Санкції на часі. 17.06.2022

Ростислав Павленко

Візит керівників Німеччини, Франції, Італії та Румунії до України і їхні заяви про підтримку надання статусу кандидата в члени ЄС означають не лише допомогу Україні, а й дуже важливе розуміння західним світом: мир можливий лише через перемогу України. А отже, росія має прискорювати свій рух на дно.

Тим більше, що рашисти випробовують європейську єдність, намагаючись обмежити постачання газу, і будуть дуже здивовані, коли їхній шантаж і тиск не спрацюють.

Європейську єдність також випробовують символічні речі. Велика Британія внесла до списків санкцій владіміра гундяєва («патріарха кирила»). Перед тим Угорщина наполягала на вилученні його з шостого пакету санкцій. Сподіваємось, що спрямування до Будапешта розжалуваного «митрополита по зовнішніх зв’язках» алфєєва (іларіона) дозволить угорцям швидше відчути природу рпц і перестати догоджати рашистам у важливому для них релігійному питанні.

1. Потоки газу по “Північному потоку” знижено приблизно до 40% від максимальної потужності, повідомив німецький регулятор.

Французька енергетична компанія Engie слідом за Uniper, Eni та OMV отримала від «Газпрому» повідомлення про зниження обсягів постачання газу.

На росії думають, що без їхнього газу Європа буде більш зговірливою. Це справді завдає удару по економіці, але тим більше штовхає європейців прискорювати рух до світу без росії.

2. Німеччина заморозила російські активи на суму 4,48 млрд євро. У цю суму входять кошти Центробанку рф та частки різних підприємств.

3. Американська технологічна компанія BakerHughes припиняє обслуговування усіх російських СПГ-проєктів, відкликає сервісних інженерів із низки проєктів (зокрема, з проєкту “Сахалін-2” “Газпрома” та “Ямал СПГ” “Новатека”) і зупиняє відвантаження обладнання для проєкту “Арктік СПГ 2”, який ще будується.

4. Дистрибутор Coca-Cola оголосив про припинення випуску та продажу напою в рф. Усі клієнти дистрибутора в рф зараз перебувають у процесі спустошення запасів напоїв, йдеться у заяві.

5. Але на росії мають традиційний замінник всіляким буржуйським кока-колам.

Заводи Мінздраву росії запідозрили у масовому виробництві нелегальної горілки. У 2022 року різко зросли обсяги етанолу, виробленого для фармацевтичної галузі, у той же час потреби рф у медичному спирті залишилися незмінними. Це може вказувати на формування нелегального ринку збуту.

Більшість підробленої горілки виробляється саме з медичного етанолу, виробленого на підвідомчих МОЗ заводах. Акциз для нього не потрібен, підроблена горілка коштує приблизно в 2.5 рази дешевше.

Далі буде.

Автори