Четвертий літак США привіз до України 81 тонну боєприпасів

До Києва прибув четвертий літак США, Boeing 747-428 доставив військову допомогу Збройним Силам України. Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на Міністра оборона України.

Олексій Резніков повідомив, що цього разу в Україну доставлено 81 тонну патронів різного калібру зі Сполучених Штатів Америки.

Також міністр оборонного відомства розповів, що найближчими днями до України прибудуть чергові літаки з військовою допомогою.

«Четверта пташка у Києві! Наступного тижня чекаємо на чергові літаки з військово-технічною допомогою від партнерів для посилення обороноздатності нашої Держави!», – розповів міністр.

Нагадаємо, 25 січня у міжнародному аеропорту «Бориспіль» приземлився третій літак з новою партією додаткової оборонної допомоги зі Сполучених Штатів.

Тоді літак привіз 79 тонн озброєння і боєприпаси оборонного призначення, в тому числі 300 протитанкових ракет Javelin.

Вантаж був відправлений у рамках додаткової безпекової допомоги на суму 200 мільйонів доларів.

Раніше, а саме 23 січня в Україну прибула друга партія оборонної допомоги від Сполучених Штатів у вигляді летального озброєння для Збройних сил.

А у ніч на 22 січня в аеропорт Києва прибула перша партія оборонної допомоги (летальної зброї) зі Сполучених Штатів.

Перша партія включала 200 тис. фунтів (90 тонн) летальної зброї, зокрема боєприпаси для українських військових на лінії фронту. Окрім протитанкових ракет Javelin літак вперше привіз до України одноразові гранатомети SMAW-D.

Пакет допомоги був ухвалений президентом Байденом у грудні 2021 році. Також у США представили законопроєкт про ленд-ліз для захисту демократії в Україні, який має на меті спрощення надання військової допомоги Україні.

Джерело