Делегація США обговорить у Берліні наслідки для України від Nord Stream 2

У Держдепі запевняють, що США працюватимуть з Німеччиною над сертифікацією Nord Stream 2

США працюватимуть з Німеччиною над забезпеченням суворої сертифікації газопроводу Nord Stream 2 і застосуванням до нього норм Третього енергопакета ЄС.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив старший радник з енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн під час виступу на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві.

«Ми вважаємо, що з геополітичної точки зору – це (Nord Stream 2 – ред.) небезпечний варіант для Європи… Ми й далі працюватимемо з Німеччиною над забезпеченням суворої сертифікації газопроводу Nord Stream 2 і застосуванням до нього норм Третього енергопакета ЄС», – сказав Хохштайн.

У відповідь на репліку ведучої, що спільна заява США і Німеччини щодо газопропроводу «Північний потік-2» може свідчити про меншу важливість України для американських партнерів, старший радник з енергетичної безпеки Держдепу США зауважив, що, на його думку, «ми не маємо говорити про те, хто важливіший».

За його словами, відносини з Україною для США критично важливі.

«Україна наш добрий друг і союзник, і ми покладаємося на співпрацю з нею для досягнення низки стратегічних інтересів США у цьому регіоні. Ми можемо десь розходитися щодо тактики і певних кроків, але я не думаю, що загалом ми маємо якісь розбіжності щодо того, як ми оцінюємо цю загрозу (Nord Stream 2 – ред.) і як ми можемо їй протидіяти», – зазначив Хохштайн.

Він також наголосив, що США мають міцні відносини з таким важливим партнером, як Німеччина.

«Але у нас і з друзями є певні розбіжності – і з Україною, і з Німеччиною, коли йдеться про «Північний потік-2» і «Північний потік-1», «Турецький потік» тощо. І ми не приховуємо наявність таких розбіжностей… Я вважаю, що йдеться про спільну працю, щоб розуміти, що далі буде, коли газопровід (Nord Stream 2 – ред.) став до ладу, як ми можемо захистити ту критично важливу для майбутнього України інфраструктуру», – зауважив старший радник з енергетичної безпеки Держдепу США.

Він також нагадав, що у спільній заяві США і Німеччини йдеться про те, що у разі блокування Росією транзиту газу територією України буде вжито певних контрзаходів стосовно РФ.

«Те, що США до них вдадуться, напевно, нікого не здивує, але Німеччина приєдналася до нас у цій заяві, сказавши, що будуть певні наслідки – зараз не будемо конкретизувати, які саме. Ми, робитимемо все, що можемо, щоб і Німеччина була готова до цього моменту, аби він не заскочив її зненацька, щоб Росія знала, що їй доведеться заплатити ціну за припинення транзиту через Україну», – запевнив Хохштайн.

Джерело

 

Делегація США 13 вересня прибуде до Берліна

Делегація США у понеділок, 13 вересня, прибуде до Берліна для проведення з німецькою стороною перемовин щодо мінімізації негативних наслідків для України від добудови газопроводу «Північний потік-2».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив старший радник з енергетичної безпеки Державного департаменту США Амос Хохштайн під час виступу на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві.

Він зазначив, що, на його думку, після добудови газопроводу «Північний потік-2» Росія намагатиметься робити все можливе, щоб завдати Україні ще більшої шкоди на додаток до того, що вона вже зробила, тобто спроби анексії Криму і вторгнення на схід.

«Тож питання не в тому, чи Росія вдасться (до заподіяння шкоди Україні. – ред.), якщо зможе – вдасться. Питання в тому, що зробити, щоб цього не сталося. Я не буду зараз публічно обговорювати, які сценарії є в розпорядженні США, – нехай це залишається таємницею. Ми вели дуже істотні бесіди в Україні, учора я був у Польщі, а завтра буду в Берліні, у понеділок туди приїде ще солідніша команда США для участі в дискусії з німецькою стороною щодо цих питань, та й не тільки щодо них», – сказав Хохштайн.

Він додав, що США також намагаються разом з Німеччиною та Україною на дво- і багатосторонній основі подивитися на енергетичні відносини між Україною і ЄС у контексті подальшого руху всього світу в напрямку зеленої трансформації.

У цьому зв’язку старший радник з енергетичної безпеки Державного департаменту США зауважив, що контракт з Росією на транзит газу територією України є чинним, і висловив сподівання, що його буде продовжено і після 2024 року.

«Але світ розвивається і готується до переходу від викопних видів палива до відновлювальних джерел енергії, і наш діалог з Україною спрямований не лише на те, щоб гарантувати продовження сучасного стану речей, але й майбутнього – у сфері відновлювальних, ядерних джерел енергії. Коли минулого тижня президент України був у Вашингтоні, ми про це говорили, я сподіваюся, що діалог триватиме й далі», – зазначив Хохштайн.

Джерело

Автор