СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 07.09.2021

Ісламська Республіка Афганістан 

Таліби запросили представників Туреччини, Китаю, Росії, Ірану, Пакистану та Катару на церемонію  оголошення складу уряду. Представник «Талібану» З. Муджахід завив, що новий уряд в Афганістані сформовано, залишилися деякі технічні нюанси, проте точної дати оголошення представників нової влади покищо немає. Конституцію Афганістану буде змінено – переписано або доповнено.

Лідер опору Панджшеру А. Масуд заявив, що з учасниками опору у Панджшері ведуть боротьбу пакистанські військові та розвідка, а не бойовики «Талібану». Серед убитих у Панджшері «талібів» знайдено посвідчення осіб громадян Пакистану, що підтверджує його слова. Нині інтенсивні бої тривають у провінції Панджшер, бойові зіткнення також відбуваються в районі Андараб – сусідній провінції Баглан. Сили опору змінюють свою тактику: вони відступили в гори і переходять до партизанської війни з талібами.

«Талібан» може передати Китаю авіабазу Баграм і дозволити Пакистану використовувати аеродром в Кандагарі задля своїх оперативних завдань.

Представник «Талібану» З. Муджахід підтвердив, що під час візиту до Кабула глава розвідки Пакистану генерал-лейтенант Фаїз Хамід зустрівся з главою політичного офісу руху. Таліби запевнили, що територія Афганістану не буде використовуватися проти Пакистану, обговорили з Хамідом двосторонні стосунки та проблеми афганців на прикордонних переходах Торкхам і Спін-Булдак.

За повідомленням Держдепартаменту США, до країни вже прибуло майже 40 тисяч афганських біженців, евакуйованих з Кабула.

Всесвітня організація охорони здоров’я поінформувала, що майже 90% з 2 300 медичних установ в Афганістані, підтримуваних ВООЗ, можуть найближчим часом припинити свою роботу.

Гвінейська Республіка

Військові, які захопили владу у Гвінеї, відкрили зовнішні кордони країни для комерційних і гуманітарних рейсів. Вони завили, що збираються створити в країні уряд «національної єдності». Міністрам заборонено залишати країну, в районах видобутку корисних копалин скасовано комендантську годину, видобувним компаніям запропоновано продовжувати роботи.

Лідери 18 опозиційних партій і рухів підтримали пропозицію військових, що захопили владу, про проведення в країні глибоких конституційних перетворень в рамках майбутнього перехідного періоду.

Уряд Великої Британії засудив військовий переворот у Гвінеї і закликав звільнити з-під варти президента країни А. Конде.

Держава Лівія

Глава Президентської ради Лівії Мухаммед аль-Манфі офіційно оголосив про запуск проєкту всеохопного загальнонаціонального примирення.

Держава Ізраїль

Літаки ВПС Ізраїлю завдали ударів по кількох цілях на території сектору Гази у відповідь на «вогненний терор».

Республіка Ірак

Бойовики «Ісламської держави» взяли на себе відповідальність за нічний напад на охоронний пост біля міста Кіркук, під час якого було вбито 10 іракських поліцейських і чотирьох поранено.

Джерело

Усі відео