Ексклюзивне інтерв’ю Петра Порошенка Віталію Портникову (відео)

Ми маємо «вигризти» ПДЧ в НАТО, бо це питання існування Української держави – Порошенко

 

Петро Порошенко в інтерв’ю журналісту Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо», яке було записане у п’ятницю 27 травня, заявив, що Україна має отримати ПДЧ в НАТО на найближчому саміті у Мадриді. Порошенко переконаний – Україна посилить Альянс, а досвід російської агресії дозволить зробити НАТО більш ефективним.

«І не зупинять нас орбани. Ми маємо випрацювати механізм, який зробить НАТО ефективнішим. НАТО має навчитися на агресії Росії проти України для того, щоб стати більш ефективним», – говорить Порошенко.

Він зазначив, що планував говорити про це під час Парламентської асамблеї НАТО у Вільнюсі: «на засіданні ПА НАТО, і на двосторонніх зустрічах з керівництвом країн-членів НАТО я буду наголошувати, що альтернативи НАТО не існує і ніхто не має права нас зупинити».

«Саміт НАТО у Мадриді має бути історичним. З трьох причин. Причина перша – Фінляндія. Причина друга – Швеція. Причина третя – Україна. І якщо Путін хотів, як він там стверджував, віддалити кордони НАТО від Росії для того щоб, як він казав, «полётное время ракеты до Кремля» не було менше 4 хвилин, – от я наголошую: НАТО має продемонструвати свою дорослість. Я не бачу жодного сумніву, що Швеція і Фінляндія будуть прийняті. Уже на сьогоднішній день є перші ознаки, що Туреччина і ці дві країни знайшли компроміс при відповідному сприянні США та інших країн-членів НАТО», – констатує Порошенко.

«А от про Україну і її План дій щодо членства в НАТО навіть мови поки що немає. І це абсолютно неприйнятно. Ми маємо вигризти, бо мова йде про життя кожного українця й існування Української держави», – вважає Порошенко.

«Не треба применшувати важливість цього рішення для нас. Хоча історія не терпить умовних способів, якби в 2008 році в Бухаресті Україна б отримала План дій щодо членства в НАТО, якби до 2013-го року ми б стали членами – не було б цієї війни. Не було б незаконної анексії Криму. Не було б десятків тисяч загинувших українців. І не було б ситуації, коли світ зараз постав не просто на порозі глобальної, жахливої економічної кризи. А напередодні продовольчої кризи і загрози голоду, як стверджує ООН, для 20% населення Землі», – резюмує Порошенко.

Джерело

 

Внутрішню єдність руйнують «услужливі ідіоти», які більше ні на що не здатні – Порошенко

Петро Порошенко в інтерв’ю Віталію Портникову на каналі «Еспресо», яке було записане 27 травня, заявив, що внутрішню єдність в країні, яка стала запорукою спротиву ворожому вторгненню, намагаються зруйнувати «услужливі ідіоти». На запитання, чи вдалося забезпечити єдність на загальнонаціональному рівні, Порошенко відповів: «Так. Сьогодні вже не знаю. А перші два місяці – так. Знаєте чому? Ті, хто раніше були великими балакунами, злякалися. Інколи це сприяє», – наголосив Порошенко.

«Ми зустрілися з Зеленським 24 лютого на Банковій. Мені було важливо, що він підійшов, ми потиснули руки. Він сказав, що ми починаємо з «чистого листа». Зараз у нас є єдиний ворог – путін. І ми не маємо питань один до одного. Я тішуся тим, що ми тримали цей потиск рук достатньо довго, аж допоки «услужливі ідіоти», не повернувшись з «польських котлів» і карпатських лісів, де вони напружено «вели війну», вирішили продемонструвати свою потребу, бо ні на що інше вони не здатні. І почали дестабілізовувати єдність зсередини», – говорить п’ятий Президент.

«Бо що таке була єдність, починаючи з 24 лютого? Це було те, чим ми здивували світ. Це було те, чим ми здивували путіна. путін сподівався на те, що Україна вибухне зсередини. Ми не дали йому жодного шансу», – констатує Порошенко.

«І разом зі Збройними Силами України, міць яких і він, і світ, і НАТО недооцінили. Я пишаюся тим, що я долучений до створення Збройних Сил України з 2014 року, і пишаюся, що врешті решт получилося і сьогодні», – говорить Порошенко.

«Якби не Збройні Сили України, ніяка світова солідарність окремо, ніякі гроші, ніякі інші фактори включно з єдністю не зупинили б путіна і не зламали би хребта під Києвом, під Черніговом, під Сумами, під Полтавою, де озброєний народ вийшов проти агресора», – резюмує Петро Порошенко.

Джерело

 

Порошенко про членство в НАТО: Інших гарантій безпеки на континенті фізично не існує

Петро Порошенко в ексклюзивному інтерв´ю журналісту Віталію Портникову на телеканалі «Еспресо» заявив, що альтернативи членству України в НАТО не існує. Відповідаючи на запитання, чи є у нашої держави шанс стати частиною Альянсу, Порошенко сказав: «для того, щоб був шанс, треба вірити в це. Я наголошую, що за часів свого президентства я не мав жодного сумніву і щодо членства України в ЄС – і ми ввели це в Конституцію. І щодо членства України в НАТО. І щодо Томосу, безвізу, підписання Угоди про асоціацію і багатьох інших речей».

«Хочу наголосити, що ми маємо зламати побоювання окремих країн-членів НАТО щодо роздратування путіна. Бо єдині два рецепти виграшу в путіна – це є не боятися путіна і не довіряти йому», – нагадав Порошенко.

«Як тільки хтось намагається зупинити Україну – треба сказати, що іншого інструменту, іншого механізму, інших гарантій безпеки на континенті фізично не існує. Тому я з великим скепсисом – м’яко, дипломатично кажучи – ставлюся до переговорів щодо будь-яких форматів гарантій української безпеки поза межами НАТО. Після того, як Росія в 14-му році вдерлася до України як країна, яка є постійним членом Ради безпеки ООН з правом вето – вона зруйнувала всю повоєнну систему безпеки. Іншої ефективної моделі, крім НАТО, не існує», – наголошує п’ятий Президент.

Джерело

 

 

Автори