Банда продовжує грати в гру «обери голобородька»

Джон Сміт

Притула вирішив повторити подвиг Вакарчука і створити чергову партію за все хороше проти всього поганого і назвати її милозвучним – Партія 24 серпня!

Колись Сравко Вакарчук на замовлення олігархів на ефірах їхніх каналів казав правильні слова і закликав до правильних речей, зробив партію-одноденку імені себе, торганув таблом, відтягнув голоси у опозиції на виборах, через що зараз опозиція не має важелів проти служок олігархів, а, коли справа зроблена, – шасть! – здавсі без бою і повернувся працювати ведучим конкурсів на канал олігархів.

А “партія” розпалася. Як і мало бути. Частина з тої партії, яка з самого початку була в тємє, тепер бігає до Єрмака в ОП, а частина обдурених, ті, що щиро вірили, буцім-то людина, яка одного разу вже була депутатом і злилася, цього разу ну вже точно не зіллється, ну от точно, тепер, не бажаючи шкваритись колаборацією з зеленою владою, заходять на орбіту Порошенка.

Банда продовжує грати в гру “обери голобородька” і підсовує нам чергових месій. Патріотам підсовують притул-вакарчуків-садових, какой разніце – штопаних го(р)донів, ватці – мурах і інший непотріб. Головне, щоб чубаті голови дивилися в різні боки, і не дивилися на свого ворога – ОПГ, що доїть країну.

Головне, підтримувати в чубатих головах градус “питань до Порошенка” (Чорновола, Ющенка, Бандери) і підсовувати чергового рятівника.

І чергові 100 мільярдів у тебе в кишені.


Mason Lemberg

Насправді, немає нічого поганого в тому, що Сергій Притула створює свою партію. Якщо за останні роки свою партію змогли створити Зеленський, Разумков, Мураєв чи Шарій, то чому не може Притула?

Більше того, це дуже добре, що Сергій Притула нарешті створює партію після 7-8 місячних анонсів про те, що він створює партію. Бо нарешті якийсь політичний суб’єкт буде відповідати за дії, за слова чи за мовчання та ігнорування політичних подій самим Сергієм чи членами цієї партії.

Бо, наприклад, мені дивно, що Сергій жодного слова не сказав про те, що найвище керівництво країни злило Кремлю операцію по затриманню вагнерівців. Дивно, бо Сергій, як людина, яка активно займалась публічною волонтерською діяльністю і напевне знала людей, яких вбили на війні російські найманці, чомусь мовчить про це.

З іншого боку, пред’являти якісь політичні претензії ведучому шоу “Хто зверху?” і “Гдє логіка?” якось трохи неадекватно… То ж я радий, що Сергій, може, ще через 9 місяців анонсів, може, трохи раніше, таки стане суб’єктом політичних процесів і зможе відповісти, чому ігнорує просто немислимі факти зради (реальної, не вигаданої) керівництва держави.

І для самого Сергія Притули створення партії – це добре. Може, багато людей тоді перестане асоціювати Сергія з челяддю сцарьського двору з живчиком в бокалах і з рішеннями ОАСК про зміну керівника фракції.

Може, тоді стане зрозуміло, що пропагандисти Зеленського, які завжди можуть пояснити, чому “вагнерівці – єта другоє”, чому Зеленський правильно сказав, щоб не панікувати, а на наступний день правильно здав Харків, чиї стрічки залиті словами “порохоcк0т” і “сивий алкаш”, ненавистю до яких пропагандисти прикривають зашквари Зеленського ось вже на 4-му році Шапітолію… Може, тоді стане зрозуміло, що до Притули вони ніякого стосунку не мають, це були якісь випадкові люди з минулого. Бо ж не хотілося б думати, що Сергій теж вважає 4.5 мільйони українських громадян “порох0ск0том” і проінформований, чи тим більше має стосунок до людей, представників команди Голосу, які виявляють лояльність до нього, паралельно займаючись породженням агресії всередині суспільства з метою вигородження зашкварів Зеленського.

То ж для Сергія створення партії – це добре. Нарешті від зможе дистанціюватись від усього цього, і багато хто не буде грішити на нього. Бо ж третій раз за два роки “помилитися у людях” – це буде забагато навіть для пересічного представника мудрого наріду, який не чув про слово “відповідальність”.

Та й найболючіше питання (фінансування) теж би хотілося прояснити. І хотілося, щоб воно було не так, як за часів Притули в Голосі. Коли до виборів партійці розказують, що не мають жодного стосунку до олігарха Пінчука і його грошей, а після виборів частина, що відкололась, розказує, що партію фінансував Пінчук і просуває свої інтереси.

Хотілося, щоб більше не повторювалась історія з мільярдними бюджетами на рекламу в світлі волонтерства Притули. Це коли Сергій 6 років збирав по 100 чи 200 грн на волонтерську діяльність, часто не в багатих людей, а потім засрав весь Київ рекламою з цінною інформацією, що він живе в Києві. Ні, я в жодному випадку не звинувачую Сергія в тому, що він нецільово використовував пожертви, але не можу не згадати запитання: навіщо збирати в нещасних людей останні гроші, якщо ти і твої партнери за короткий період часу можуть назбирати сотні мільйонів чи мільярди на плакати з інформацією, що ти живеш у Києві? І просто спустити ці мільйони-мільярди в унітаз. Невже не можна було зібрати цих філантропів, пояснити їм, що під час війни є важливіші потреби, ніж інформування про місце проживання Притули, і закрити потреби армії їхніми пожертвами?

То ж, в світлі вищесказаного, хотілось би побачити в новій партії Притули реалізацію нових принципів (за які бореться Сергій), які мають починатися з відкритості фінансування, щоб потім не розказувати, як дехто “Я до Коломойського не маю стосунку”, щоб ми бачили на чолі партії тих людей, які її фінансують, середній клас, професіоналів, людей, які, отримуючи політичні дивіденди з вкладених грошей (що логічно, інакше не буває, інакше – це обман), а не чергове збіговисько безробітних улесливих яйценосців, які ховаються за спиною медійно-впізнаваної особи, прикриваючись фейковими статусами і не менш фейковими біографіями.

То ж бажаю Сергію Притулі якнайшвидше створити партію. А чи буду бажати я йому успіхів – побачимо в процесі.

 

Фото © Ельдар Сарахман / УП

Автор