Тягар волі виявився заважким

Валерій Прозапас

Жителів ОРДЛО як худобу возять на вибори в іншу країну, навіть колись гонорових гірників з їхніх оспіваних шахт переселяють до Якутії, але хтось чув про якісь виступи або протести, вже не кажучи про спротив подібному відношенню?

Там для більшості тягар волі виявився заважким, і тому вона вляпалася в стійло та втратила право голосу, бо свобода штука непомітна, коли вона є, а коли втрачається, повертати дуже важко.

До речі, те саме і в окупованому Криму – щось не чути активного обурення призовом “наших мальчіков” на строкову службу в путінську армію, і всі сидять, як миші, під тиском обмежень у пересуванні та хвилями репресій проти сусідів кримськотатарської національності.

Все це попередження для України, не треба думати, що те саме неможливо провернути тут, бо ми давно на цій слизькій доріжці, першим кроком по якій стала відмова від гідності в 2019 році.

У нас вже теж людей заарештовують і маринують у клітках без шансів на захист, проявляється цензура, а влада надмірно концентрується під “лідєра”, якому вже прямо кортить зайнятися соціальною сегрегацією, визначаючи через РНБО, кого і за якими критеріями обмежувати в правах.

Все, що калькується подібно до підходів РФ, рано чи пізно стає територією РФ, приклади окупованого Донбасу або колишньої Білорусі це наочно підтверджують прямо тут і зараз.

Часу усвідомити це у українців все менше – стійло вже відновлюється повним ходом.

Автор