Влада будує геббельс-TV

Володимир В’ятрович

Як повідомляє Детектор медіа, парламентський комітет з прав людини 15 грудня ухвалив рішення включити в законопроєкт №4487 “Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб»” норми, які не мають стосунку до предмету цього проєкту і запускають мовлення на всю Україну державного російськомовного телеканалу.

Відповідно до внесених комітетом поправок, російськомовний канал «Дом», створений для мовлення на окуповані території, має поширити мовлення на всю Україну, причому безкоштовно й тотально у складі так званої універсальної програмної послуги.

Законопроєкт №4487 стоїть у порядку денному пленарного засідання 16 грудня, тобто за лічені години. Це саме по собі суперечить закону про регламент Верховної Ради України, тим більше що текст і порівняльна таблиця законопроєкту до другого читання станом на 7 годину 16 грудня на сайті парламенту відсутні.

Але найголовніше – такі дії влади є замахом на підвалини української державності й демократії.

Україна – демократична держава, в якій давно нема й не має бути державного телебачення, за винятком іномовлення і парламентського каналу «Рада». Є суспільне мовлення і комерційні канали. Повернення загальноукраїнського державного телебачення як рупора влади, а не суспільства, є неприйнятним. Тим більше телебачення російськомовного.

Відповідно до законів «Про телебачення і радіомовлення» та «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою телебачення і радіомовлення є українська мова. Частка телепрограм українською мовою на будь-якому каналі, що транслюються всередині України, має становити не менше 75%, а деяких програм – 100%.

Запуск державного російськомовного телеканалу, обов’язкового для показу по всій Україні, став би не просто беззаконням, а актом прямої участі влади в російській гібридній війні проти України.

Ми закликаємо кожного народного депутата, який пам’ятає про свою присягу українському народові й обов’язок дотримуватися Конституції й законів України, незалежно від партійної приналежності – за жодних обставин не голосувати за цю авантюру!


Петро Порошенко

Витрачати півтора мільярда бюджетних коштів на боротьбу з опозицією, коли ворог стоїть на кордонах – це злочин.

Три роки не підвищується грошове забезпечення в армії, бо «немає грошей». Зірвані тендери на закупівлю пального, бронежилетів, медичного, харчового забезпечення. Кажуть, нема грошей. А 320 мільйонів на це неподобство в них є для того, щоб за рахунок бюджетних коштів паплюжити опозицію, паплюжити лідерів опозиції, паплюжити наших міжнародних партнерів. Я впевнений у тому, що зараз коїться злочин.

Я впевнений, що подібні кошти мають проходити через сесійну залу на затвердження кошторису. Через бюджетний комітет, через підпис як зміни в законі. Витрачати більше мільярда на російськомовний телеканал ДОМ, який був передбачений для того, щоб мовити на окуповані території. Замість цього в порушення закону про мову, закону про телебачення російськомовний проросійський контент розповсюджувати на всю територію України – це божевілля.

В цих умовах півтора мільярда витрачати без тендерів ПроЗорро, не покривши першочергові витрати, коли ворог стоїть біля наших кордонів, витрачати на те, щоб боротися з опозицією. І в такий спосіб намагатися хоч якось утримати свій рейтинг, зруйнований всілякими «Гогілашвілі», «друзями президента», чи через ці польоти, через офшори Pandora Papers, чи через «вагнергейт». І ми зараз знаємо вже механізм злиття інформації.

Намагатися переключити увагу – це злочин. І опозиція, і наші міжнародні партнери точно цього не допустять.


Вікторія Сюмар

Для тих, хто не в курсі, що саме в ефірі Ради Порошенко назвав корупційною оборудкою.

15 млн гривен ваших податків вже пішло на «концепцію» і графіку студії «оновленої Ради».

Тепер готуються нові тендери за переговорною процедурою.

Вчора вночі бюджетний комітет погодив перекидання коштів із законотворчої діяльності на канал Рада.

Гулять так гулять!


Ірина Геращенко

Дмитро Лубінець, розумію, що наївно після 2019 року запитувати у Вас, чи буває вам соромно. Але навіть для Вас це перебір.

Колись, в часи Гідності, ми разом з Марією Іоновой бували з вами на КПВВ, і люди з окупованих території впізнавали і плакали, як чекають вони Україну і щасливі чути українську. Колись в міжнародних організаціях ми разом доносили правду, як блокується українське мовлення в окупованому Донбасі і Криму.

Сьогодні Ви за наказом Банкової готові не лише вбухати мільярди державних гривень, так потрібних українських армії, пенсіонерам, лікарям, дітям, чиї права ви в профільному комітеті мали б захищати, в створення державного радянського телеканалу. Порушуючи закон про мову, наші зобов’язання перед РЄ щодо роздержавлення медіа, витягуючи з небуття ватних «політиків і експертів», яким на розпил віддасте мільйони, потрібні на реальну підтримку переселенців.

Тепер це Ваша відповідальність. Невже Ваша посада голови комітету варта такого приниження?

* * *

Це моніторинг оновленого телеканалу Рада, головна задача якого – висвітлення діяльності роботи парламенту.

Вчора був комітетських день. Ви бачите висвітлення роботи комітетів? І я теж НІ. Зате багато Уряду і президента.
Цей моніторинг дає тільки загальну оцінку без контенту того, що вчора звучало в «авторських» програмах позитивних блогерів і провладних політологів.

Також в середу було відмовлено в трансляції брифінгу опозиційних депутатів Іванни Климпуш-Цинцадзе та Вікторії Сюмар. А Європейська Солідарність присутня в ефірі тільки з брифінгу Володимира Ар’єва, після грандіозного скандалу.

З ефіру ЗНИКЛА вся соціальна реклама про військових, усиновлення дітей і т.д.

ТК “Рада” (15.12.2021)

10:00-12:00 – Трансляція пленарного засідання ВР
12:10-12:15 – Новини
12:15-12:25 – Марія Мезенцева (СН) – в студії
12:25-12:30 – Брифінг групи «За майбутнє»
12:30-12:34 – Новини
12:34-12:35 – Олександр Качний (ОПЗЖ) – кулуари ВР
12:35-14:00 – Трансляція пленарного засідання ВР
14:00-14:10 – Студія
14:10-14:14 – Брифінг Володимира Ар’єва (ЄС)
14:14-14:17 – Студія
14:17-14:18 – Валерій Гнатенко (ОПЗЖ)
14:20-14:24 – Ігор Василь’єв (СН) в студії
14:24-14:31 – Клименко Юлія (Голос) в студії
14:34-14:45 – Ігор Василь’єв (СН) в студії
14:45-15:00 – Тарас Семенюк, політолог (студія)
15:00-15:05 – Тарас Завгородній
15:05-15:15 – Новини
15:15-15:20 – Валерій Димов
15:20-15:30 – Олег Немчінов
15:35-15:45 – Валерій Димов
15:45-15:50 – Марія Корчевич, заступник міністра охорони здоров’я
15:50-16:05 – Валерій Димов
16:05-16:15 – Новини
16:20-17:00 – Сергій Лабазюк, група «За майбутнє» – в студії
16:30-17:00 – Тарас Тарасенко (Слуга народу) включення зі студії в Кабміні
16:57 – Синхрон В. Ляшко щодо вакцинації
17:10-17:20 – Новини
17:29-17:30 – Синхрон Стефанчука з виступу у ВРУ
17:30 – В. Вірастюк (Слуга народу) гість в студії
17:37-18:00 – Наталія Піпа («Голос») періодичне включення із студії в Кабміні
17:44 – Синхрон Галущенка (Міненерго)
18:05-18:20 – Новини (синхрон Стефанчука з ради )
18:26-18:27 – Синхрон І. Геращенко з критикою каналу «Рада»
18:28 – Потураєв (СН) синхрон з виступу в ВРУ
18:28 – Ю. Павленко («За життя) синхрон з виступу в ВРУ
18:30 – Фесенко політолог (включення)​
18:34 – Олексій Устенко (Слуга народу) в студії ВРУ
18:40 – Корнієнко (Слуга народу) синхрон із ВРУ
18:41-19:05 – В. Гладких (політексперт) із студії в Кабміні розкритикував заяву І. Геращенко, зазначив, що Прямий канал робила та ж людина, що і медведчуківські канали, і вони всі пропагандистські.
18:50 – Ю. Камельчук (СН) із студії у ВРУ
19:05-19:20 – Новини
19:20-20:05 – М. Волинець (Батьківщина) і О. Ковальчук (Слуга народу)
20:05-20-10 – Новини (дали синхрон Корнієнка)
20:11 – Синхрон Зеленського з Брюсселя
20:28 – Давід Арахамія (СН) в студії в ВРУ
21:00-21:10 – Новини (дали синхрон Корнієнка)
21:20-22:00 – Політиків не було
22:05-22:20 – Новини (дали синхрони Корнієнка і Арахамії)
22:20 – ПОВТОР трансляції денного засідання ВРУ

* * *

Телеканал Рада, який рейдернула Банкова, за участі керівництва парламенту провернув оборудки, які мають ознаки корупції. Петро Порошенко і Європейська Солідарність нагадали про це сьогодні керівництву парламенту. Готуємо позови до суду щодо порушення постанови про висвітлення діяльності ВР, корупційної складової і перевищення службових обов’язків всіх причетних до перетворення інформаційного каналу на пропагандистський.

 

* * *

За ініціативи Європейської Солідарності зібрали нараду керівництва парламенту.

Жорстко поставили питання шодо порушення постанови про висвітлення діяльності роботи парламенту, створення Банковою на базі телеканалу Рада пропагандистського рупору влади, корупції на закупівлях техніки і контенту, незаконного використання бюджетних коштів.

Ми надто багато зробили для захисту свободи слова і не допустимо путінізації України.

* * *

Після так званого оновлення телеканалу Рада, який по-хорошому, як нішевий телеканал мав би працювати в інтернет і інформувати виборців про хід засідань і роботу комітетів, ми отримали скарги від колективу, що їх фактично відсторонили від роботи. І завели людей, які ніде не в штаті, але вже бігають в фірмених костюмчиках і мало розуміються в тому, чим ще займається парламент.

Ось типовий приклад невігластва.
ВР сьогодні проголосувала звернення до Бундестагу їз закликом визнати Голодомор геноцидом. Канал, на який в корупційний спосіб було перенаправлено мільйони бюджетних гривень, дає ось таку «новину»: ВР визнав Голодомор геноцидом…

Оновлені невігласи.


Андрій Смолій

Хтось ще сумнівається, що Зеленський перетворює Україну у відстійник а-ля Білорусь? А сумніві вже немає взагалі.

Останні події навколо каналу «Рада», куди завели пул ведучих Медведчука, фактично є створенням аналога московського ОРТ з усіма вихідними пропаганди. Від пропагандистів Петрова/Іванова до тих, хто «заклеював рота» на каналах кума Путіна. Тепер там будуть «заклеювати рота» вже не самі журналісти, а всім, хто має іншу току зору, ніж неокомпартія Зеленського. І це за наші гроші. За понад 300 мільйонів гривень в рік.

Далі ще гірше.

Державний російськомовний пропагандистський канал «ДОМ» збираються розширити на всю країну. Тобто замість нібито іномовника на окуповані території тепер нам влаштують цей треш по всій країні.

Вчора комітет з прав людини (так, саме прав людини, до чого тут телебачення, запитаєте ви?) схвалив до голосування законопроект про поширення «ДОМ» на всю країну. Тепер русскіє фільми, рускій язик та зелені пропагандисти будуть в кожному телевізорі. І ще сотні мільйонів знову НАШИХ грошей.

От вам і привіт в такій собі «Білорусі-2». Де є совкове «государтсвєннає тєлєвідєніє» з відбитими пропагандистами. Тепер це у нас.

І думаєте, вони на цьому зупиняться?
Думаєте, це останні антидержавні кроки?
Думаєте, не буде нових атак на підвалини українських цінностей?

Далі цей маховик божевілля, знищення, корупції, бєспрєдєлу і повзучої здачі національних інтересів лише розповзатиметься. Бо стопів немає. Є банальне бажання захапати все, що ще лишилось, і пустити країну по сценарію білорусі/росії.


Тарас Чорновіл

У давній Галичині, коли дуже хотіли когось образити й сказати, що він абсолютно кінчений ідіот і кретин, але брутальностей собі дозволити не могли (вроджена культура не дозволяла), то частенько казали: “Дурний тебе піп хрестив”.

У якому дурдомі чи борделі хрестили розробників нової концепції каналу Рада, не знаю. Але там точно інтелект не те що відпочивав, але лежав у глибокому анабіозі. І мова навіть не про відверту брутальність та партійну заангажованість, а про концепцію роботи. Рада має основну студію в будівлі комітетів. Там і апаратні, й гримерка, й редактори. І звідти йшли всі ефіри, окрім трансляцій сесій та комітетів. А під час цих трансляцій у студії записували програми з гостями й випускали у непленарний час, зокрема й під час неочікуваних перерв.

А зараз? В основних кулуарах, створивши перешкоди для спілкування нардепів з пресою, серед шуму й ґвалту стоїть якась халабуда. Там годинами сидять ведучі й чекають, коли раптом хтось вирішить перервати трансляцію і включить гостьову студію. А переривати трансляцію на Раді, до речі, незаконно. І тоді через шум і гам з якимись розривами мають провести ефір з гостями.

От і я сиджу вже загримований до ефіру, з мікрофоном та передатчиком. Сиджу вже майже годину, розуміючи всю беззмістовність цього дійства. Ще маю трохи часу, а потім віддам гарнітуру, зітру грим і піду собі звідси раз і назавжди, хіба би старий формат вернули.

Але, знаєте, я неправий, коли сприйняв розробників цієї “геніальної” концепції ідіотами й кретинами. Ні, вони справжні генії. За таку лабуду їм з наших кишень без тендерів та антикорупційної експертизи заплатили 9.024.700,00 гривень. Ще раз прописом: дев’ять мільйонів двадцять чотири тисячі сімсот гривень ноль копійок (!!!). Яких вам ще реформ не вистачає? Їжте, недорогенькі, жріть, аби лиш не вдавилися…

* * *

До речі, в телеканалу Рада був чудовий колектив. Я не лише про журналістів та ведучих, а, найперше, про технічний персонал: гример, оператори, звукотехніки тощо. Сьогодні був шокований – тільки одна-єдина гостьова із давніх знайомих. Не знаю, може, давній персонал, який жив своєю роботою, залишився, але десь усунутий від реального процесу, але нині бачу абсолютно інших людей. І більшість із них викликають згадки про ті часи, коли я ще ходив на НьюсВан чи 112, до їх захоплення Медведчуком.

Тепер розумію, для чого в крісло першого віце-спікера посадили Корнієнка. Він має зробити те, від чого спершу відмовився Разумков, а потім вирішив уникнути Стефанчук. Я ще в день його призначення писав, що він має два головні завдання: знищити незалежне й об’єктивне Головне науково-експертне управління ВРУ та переписати під слуг Регламент Ради. Виявилося, що він мав ще й ліквідувати парламентський телеканал та створити на його базі ще один “Дом” – відверто пропагандистську клоаку. А про те, що парламентський канал будуть переформатовувати ще й за лекалами Скабєєвой, Кісєльова чи Соловьйова, мені навіть у найгірших снах не наснилося б.

Єдине – є якісь сигнали після наради членів фракцій у Стефанчука, що Рада знову почне мовити по-старому. Але ж не вірю. Не для того це рейдерство затівали, щоб на пів дороги зупинитися. Може, трошки пригальмують, на деякий час збережуть повні трансляції й брифінги, але то на яких пару місяців.

Чи цим хоч чогось досягнуть? Нуль цілих фіг десятих. Раду часом дивилися переважно заради потрібної офіційної інформації, але точно не задля пропаганди. Обнулять і знищать ще один елемент парламентаризму та відкритості влади. А глядача (поза часом трансляції важливих сесійних засідань) таким точно не приваблять. Буде ще один “Дом”, до якого ніхто не заходить…

Автори