США назвали країни, куди відправлять 55 мільйонів доз COVID-вакцин, Україна – у списку

Адміністрація Байдена оголосила список країн, які загалом отримають упродовж червня 55 мільйонів доз COVID-вакцин американського виробництва, серед яких є й Україна.

Про це заявила в понеділок під час брифінгу в Білому домі речниця адміністрації президента США Джен Псакі, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні адміністрація Байдена-Гарріс оголошує список розподілу 55 мільйонів із 80 мільйонів доз американських вакцин, які президент Байден пообіцяв виділити по всьому світу до кінця червня з метою припинення пандемії», – заявила Псакі.

Вона також зауважила, що американський уряд продовжує докладати зусиль для подолання пандемії всередині Сполучених Штатів, а також веде переговори з виробниками щодо закупівлі вакцин для інших країн.

Тим часом в офіційному повідомленні Білого дому зазначається, що 41 мільйон із 55 мільйонів доз препаратів розподілятиметься через міжнародний механізм COVAX. Решта 14 мільйонів надсилатиметься безпосередньо до країн, які потребують цього найбільше. Серед них значиться й Україна.

«Приблизно 14 мільйонів – або 25% з цих 55 мільйонів вакцин – будуть розподілені на основі регіональних пріоритетів, а також між іншими отримувачами, такими як: Колумбія, Аргентина, Гаїті, інші країни Карибської співдружності, Домініканська Республіка, Коста-Рика, Панама, Афганістан, Бангладеш, Пакистан, Філіппіни, В’єтнам, Індонезія, Південна Африка, Нігерія, Кенія, Гана, Кабо-Верде, Єгипет, Йорданія, Ірак, Ємен, Туніс, Оман, Західний берег та Газа, Україна, Косово, Грузія, Молдова, а також Боснія»,- повідомили в Білому домі.

Як повідомляв Укрінформ, у травні Джо Байден оголосив, що Сполучені Штати готові поставити іншим країнам до кінця червня загалом 80 мільйонів доз COVID-вакцин. Ідеться про 60 мільйонів доз препарату AstraZenaca, вироблених у США, також 20 мільйонів Pfizer, Moderna та Johnson&Johnson. Поставки перших 25 мільйонів доз препаратів із 80 оголошених адміністрацією Байдена розпочалися 3 червня, про що офіційно повідомив Білий дім.

Джерело

Усі відео