Візит Вселенського Патріарха – серйозний іспит для нинішньої влади

Ростислав Павленко

За даними КМІС, 72,7% українців називають себе православними. При цьому 58,3% відносять себе до Православної церкви України, а 25,4% – до Православної церкви в єдності з Москвою.

Тож ідеться про десятки мільйонів людей, які відносять себе до Вселенськи визнаної, незалежної, Української православної Церкви.

Ці люди чекають на візит Вселенського Патріарха, який спільно з Синодом надав українським православним Томос, який поставив Українську Церкву в один ряд з іншими Православними Церквами.

Вікове панування московської церкви на українській землі завершилось, і саме тому Президентом Порошенком приділялась така увага допомозі українським православним в отриманні Томосу, який відкрив шлях до вселенського визнання, спілкування і об‘єднання православних.

І саме тому Москва зараз, і зокрема руками Російської церкви в Україні (за несподівано коректним визначенням Путіна), намагається перешкодити цьому візиту, зірвати чи знецінити його. Москві дуже важливо показати, що вона ще може на щось впливати в Україні, щось скасувати, зіпсувати чи зменшовартити.

Для нинішньої влади це серйозний іспит.

Обов‘язок, прийнятий на себе разом із державним кермом, вимагає забезпечити візит на найвищому рівні. Але приймання Новинського в ОПі, дослуховування порад Трофімова, який обіцяв «розібратися з законністю переходів», одкровення Ткаченка, який закликає не виконувати Закон України про те, що церква держави-окупанта має чесно вказати свою московську належність,- все це показує, що виконувати обов‘язок їм нелегко.
Проте доведеться. Бо така воля українського народу.

Ілюстрація © Олексій Чекал

Усі відео