Петро Порошенко дав інтерв’ю у прямому ефірі телеканалу CNN

Порошенко в інтерв’ю CNN: у нас немає альтернативи, крім членства в НАТО і продовження реформ

Україна має на цьогорічному саміті НАТО отримати План дій щодо членства в Альянсі. Про це заявив п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко у прямому ефірі телеканалу CNN.

«У нас нема іншої альтернативи. Ми маємо приєднатися до НАТО. Досягти критеріїв у сфері протидії корупції. Критеріїв розвитку демократії. Ми прагнемо досягти критеріїв у сфері економіки, енергетики, і багатьох інших сферах, у тому числі сфері безпеки», – зазначив Петро Порошенко.

«Я пишаюся тим, що разом з нашими американськими партнерами, нашими європейськими партнерами ми створили повноцінну антикорупційну інфраструктуру – Національне антикорупційне бюро, Спеціального антикорупційного прокурора, спеціалізовані агентства та окремий Антикорупційний суд. Все це здобуло позитивну оцінку і було започатковано в якості цілком завершеної структури», – нагадав Петро Порошенко.

«На жаль, протягом останніх трьох років ми спостерігаємо скочування зі шляху реформ. І це стосується не лише антикорупційної сфери, а всього пакету, який ми зробили разом з американськими партнерами. Тому однозначно потрібний сигнал від Сполучених Штатів з тим, щоб стимулювати реформи, не дозволити сповзання на цьому шляху, просування нас на шляху трансатлантичної та європейської інтеграції. Це абсолютно важливо», – констатує Порошенко.

«У нас є вже існуюча інфраструктура. Ми зміцнили законодавство. І ми маємо нарешті стати абсолютно незалежними від корупціонерів. Необхідно призначити керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури», – вважає лідер партії.

Порошенко зауважив, що наразі Зеленський не призначає керівника САП, і це блокує роботу інституції.

«Рівень корупції значно зріс за ці три роки, і Зеленський розуміє, що якщо зʼявиться незалежний Спеціалізований антикорупційний прокурор, то члени його команди, його оточення ризикує опинитися за ґратами через корупцію. Саме так. Зі свого боку намагатимусь зробити все для незалежності цих органів, подальшого просування шляхом реформ, передусім у сфері протидії корупції», – наголосив Порошенко.

Джерело

 

Порошенко в інтерв’ю CNN закликав союзників дати більше зброї Україні і запровадити «пекельні» санкції проти Путіна

П’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» у прямому ефірі телеканалу CNN подякував союзникам України за підтримку у час, коли зростає загроза повномасштабного російського вторгнення. Порошенко наголосив – Україну слід робити ще сильнішою, а Путін має чітко знати, яку ціну він заплатить у разі свого воєнного божевілля.

«З кожним днем, крок за кроком, Захід робить більше, і це є позитивним. Те, що нам потрібно сьогодні, – це робити Росію слабшою, і це можливо завдяки санкціям», – зауважив Порошенко.

«А Україну слід робити сильнішою. З кожним днем ми маємо отримувати нові оборонні летальні зразки озброєнь, включно з засобами радіоелектронного захисту, протиповітряної оборони, протитанкових озброєнь, отримання розвідданих. На жаль, ми цього в достатній кількості не маємо. Однак позитивний тренд присутній, Захід дедалі збільшує відповідне постачання», – констатує п’ятий Президент.

«Маємо позитивний досвід по лінії міністерства оборони Великобританії. Очікуємо на візит Державного секретаря США Блінкена в Україну», – зазначає Петро Порошенко.

«Чим більше ми робимо у цьому напрямі – тим більше шансів не мати цієї агресії. Вважаємо, що Держсекретарю Блінкену було б важливо зустрітися не лише з президентом Зеленським, а й з усіма демократичними силами, адже внутрішня єдність є дуже важливим чинником зміцнення стійкості України для захисту себе, Європи та світу», – переконаний Петро Порошенко.

«Маємо зараз збільшити ціну, яку завдяки «пекельним санкціям» проти нього заплатить Путін. Завдяки значному збільшенню оборонного потенціалу України – тут загинуть тисячі росіян. Нам не потрібні тут солдати НАТО, але ми точно будемо захищати нашу землю. Слід також зупинити Північний потік 2, який є спробою Путіна зруйнувати енергетичну безпеку європейських країн, адже він не є економічним чи енергетичним проектом. І Україна має отримати, як нам і обіцяли, План дій щодо членства в НАТО», – резюмує Порошенко.

Джерело