та засобами, які у нього є на нинішній момент і які більш-меньш для цього підходять.

Рано чи пізно, але він таки “підловить” десь і когось… Це війна, й повністю без втрат вона не буває.

До цього треба бути готовим, принаймні, морально. І потім не перетворювати такі факти у “зрадну зрадоньку” й починати волати “нас усіх продали та здали…”. Треба набратися твердості та намагатися звести такого роду гіпотетичні втрати якщо не до нуля, то бодай до мінімуму. А головне – робити цю справу грамотно та фахово.

* * *

Количество “пропавших без вести” российских военнослужащих за время так называемой “специальной военной операции” достигло значения 41 666 (на конец апреля). Так сообщает ресурс Moscow Times в своём материале за 9.06.2022.

Это только те, кто обратился с жалобой в “администрацию президента рф” (интересно, а сколько не обратилось?).

По сути, это погибшие, “оставшиеся на поле боя”, и попавшие в плен, которые не смогли связаться с родственниками.

Однако, ободряющая динамика…


Шановні читачі!

Якщо вам подобаються мої тексти, то маєте можливість висловити власну прихильність до них у скрутний для автора момент не тільки “лайком”, але й фінансово… За що, буду щиро вдячний.

Ще раз підкреслюю, ЦЕ ВИКЛЮЧНО НА ДОБРОВІЛЬНІЙ ОСНОВІ, я до того нікого не примушую.

Реквізити:

5168 7520 1584 7737 карта Приватбанку

PayPal: oksanam83@gmail.com

Установа банку: ПриватБанк
МФО банку: 305299
Отримувач платежу: МАШОВЕЦЬ ОКСАНА АНАТОЛІЇВНА
IBAN: UA343052990000026207680257240
Рахунок отримувача: 26207680257240
Валюта карти: UAH
РНОКПП отримувача: 3018811669
Призначення платежу: Поповнення рахунку МАШОВЕЦЬ

 

Заставка: Генштаб ЗСУ

Автори