Порошенко на Парламентської асамблеї НАТО (фото, відео)
Порошенко на ПА НАТО: правильна відповідь путіну – це підпис під запрошенням України в Альянс
Петро Порошенко під час виступу на сесії Парламентської асамблеї НАТО у Канаді закликав членів Альянсу дати Україні запрошення. Він наголосив – це буде правильною відповіддю путіну на ескалацію.
«Коли ми зараз бачимо меседж, який путін надіслав світові, атакуючи нас міжконтинентальною балістичною ракетою, посилаючи 12-15 балістичних ракет за ніч на Київ, на критично важливі об’єкти енергетичної інфраструктури – кому адресований цей меседж? Не Україні. Ми не боїмося. Це послання «слабкій» західній нації», – наголосив Порошенко.
«путін змінив ядерну доктрину росії, щоб налякати нас. Насправді це сам путін наляканий до біса. путін використав балістичну ракету середньої дальності проти України, щоб змусити нас панікувати. Але насправді це путін панікує. путін намагається ще більше використовувати свої нові ракети проти України, щоб змусити нас почуватися слабкими. Але це путін слабкий. І ми повинні мати абсолютно чіткий план», – вважає пʼятий Президент.
«Що є головною складовою нашої перемоги? Членство в НАТО. Ми можемо виграти цю війну без жодного пострілу, лише одним підписом. І це – підпис під запрошенням України до НАТО. Це одразу все змінить. Продемонструйте, що путін не може шантажувати не лише Україну, а й вільний демократичний світ. Нам зараз потрібен цей підпис», – наголосив Порошенко.
«Ніхто в світі не розуміє, чому ми не повинні отримати дозвіл на підписання запрошення для України. Навіщо звʼязувати Україні руки, якщо протягом останніх двох тижнів ми демонструємо унікальну ефективність Збройних Сил України. Зі знищеними не тільки російськими, а й північнокорейськими позиціями», – констатував Порошенко.
Він також закликав виділяти не менше 0,25% західного ВВП для підтримки України. «Хочу звернути вашу увагу на цифри, які оприлюднила українська розвідка. Північна Корея та Іран постачають росії більше артилерійських снарядів, ніж нам всі країни НАТО. Більше ракет, ніж усі країни НАТО. Це означає, що вони переводять свою економіку на військові рейки, а ми думаємо, що «якось воно буде», – зауважив Порошенко.
«Отже, зараз підпис під запрошенням до НАТО – це правильна відповідь путіну. І хочу нагадати, що це – найдешевший варіант. Це варіант, як уникнути ядерної катастрофи», – зазначив Порошенко.
Він також нагадав про «червоні лінії» щодо України: «По-перше, не може бути компромісу щодо українського суверенітету та незалежності. Ми ніколи не будемо колонією росії. По-друге, жодного компромісу щодо територіальної цілісності України і жодного компромісу щодо українських Збройних сил. У майбутньому ми повинні мати можливість захистити себе».
Порошенко у Монреалі добився відповіді, чи збиватиме НАТО російські ракети і дрони
Петро Порошенко під час Парламентської асамблеї НАТО запитав у виконувача обовʼязки заступника Генерального секретаря Бориса Руге, чи готові західні партнери збивати російські ракети та дрони над територією країн-членів Альянсу.
«Я думаю, що зараз – абсолютно вирішальний день. Кожного дня Україну обстрілюють російські, іранські та корейські ракети. Лише кілька днів тому ми отримали дозвіл використовувати проти росії ракети великої дальності. Щоночі ми атакуємо аеродроми, знищуємо протиповітряну оборону, забезпечуємо дуже обнадійливу ситуацію, що ми можемо виграти цю війну», – наголосив Порошенко.
«Якщо ви вважаєте, що сусідні країни-члени НАТО не можуть атакувати російські ракети та російські безпілотники на території України, чому НАТО не дозволяє Польщі та іншим сусіднім державам і країнам НАТО збивати російські, іранські та корейські безпілотники і ракети над своєю територією? Це б нам дуже допомогло», – зауважив пʼятий Президент.
«Щодо збивання ракет, я говорив про пропозицію щодо гуманітарного щита протиповітряної оборони, яку було винесено на обговорення, але НАТО не підтримало її, оскільки немає консенсусу щодо цього. Коли йдеться про ракети, безпілотники, крилаті ракети, які проникають у повітряний простір союзників, це інше питання. І, звісно, союзники по НАТО мають право збивати будь-які подібні об’єкти, які порушують повітряний простір, і вони готові це робити. Ми разом готові захищатися від такого вторгнення», – сказав Руге.
Порошенко також зауважив, що декларації щодо «відкритих дверей» для членства України в НАТО мають стати реальністю. «Ми мали дуже обнадійливі слова з Бухарестського саміту, з Вільнюського саміту, з Вашингтонського саміту про те, що двері НАТО відкриті для України. Якщо двері відкриті – впустіть нас. Якщо ви не впускаєте нас, значить двері закриті. Ми повинні надіслати дуже потужне повідомлення і сказати, що відкриття дверей НАТО є на користь вашої власної безпеки», – наголосив Порошенко.
«Ми теж розуміємо, що політична перспектива вступу України до НАТО є надзвичайно важливою. Це станеться, коли 32 члени НАТО об’єднаються і зроблять необхідні кроки. Я думаю, це не та відповідь, яку ви чекаєте. Але рішення, яке було прийнято, полягає в тому, що майбутнє України в НАТО. Я просто нагадаю те, що сказав Генеральний секретар Рютте у своїй відеозаяві: безпека України – це наша безпека, і ми це добре усвідомлюємо», – відповів Борис Руге.
Традиційна та дружня зустріч з Головою делегації Туреччини у Парламентській асамблеї НАТО, колишнім міністром закордонних справ Туреччини Mevlüt Çavuşoğlu.
Ми обговорили шляхи, як протидіяти погіршенню безпекової ситуації на європейському континенті та у регіоні Чорного моря внаслідок триваючої російської агресії та залучення північнокорейських збройних сил до війни проти України. Закликав турецьку сторону активізувати зусилля для припинення російської агресії проти України та відновлення справедливого миру.
Важливо прискорити запрошення України до членства в НАТО, бо це єдина дієва гарантія довгострокової безпеки.
* * *
Ці дні надзвичайно важливі для України та усього демократичного світу. У Монреалі відбулася 70-та сесія Парламентської асамблеї НАТО, яка проходить у надзвичайно критичний час.
Ми тут, щоб згуртувати друзів, переконати скептиків та об’єднатися перед новими загрозами, які несе російська агресія. Зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, заступником Генсека НАТО Борисом Руге, колишнім міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавошоглу та багато інших не менш важливих перемовин — усі вони мають одну мету. Переконати країни НАТО, що декларації щодо «відкритих дверей» для членства України в Альянсі мають стати реальністю.
Головний компонент нашої Перемоги — це членство України в Північноатлантичному Альянсі. Це мають усвідомити усі. Ми можемо виграти цю війну лише одним підписом — під запрошенням України до НАТО.
Працюючи на Парламентській асамблеї, я побачив, що дедалі більше делегатів із країн-членів НАТО стають прихильниками України в питанні членства, надання допомоги та озброєння. А скептиків стає все менше, — приємно, що в тому числі й завдяки нашій роботі. Так і має бути.
Чітким сигналом підтримки стала прийнята резолюція, в якій ПА НАТО підтримала право України бити по військових цілях у тилу росії й закликала Альянс надати Україні для цього далекобійні високоточні ракетні системи. Можу привітати з важливим рішенням.
Кожного дня ми працюємо над посиленням і розширенням допомоги. Демократичний світ має бути одностайним і безкомпромісним у підтримці України.