Порошенко поведе Зеленського до суду

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

За межфракційним об’єднанням імені екс-голови ВР Разумкова і за навалою мігрантів на білорусько-польському кордоні непоміченою залишилася дуже важлива подія. Велика Палата Верховного Суду зобов’язала розглянути позовну заяву п‘ятого Президента і лідера «Європейської Солідарності» Петра Порошенка до президента Володимира Зеленського щодо «плівок Бігуса». Порошенко тягне Зеленського в суд.

Ідеться про сумнозвісні плівки Медведчука-Бігуса. Про записи, які нібито свідчать про дотичність Порошенка до вугільних схем Медведчука. Після публікації Денисом Бігусом тих записів адвокати Петра Порошенка подали в суд, але зробили це дуже цікавий спосіб. Адвокати Порошенка не заперечують, що якісь записи існували. Заперечувати це безглуздо. Проте. Адвокати Порошенка стверджують, що записи оприлюднені Бігусом були змонтовані, а тому через суд вони вимагають від Бігуса і від президента Зеленського оприлюднення повного варіанту записів, з яких Бігус клепав свої передачки.

Як і мусило статися, суди почали заповзято упиратися вимогам адвокатів Порошенка. У випадку позову проти Дениса Бігуса суд вирішив, що не треба як третю сторону залучати СБУ, та зажадав інформації, чи є проект «Бігус.Інфо» розпорядником плівок Медведчука? Тепер Бігусу треба або визнати, що він розпорядник, і таки надати повний варіант записів. Або що він не розпорядник, і тоді повідомити, звідки в нього ті записи. Чи зробив Бігус якийсь вибір – інформації нема.

Не дивно. Адвокати Порошенка точно знають, такі записи зробити могли тільки спецслужби. Потрапити до проекту типу «Бігус.Інфо» вони могли в один спосіб – записи їм надала влада з метою паплюження Порошенка. Тож вимагаючи у Бігуса публікації повної версії записів, по факту адвокати Порошенка доводять, що за публікацією плівок Медведчука-Бігуса стоїть Офіс президента Зеленського.

І, до речі, про ЗЕ. Заява Петра Порошенка проти президента Зеленського з вимогою зобов’язати оприлюднити плівки Медведчука-Бігуса в повному обсязі була подана ще влітку. Суддя Верховного суду Гончарова вперто не хотіла розглядати позов, а розглянувши, заявила, що адвокати не конкретизували, які саме права та інтереси Порошенка, що їх охороняє закон, порушує бездіяльність Зеленського. На підставі цього позовну заяву було повернуто адвокатам, але ті оскаржили ухвалу суду, і 27 жовтня 2021 року Велика Палата Верховного Суду розглянула їхню апеляційну скаргу. Рішення суду – справу направили до суду першої інстанції для продовження розгляду. Тобто якесь рішення суд прийняти таки буде змушений.

Судитися через наклеп в Україні – справа тричі невдячна. Судова система в нас збудована так, що наклеп легше пропустити повз вуха і дочекатися, коли суспільство про нього забуде. Проте Петро Порошенко за своє чесне ім’я боротися вирішив до кінця.

І останнім часом успіх іде за успіхом.

1 вересня Петро Порошенко виграв суд по позову одіозного Андрія Портнова – той стверджував, що він непричетний до злочинів під час Революції Гідності. 22 вересня Порошенко виграв у Лондоні суд проти Ігоря Суркіса – через націоналізацію банку «Приват».
29 вересня був виграний суд проти Дениса Бігуса як раз по плівках Медведчука-Бігуса.
2 жовтня Порошенко знову виграв суд у Портнова – той образився на заяву каналу «Прямий», що матеріали по «справі моряків» ДБР незаконно передало Портнову, а він – Москві.
І нарешті, на користь Порошенка рішення прийняв щойно Верховний суд.

«Я ваш вирок!», – волав Зеленський Петру Порошенку на стадіоні. На місці Порошенка я попросив би Зеленського повторити цю заяву. Прямо у залі суду.