Війни проти олігархів немає. Зате є війна проти людей, які отримують субсидії

У команди Зеленського війна проти олігархів лише на словах. На ділі оголошено війну людям, які отримують субсидії за житлово-комунальні послуги.

Команда Зеленського продовжує знущатися над 3-мільйонною армією домогосподарств, які отримували субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Нагадаємо, постановою КМУ від 14 квітня 2021 р. №420 було запроваджено нові випробування для тих домогосподарств, які можуть розраховувати на субсидію на житлово-комунальні послуги.

  • Згідно з Постановою, у травні 2021 р. призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяви про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії. Здавалося б, після всіх «верифікацій» управління соцзахисту самі вже на пам’ять мають знати всіх субсидіантів. Ні, треба переоформляти субсидії.
  • При Порошенку якось вдавалося автоматично переоформляти субсидії, зараз треба ще помордувати літніх людей в чергах.

Але виявилось, це ще не все. Станом на 17 червня 2021 року в Україні не призначена і не переоформлена жодна субсидія. Причина «проста»: досі обласним управлінням соцзахисту Міністерство соціальної політики не передало нове програмне забезпечення для призначення субсидій за новими правилами.

Насправді, тут мало випадковості. Бо якщо немає програмного забезпечення, то не приймайте нового порядку, або відтермінуйте його до того часу, коли таке забезпечення буде. Просто це ще одна спроба нехитрим способом позбавити людей належних їм субсидій.

Скорочення тих, хто зможе отримувати субсидії за ЖКГ, буде тривати й далі. Бо у Бюджетній декларації на субсидії для громадян на виплату послуг  ЖКГ передбачено 35,2 млрд. грн., це ще менше, ніж у 2021 році, хоча відомо, що на 2021 рік це занижена цифра.

При Порошенку у бюджет 2019 року закладали кошти на субсидії на ЖК послуги в обсязі 58 млрд. грн. Натомість у 2020 році – 37,1 млрд. грн., у 2021 році – 36,6 млрд. грн.. Це при тому що інфляція збільшується, тарифи ростуть. Нафтогаз Україна вже повідомив, що ціна газу для населення в тарифному плані «Місячний» у червні становитиме 11,94 грн/куб. м, тобто ціна порівняно з річною зросла на 50%.

Постанова Кабміну 14 квітня 2021 року, яка нібито «посилила адресність надання житлових субсидій», – це найкращий пам’ятник «кінця епохи бідності».

Виявилося, мало було не призначати субсидії тим, у кого в родині (!) хтось має у власності транспортний засіб (у тому числі мотоцикл) до 5 років (таких, до речі, верифікація виявила майже 10 тис. домогосподарств), команда Зеленського пішла далі.

Скажімо, житлова субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має на депозитному банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму (прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2 270 гривень), тобто 56 750 гривень.

Субсидія не призначається, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив покупку на суму, яка на дату проведення операції перевищує 100 тис. гривень. Тобто, якщо з бабусею проживає молода сім’я внука, яка економить, заощаджує на купівлю квартири чи машини, то бабусі жодна субсидія не світить. Або ще одна типова ситуація: батьки живуть у достатньо скрутних умовах, а син, який живе окремо, купив стареньку машину за 50 тис. грн., зрозуміло, що батьки субсидії не отримають.

Сам принцип «колективної» відповідальності (родинної чи домогосподарства) при призначенні субсидій є хибним, бо у різних сім’ях складаються різні стосунки, і дуже часто подібні питання потребують детального вивчення.

Раніше певною мірою компенсатором виступали комісії при місцевих радах, які вирішували подібні питання в особливих випадках. Власне, більше 30% субсидій призначали за рішенням саме таких комісій. Але тепер Уряд «подбав» і про це. Такі комісії, утворені місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається, ліквідовані.

Насправді, шукати винного лише в особі Уряду не варто. Уряд і Мінсоцполітики – лише оператори того ставлення до малозабезпечених людей, яку веде Зеленський і його монобільшість у ВРУ. Проблема в тому, що монобільшість Зеленського у ВРУ прийняла такий бюджет, а Зеленський його підписав. Тому хочеш-не хочеш, але Уряду доводиться створювати умови для «економії» на бідних людях.

Джерело

Автор