«Ми захищатимемо демократію» – Байден звернувся до нації з приводу України та Росії (відео)

 

15 лютого президент США Джо Байден виступив із заявою щодо ескалації на українсько-російському кордоні, викликаної стягуванням військ РФ. Про це повідомляє ИА ЛІГАБІЗНЕСІНФОРМ з посиланням на Голос Америки.

Байден кілька разів закликав до продовження дипломатії, але відразу обіцяв жорсткі санкції, якщо Росія почне нове вторгнення в Україну.

Президент США зазначив, що від початку ескалації він чітко і послідовно заявляв, що США готові до будь-якого результату подій: готові вести дипломатичну роботу з Росією та готові рішуче реагувати на російське вторгнення в Україну.

Байден сказав, що цього тижня в черговий раз говорив із президентом РФ Володимиром Путіним і дав йому зрозуміти, що США готові продовжувати дипломатичним шляхом обговорювати проблему, щоб досягти взаєморозуміння між країнами.

“Президент Путін і я домовилися продовжувати дипломатичні зусилля разом з нашими партнерами в Європі. Учора російський уряд офіційно повідомив про готовність продовжувати дипломатичні зусилля. Я згоден з цим. Ми повинні скористатися всіма можливостями для того, щоб вирішувати проблеми, пов’язані з безпекою”, – сказав Байден.

Байден заявив, що має надію як на дипломатичне рішення щодо ослаблення напруженості навколо України, так і на готовність Путіна продовжити переговори.

Він наголосив, що США не відмовляться від принципу – країни самі обирають для себе альянси.

Якщо дипломатія не візьме гору, попередив Байден, наслідки можуть бути болючими, і не тільки для Путіна.

“Щоб було ясно, якщо Росія вирішить вторгнутися, це також матиме наслідки тут, удома, але американський народ розуміє, що захист демократії та свободи ніколи не обходиться без витрат”, – сказав Байден.

Він сказав, що республіканці та демократи єдині у своєму бажанні захистити найголовніші американські принципи.

Байден сказав, що вторгнення Росії в Україну все ще дуже ймовірне, і попередив американців, що вони можуть побачити стрибок цін на енергоносії, якщо Путін розпочне вторгнення.

Президент США попередив, що Росія все ще займає “загрозливу позицію”.

Байден попередив, що США готові застосувати потужні економічні санкції проти Росії, якщо вона вирішить розпочати вторгнення в Україну.

Новина доповнюється.

Автор: Наталия Медведева / ИА ЛІГАБІЗНЕСІНФОРМ

Джерело

Автори