У сценарії навчань у Білорусі є план умовного розгрому військ із України (карти, відео)

 

Оприлюднено деталі сценарію російсько-білоруських навчань з умовним нападом на країну військ “Западных” та “Республики Днепровия”.

Про це повідомляє Мілітарний з посиланням на начальника Генерального штабу Збройних сил Білорусі генерал-майора Віктор Гулевича.

У середині лютого на білоруській території в рамках спільних маневрів будуть задіяні військові підрозділи Білорусі та Росії. Самі маневри пройдуть у два етапи.

На першому етапі до 10 лютого військові підрозділи перегрупуються та прибудуть до місць проведення навчань. Головне завдання – у короткий термін створити угруповання військ.

Активна фаза навчань розпочнеться 10 лютого. В основу сценарію покладено активність “терористичних формувань та сепаратистів”, бажання окремих держав “домінувати” у регіоні.

Сценарій навчань

За легендою навчань, на маневрах “Западным” (умовна Європа) протистоятимуть “Республика Полесье” (умовна Білорусь) та “Северная Федерация” (умовна Росія).

Головною причиною загострення обстановки є прагнення “Западных” дестабілізувати ситуацію на території “Республика Полесье”.

Також змінити її політичне керівництво, домогтися ліквідації «Союзної держави» на користь подальшого послаблення “Северной Федерации”.

Після того як “Западным” не вдалося ініціювати внутрішній конфлікт, вони розпочали реалізацію найбільш “радикальних заходів”.

Використовуючи підконтрольні “терористичні організації та опозицію”, спровокували збройний конфлікт із сусідньою з Союзною державою “Республикой Днепровия” (умовна Україна).

Слайд з умовним нападом на Білорусь під час навчань. Січень 2022. Фото: МО Білорусі

Під приводом проведення миротворчої операції “Западные” ввели свої війська на територію республіки та встановили контроль над низкою її західних областей (Україною).

Після цього, за словами Віктора Гулевича, “Западные” вимагали від “Республики Полесье” припинити посягання на демократичні права, звільнити політичних ув’язнених та передати владу справжнім лідерам країни.

Далі буде відмова на ці вимоги, а “Западные” в короткий термін сформували військове угруповання, у тому числі – на західних територіях “Республикой Днепровия”, і розв’язали агресію проти Союзної держави.

Віктор Гулевич розповів, що у відповідь на це “Республика Полесье” та “Северная Федерация” прагнуть забезпечити стабільність у регіоні, а також зберегти свою цілісність та незалежність, спираючись на норми міжнародного права.

Два етапи

На першому етапі буде відпрацьовано управління угрупованнями та силами військ під час відбиття удару сил повітряного нападу умовного супротивника.

План навчань у Білорусі. Січень 2022. Фото: МО Білорусі

На другому здійснюватиметься управління під час відбиття наступу сухопутних угруповань.

У рамках першого етапу підрозділи ППО відпрацюють епізоди повітряного нападу та здійснять маневр на нові позиції.

Сухопутні війська займуться забезпеченням своєї живучості за умов повітряного нападу. Частина разом із десантниками займеться пошуком, блокуванням та знищенням незаконних формувань та диверсантів.

План навчань у Білорусі. Січень 2022. Фото: МО Білорусі

На другому етапі основну увагу буде приділено веденню оборонних дій. У заключній фазі навчання будуть відпрацьовані питання розгрому супротивника з проведенням контрнаступу.

“Навчання є завершальним етапом спільної перевірки сил реагування Союзної держави та спрямовані насамперед на підвищення навченості війська”, – наголосив глава Генштабу.

Джерело

Автори