Доклінічне випробування української вакцини від COVID-19 завершено

11 червня 2021 року на сайті інформаційного агентства «Українські національні новини» було опубліковано коментар завідувача відділу проблем інтерферону і імуномодуляторів Інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України члена-кореспондента НАН України Миколи Співака.


Цього тижня на засіданні Президії НАН України заслухали доповіді українських розробників кандидатів у вакцини від COVID-19. Про це в коментарі УНН розповів доктор біологічних наук, професор інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак.

Деталі:

Як голова ради акціонерів української компанії “Діапроф-Мед”, Микола Співак на заході повідомив про результати розробки кандидата в вакцини від COVID-19 на основі N-протеїну нуклеокапсиду вірусу, спільно з американською DiaPrep System Inc. (Атланта, США).

Так, за словами Співака, на науковому заході він поінформував, що доклінічні випробування цього прототипу вакцини вже завершені, та зараз заплановано організувати в Україні виробництво декількох тисяч доз вакцинного препарату для початку I і II фаз клінічних випробувань.

Цитата:

“Результати доповідей на Президії НАН різних груп вчених свідчить про стрімкий стрибок української науки в справі розробки вакцин від COVID-19. Є кілька колективів, які йдуть за різними напрямками, але врешті повинні будуть отримати прекрасний результат. Про це свідчать представлені матеріали. Варто відзначити, що ніхто ніколи не займався в НАН вакцинологією, а тут в короткий час потрібно було вирішити це питання. І це свідчить про високий рівень науки, яка за підтримки нашого уряду набагато швидше зможе створити українську вакцину від COVID-19”, – резюмував Микола Співак.

Доповнення

Нагадаємо, що розробки кандидата в вакцини вчених української компанії “Діапроф-Мед” проходять за оборотні кошти компанії. За державні кошти від Національного фонду наукових досліджень профінансована розробка вакцини від коронавірусної інфекції Інститутом біології клітини НАН України.

Нагадаємо, раніше Михайло Фаворов повідомив, що щеплені українською вакциною “Діапроф-Мед” лабораторні тварини все ще мають стійкий імунітет сім місяців по тому.

Прес-служба НАН України

Джерело

Усі відео