45 днів Тайра в полоні

Демократична Сокира

16 березня волонтерку та парамедика Юлію Паєвську (відому як Тайра) захопили в російський полон у Маріуполі.

З 2014 року Тайра допомагала українським пораненим як парамедик. Її команда «Ангели Тайри» врятувала життя щонайменше 500 українських захисників та захисниць. Її знають та поважають усі українські військові та ветерани. У 2018 році виборола золоту медаль у змаганнях Invictus Games з плавання і бронзу зі стрільби з лука. Вона надзвичайно наполегливо готувалася до цьогорічних змагань Ігор нескорених. Але…

45 днів тому, коли Тайра поспішала на допомогу пораненим людям, її взяли у полон росіяни. І з того часу ніхто з офіційних представників України, ніхто із міжнародних правозахисників не мав до неї доступу. За ці 45 днів росіяни навіть не внесли її у списки полонених.

45 днів тортур у рашистських катівнях. 45 днів без підтримки і без медичної допомоги. 45 днів без жодної звісточки.

Усі ці дні всі люди на найвищому рівні намагалися добитися, якщо не звільнення Тайри, то хоча б внесення її у списки полонених. Але ні. Росіяни не вносять її у списки полонених. Можливо тому, що вони не мали жодного права брати її в полон, бо на той момент вона у Маріуполі була як волонтер-парамедик. А може й тому, що намагаються з неї виліпити у своїх брехливих судах образ найбільшого злочинця, монстра.

Проти неї уся система шаленої брехні Росії, але ЗА неї сотні врятованих військових і цивільних.

Нещодавно у своїй публікації МЗС України чітко дав зрозуміти, що єдиний шанс вплинути на ситуацію з Тайрою — це збурити міжнародну спільноту, щоб її звільнення вимагали усі країни, щоб про неї говорили усі телевізори і радіостанції світу. Щоб її портрети були на усіх акціях у світі. Щоб усі спортсмени і парамедики світу долучилися до її звільнення з полону.

І ми можемо це зробити. Кожен на своєму місці. Звичайне повідомлення від сотень і тисяч людей, в особисті і в коментарі до світових політиків, правозахисників, у ЗМІ і до спортсменів може зрушити з місця справу Тайри і дасть шанс на її повернення додому.

Дуже вас просимо поширити викладене нижче повідомлення серед іноземних політиків, спортсменів, артистів, парамедиків. Нам необхідно, щоб вони тисли на Росію.

* * *

Please, help save Julia Paevska from Russian captivity!

Julia Paevska is a well-known Ukrainian sportswoman and a paramedic who saved more than 500 people during the war in Donbass.

On March 16, Julia was captured by Russians in besieged Mariupol where she was providing medical aid to local people as a volunteer. She was decommissioned from military service due to her disability, so she is protected under Geneva Conventions both as a medic and as a non-combatant. The Russian propaganda falsely accussed her to be a Nazi and a killer, and shown her in a humiliating video, in which she looked like she was tortured. She has a disability and requires medical aid. Russia refuses to list her as a prisoner of war, denies all contact with her, and we don’t even know if she is still alive.

The only hope to save her is through diplomacy and international pressure. We kindly ask you to do everything in your capacity to persuade Russia to set her free.

#FreeTaira
#SaveTaira