У РФ запустили фейк про вимогу ЄС до України «припинити прославляти Бандеру»

Центр протидії дезінформації попереджає: російська пропаганда поширює наратив про те, що начебто Україні висунули вимогу для вступу країни до ЄС

Десятки кремлівських медіа пишуть, що «від України вимагають припинити прославляти С. Бандеру заради членства в Євросоюзі».

Як доказ цієї «вимоги» рф наводить озвучену в ефірі французького BFM TV тезу адвоката Асоціації синів та дочок депортованих із Франції євреїв Арно Кларсфельда про необхідність перейменування українських вулиць, названих на честь С. Бандери. Свого часу цей же діяч сказав, що росія та Україна мають знайти компроміс щодо Донбасу.

Нагадаємо, що основними вимогами вступу України до ЄС залишаються проведення реформ та відповідність українського законодавства європейському.

Позиція окремої персони не відображає настрої суспільства. Росія цитує лояльних «експертів», щоб сформувати хибне враження розколу серед населення країн Заходу у питанні підтримки України.

Джерело

 

Порошенко в ефірі MSNBC закликав не поширювати путінські наративи про Бандеру та «нацистів в Україні»

Петро Порошенко в ефірі телеканалу MSNBC закликав західні ЗМІ не поширювати російські фейки щодо «нацистів в Україні» та Степана Бандери. Він наголосив, що теза про «нацистів» просувається кремлем по всьому світу, щоб виправдати свою загарбницьку війну.

Ведучий Мехді Хасан під час інтерв’ю зазначив: росія прагне переконати світ повірити в те, що Україна «переповнена нацистами». «Це те, про що вони говорять. І це нонсенс. Водночас ваші критики згадують про Степана Бандеру, «українського націоналіста з антисемітськими настроями та колаборантською історією з нацистською Німеччиною». І в цьому контексті навіть «коктейлі Молотова» ви називаєте «Бандера смузі». Вас звинувачують в тому, що і свої військові автомобілі ви називаєте «бандеромобілі». Що ви можете відповісти своїм критикам, які кажуть, що все це є подарунком для росії. Що ви відповісте нацистській пропаганді про вашу країну?», – запитав журналіст.

«Перше, прошу, – не вірте путіну. Адже він сповідує концепцію брехні. І російська пропаганда є елементом гібридної війни росії проти всього світу. путін веде війну не стільки проти України. Він воює проти всього світу», – сказав Порошенко.

«Не погоджуйтесь із путінськими наративами. Степан Бандера ніколи не був нацистським колаборантом. Знову ж таки, путін протягом перших двох тижнів казав, що ми всі тут, всі українці, є нацистами. А тепер він каже, що весь Західний світ, включно з вами, всі ми є нацистами. Відтак дуже легко зрозуміти, що нам треба працювати спільно», – зауважив Петро Порошенко.

«Весь вільний світ бореться проти диктатора, проти російської агресії на чолі з путіним, який сам має божевільну уяву як нацист. І тому прошу вас, навіть не поширюйте ці підходи, адже це допомагає країні-агресору», – закликав Порошенко.

Джерело

Автори