«Україна переможе!» – Джонсон у Верховній Раді оголосив новий пакет військової допомоги (фото, відео)

 

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон у своєму виступі перед Верховною радою у вівторок висловив віру в перемогу України над Росією та оголосив про новий пакет військової підтримки. Про це повідомляє кореспондент “Європейської правди”.

“Ближчими тижнями ми надішлемо вам Brimstone, це протикорабельні ракетні системи, а також броньовані машини, щоб евакуювати людей із захоплених територій і загрозливих ділянок… Ми маємо новий пакет підтримки на 300 млн фунтів стерлінгів”, – сказав Джонсон.

За його словами, у пакет також увійдуть радари, “щоб визначати, де перебуває артилерія, що націлюється на ваші міста, і дрони, щоб підсилити вашу піхоту і ваші наступальні сили”.

Джонсон сказав, що він прагне зміцнити Україну такою мірою, щоб ніхто ніколи не насмілився зазіхати на неї.

Він висловив упевненість, що Україна переможе у війні, а історії про її звитягу переповідатимуть з покоління до покоління.

“Про це розповідатимуть онукам і правнукам, що українці навчили цілий світ, що брутальна потуга агресора нічного не може заподіяти народові, який обрав свободу. Вони скажуть, що українці своєю впертістю, своєю жертвою довели, що гармати і танки не можуть придушити націю, що бореться за свою незалежність. Ось чому я вірю і знаю, що Україна переможе.
Ви довели, що має слушність стара приказка: не розмір собаки важить, а розмір битви, куди прийшов битися собака. Не знаю, чи така ідіома є в українській мові, але я думаю, що ви зрозуміли”, – сказав Борис Джонсон.

Він визнав, що Захід надто повільно реагував на анексію Криму та напад на Донбас 2014 року, і заявив, що більше немає права на повторення цією помилки.

Джерело


Ірина Геращенко

Україна обов’язково переможе!

Це ключовий посил звернення прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона до ВР.

Парламент зустрів найпопулярнішого в Україні закордонного політика, який звертався до українського народу онлайн, оплесками.

Сподіваюся, всі присутні в залі (окрім депутатів, Бориса Джонсона слухав і президент Зеленський) почули позицію вільного світу.

Британський прем’єр особливо наголосив на тому, що ми – демократичні країні, де є вільні ЗМІ, сильні парламенти, і саме це наш найпотужніший оберіг проти авторитарної влади.

Я на 100% поділяю позицію, яку не втомлююся відстоювати в щоденному спілкуванні з колегами.

Україна захищає не лише свою територіальну цілісність і суверенітет, а цінності, демократію, тому навіть воєнний стан не дає індульгенції будувати авторитаризм, знищувати медіа, закривати телеканали, згортати децентралізацію чи пресувати опозицію. Сподіваюся, навколо цих цінностей українці і еліти здатні об’єднатися.

Джонсон висловив захоплення українським народом. Він впевнений, що героїзм нашої армії і нашого спротиву ввійде в історію. Путінська воєнна машина зупинилася об український патріотизм. Це година слави, коли українці навчили весь світ, що брутальна потуга не може заподіяти народові, який обрав свободу. І українці платять важку ціну за свою незалежність.

Ну і ще кілька дуже важливих ремарок, які важливо почути українському суспільству і владі.

Провідник, який спирається на страх і оточений блюдолизами, ніколи не виграє.
Вторгнення Путіна в Україну – це катастрофічна помилка.

Все буде Україна! З нами весь цивілізований вільний світ!

Автори

,