Петро Порошенко у Варшаві зустрівся з Головою Комітету у закордонних справах Сейму Мареком Кухцінським (фото)

Лідер «Європейської Солідарності», п’ятий Президент України Петро Порошенко у Варшаві зустрівся із Головою Комітету у закордонних справах Сейму Республіки Польща Мареком Кухцінським та членами Комітету у закордонних справ Сейму.

Учасники зустрічі докладно обговорили безпекову ситуацію в регіоні, передусім з огляду на концентрацію російських військ вздовж державного кордону України, а також триваючі зусилля із забезпечення деокупації Донбасу та Криму.

Петро Порошенко подякував за тверду підтримку Києва з боку Варшави та наголосив на важливості подальшого скоординованого зміцнення трансатлантичного фронту санкцій проти російського агресора.

Щодо так званих «пропозицій» Кремля про «гарантії безпеки» учасники зустрічі наголосили: принциповою умовою для будь-яких подібних обговорень з Москвою є негайна деескалація на кордонах України та деокупація захоплених Росією українських територій Донбасу та Криму.

Сторони скоординували підходи з цих питань, наголосивши на важливості збільшення ціни за агресію Росії у світлі триваючих в ЄС та НАТО обговорень щодо шляхів відповіді на безпекові виклики, у тому числі превентивних заходів.

Сторони висловили рішучу налаштованість і далі протистояти запуску Північного потоку-2, який підриває загальноєвропейську безпеку і солідарність, а у світлі нинішніх викликів з боку Кремля є неприпустимим.

Окремо сторони обговорили ситуацію у справі зміцнення демократії, верховенства права та стійкості інститутів держави в Україні, передусім у контексті боротьби з корупцією.

Учасники зустрічі наголосили на небезпеці повернення України до колишньої практики вибіркового правосуддя і переслідування політичних опонентів, що є неприйнятним для країни, яка щиро прагне європейської та євроатлантичної інтеграції.

Петро Порошенко висловив вдячність Мареку Кухцінському за тверду підтримку України у протидії російській агресії та на шляху нашої держави до Європейського Союзу та НАТО.

Джерело