СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 28.10.2021

Ісламська Республіка Афганістан 

Заступник міністра оборони США з питань політики Колін Каль заявив, що  терористичне угруповання ІДІЛ-Х (Хорасан), яке є афганською гілкою «Ісламської держави», може стати спроможним здійснювати атаки за межами країни через 6-12 місяців.

МЗС Китайської Народної Республіки запропонувало розробити механізм боротьби з тероризмом в Афганістані на базі ООН і ШОС.

У Тегерані відбулася зустріч глав МЗС сусідніх з Афганістаном країн. За підсумками зустрічі наголошено, що таліби мають проводити помірну й раціональну внутрішню та зовнішню політику; навести лад у країні; забезпечити ефективну роботу державних органів; надавати населенню необхідну допомогу; захищати права людини, зокрема жінок, дітей та етнічні групи. Також таліби повинні припинити зв’язки з усіма терористичними угрупованнями та рішуче їх знищити. Водночас міжнародне співтовариство має терміново надати Афганістану продовольство, медикаменти та необхідні для зими товари з метою запобігання гуманітарній кризі та втечі афганців з країни.

Голова Національної спілки журналістів Афганістану Масрур Лотфі  заявив, що після приходу талібів до влади в країні сталося понад 30 випадків насильства проти журналістів.

Республіка Ірак

Бойовики ІДІЛ напали на селище аль-Рашад на сході країни та вбили понад 25 мирних жителів, ще 12 були поранені.

Ісламська Республіка Пакистан

Під час ходи проти богохульства поблизу міста Лахор між озброєними активістами із забороненого ісламістського угруповання «Техрік-і-Лабайк Пакистан» і силами безпеки сталася сутичка. Чотири поліцейських були вбиті, понад 263 людей поранено.

Уряд Пакистану офіційно визнав «Техрік-і-Лабайк Пакистан» (TLP) терористичною організацію.

Джерело

Усі відео