Керівництво Ради перешкоджає політичній діяльності Петра Порошенка (відео)

Іванна Климпуш-Цинцадзе

У понеділок відбудеться засідання Парламентської асамблеї Україна-НАТО. Петро Порошенко є в цьому органі постійним членом української делегації від “Європейської Солідарності”, склад цієї делегації затверджено рішенням Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва.

Усі учасники делегації отримали запрошення, але хтось в апараті Ради (переконана, не без залучення Банкової) вирішив підготувати розпорядження без прізвища Порошенка.

Хтось “мудрий” вирішив, що Петро Порошенко не повинен їхати відстоювати українські інтереси в НАТО.

Я їду туди не за квотою фракції, а як голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Фальсифікації таких документів у ВРУ свідчать про те, що влада свідомо шкодить національним інтересам країни в такий серйозний час зовнішньої загрози.

Це неприпустима дурість. Закликаю владу отямитися і роззути очі на реальні проблеми.

Коли в Києві будуть російські танки – вам буде не до Порошенка.
Подумайте ж, нарешті, про країну, а не про наступні вибори, бо вони можуть просто не відбутися!
Невже ненависть переважила вам навіть інстинкт самозбереження?
Ми в одному човні, і цей човен мчить на рифи…


Ірина Геращенко

Наступного тижня в Брюсселі відбудеться Парламентська Асамблея НАТО. Петро Порошенко входить до складу нашої делегації, має відповідні запрошення відвідати всі заходи і дискусії в рамках Асамблеї.

Очевидно, на фоні зростаючої загрози на наших кордонах, важливо, аби політичні сили наззовні були єдиними і мали спільну сильну позицію.

Європейська Солідарність з подивом дізналася, що в розпорядження про парламентське відрядження не включено Порошенка. Це порушення принципу формування делегації, адже він є її постійним членом, анонсував свою участь в Асамблеї.

Разом з Артуром Герасимовим і головою комітету євроінтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе  звернулися до Голови ВР Руслана Стефанчука з вимогою негайно включити офіційного представника нашої фракції до складу делегації.

Відмову або бездіяльність ми будемо розцінювати як перешкоджання політичній діяльності лідера ЄС, упереджене ставлення до опозиції, яка має право сама визначати своїх представників в міжнародних делегаціях. Також це буде порушенням положення про делегації і не відповідатиме принципам формування самих парламентських асамблей.

Тому чекаємо офіційного розпорядження щодо відрядження Петра Порошенка до Брюсселю і нікому не рекомендуємо перешкоджати міжнародній діяльності лідера найбільшої опозиційної партії, якого знають і шанують на Заході.

Принагідно побажали пану Руслану, який тільки вийшов з лікарняного, міцного здоров’я і повного відновлення після COVID.

Обмінялися думками щодо безпекової ситуації, роботи ВР в цей вирішальний для країни період. Наша фракція не голосувала за п’ятитижневі канікули, і ми вимагаємо позачергового засідання, присвяченого безпековим питанням.

Було б мудро, аби Зеленський зустрівся з лідерами політичних партій та фракцій і обговорив з ними план захисту країни, об’єднання перед обличчям військової інтервенції РФ.

Як державники, ми готові відкласти вбік партійні розбіжності заради головного – України!


«Європейська Солідарність»

Керівництво Верховної Ради сфальсифікувало документи щодо участі Петра Порошенка у делегації від України в Міжпарламентській Раді Україна-НАТО. Про це повідомив співголова фракції «Європейська Солідарність» Артур Герасимов. Він зазначив, що Петра Порошенка безпідставно не включили до складу парламентської делегації для переговорів у Брюсселі наступного тижня.

«Сталася відкрита фальсифікація керівництвом Верховної Ради документів щодо участі Петра Порошенка в цих зустрічах з НАТО. Петра Порошенка дуже чекають в Брюсселі. Чому? Тому що вони не розуміють неадекватні дії неадекватної української влади. Коли весь світ за цими розвідданими говорить про високу загрозу повномасштабного вторгнення, Зеленський нам розповідає, що нібито нічого не стається. Це перше», – говорить Герасимов.

«Західний світ хоче почути, а що ж там відбувається, від людини, яка розбирається, яка аналізує інформацію і повністю нею володіє», – наголошує Герасимов.

«Це відкрита фальсифікація, бо без письмової згоди члена делегації, що він не може поїхати, вони не можуть його туди не відправляти. Саме тому зараз ми йдемо до Голови Верховної Ради Стефанчука з тим, щоб з’ясувати, яким чином була зроблена ця фальсифікація, і другий момент, щоб вона була терміново виправлена. Тому що питання не про Порошенка, питання сьогодні йде про долю України. Тому що від того, як ми об’єднаємо зусилля, як ми будемо допомагати країні протистояти агресору, сьогодні залежить доля кожного українця», – наголошує співголова фракції.

«Це – парламентський орган нашої взаємодії з Північно-Атлантичним Альянсом. В цьому органі беруть участь усі учасники, усі члени делегації в Парламентській Асамблеї НАТО від України. Від фракції «Європейська Солідарність» в цій парламентській делегації бере участь і є постійним членом цієї делегації Петро Олексійович Порошенко. Тому відповідно з боку Північно-Атлантичного Альянсу на всіх членів делегації було отримано запрошення, повна акредитація на всі зустрічі, які будуть відбуватися в Брюсселі в неділю і потім в понеділок. Сьогодні ми з’ясували, що в розпорядженні заступника голови Верховної Ради України прізвища Петра Олексійовича в цій делегації чомусь немає. Це якесь самовільне вирішення того, що стосується членства в делегації», – говорить голова комітету з питань інтеграції України до «Європейського Союзу» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Ми обурені тим, що ось ця делегація таким чином була сформована, тому будемо зараз з’ясовувати, будемо наполягати на тому, так як передбачено законом і нашою делегацією, яка затверджена рішенням комітету у закордонних справах. Так затверджуються делегації, і всі члени мають поїхати», – резюмує Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Як відомо, Петро Порошенко отримав запрошення Парламентської асамблеї НАТО 24 січня взяти участь у засіданні Міжпарламентської Ради Україна-НАТО.

 

Автори

,