Санкції на часі. 11.06.2022

Ростислав Павленко

Вже застосовані санкції суттєво скоротили російський імпорт, підриваючи можливості економіки агресора до виробництва, розвитку і підтримки звичного для населення соціального стандарту.

Нещодавно ухвалені пакети санкцій і ті, які зараз розробляються, мають обмежити надходження від експорту – чим і загнати рашистську економіку на дно.

1. У квітні ЦБ росії попередив, що аналітики очікують зниження обсягу імпорту товарів та послуг на $113 млрд у 2022 та на $266 млрд порівняно з 2021 роком.

2. Морський імпорт у рф з кінця лютого впав на 60%. Великі транспортні компанії, такі як Maersk, CMA-CGM та Hapag-Lloyd, призупинили свою діяльність у рф після початку війни в Україні.

Середня кількість контейнеровозів у російських водах скоротилася на 60% порівняно з листопадовими піковими значеннями.

3. Японія з 17 червня забороняє експорт до росії вантажних автомобілів, самоскидів та бульдозерів.

Швейцарія схвалила шостий пакет санкцій проти росії, що включає ембарго на російську нафту, який раніше прийняв Євросоюз. Швейцарський трейдер Trafigura має намір вийти з проекту “Восток Ойл” у рф.

Канада заблокувала 412,1 млн канадських доларів ($328 млн), які перебували на російських рахунках або фігурували в угодах за участю осіб, які потрапили під санкції.

4. Через санкції банки рф можуть відмовитися від іноземної валюти.

«Після запровадження санкцій проти російського фінансового сектора операції з валютою і для банків, і для громадян можуть нести ризики. Тому банки продовжуватимуть зменшувати обсяг своїх валютних операцій», – йдеться у заяві центробанку.

Незабаром банки можуть відмовитися від валюти взагалі.

5. У росіян продовжують поступово забирати валюту.

Слідом за Тінькофф Банком та Райффайзенбанком про введення комісії за зберігання валюти на рахунках оголосили в Сітібанку, Уралсібі, РНКБ, банку Санкт-Петербург та Авангард, а про плани ввести таку комісію заявив Росбанк. Фактично йдеться про поступову конфіскацію валюти у населення, чим планують надати підтримку банківській системі.

А потім, мабуть, настане черга експериментів з рублевими рахунками.

На росії впевнено йдуть шляхом самоізоляції. Такого не міг витримати і значно багатший на ресурси срср. Очевидно, розрахунок – «пересидіти» на резервах до закінчення війни, а потім домовитися з Заходом про повернення до «бізнесу як завжди».

ЗСУ на фронті та всі дипломатичні зусилля у переговорах і робота з західними суспільствами мають розвіяти ці ілюзії.

Далі буде.

Автори