У РФ збирають підписи проти війни з Україною

У Російській Федерації відомі люди – вчені, письменники, журналісти, правозахисники – розпочали збір підписів проти війни з Україною. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на «Заяву прихильників миру проти Партії Війни у ​​російському керівництві», де можна залишити підпис.

«Наша позиція гранично проста: Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Нам ніхто не загрожує, ніхто не нападає. Політика, заснована на просуванні ідеї такої війни – аморальна, безвідповідальна та злочинна, і не може вестись від імені народів Росії. Така війна не може мати ні легітимних, ні моральних цілей. Дипломатія країни не може займати жодної іншої позиції, крім категоричного неприйняття такої війни», – йдеться у заяві.

У документі наголошується, що «війна не лише не відповідає інтересам Росії, а й несе у собі загрозу саме її існуванню».

«Божевільні дії політичного керівництва країни, які штовхають нас до цієї межі, неминуче ведуть до формування у Росії масового антивоєнного руху. Кожен із нас природним чином стає його частиною», – наголошують автори заяви, коротко озаглавленої «Аби не було війни».

Називаючи себе «відповідальними громадянами Росії та патріотами своєї країни» вони звертаються до політичного керівництва Росії, кидають «відкритий та публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади» і «вважає злочином навіть саме використання військової загрози та кримінального стилю у зовнішньополітичній риториці».

«Ми зробимо все можливе, щоб запобігти, а якщо це буде потрібно, то й зупинити війну», – йдеться наприкінці заяви.

Її, зокрема, підписали актриса Лія Ахеджакова, режисери Гаррі Бардін, Володимир Мірзоєв, письменник Віктор Шендерович, поет Вероніка Доліна, музикант Андрій Макаревич, історики Андрій Зубов, Борис Соколов, правозахисники Лев Пономарьов, Зоя Свєтова, Світлана Ганнушкіна, політики Григорій Явлинський, Лев Шлосберг та інші. Ознайомитись з нинішнім станом списку можна тут.

Джерело

Автори