СЗР України: Огляд терористичної активності та зон нестабільності у світі станом на 18.06.2021

Вірменія-Азербайджан

Верховний представник ЄС Д. Боррель заявив: «Ми будемо продовжувати сприяти міцному, всеосяжному врегулюванню конфлікту, включаючи стабілізацію, повоєнну відбудову і заходи зміцнення довіри. Ми підтверджуємо наш заклик до Вірменії і Азербайджану відновити взаємодію під егідою співголови МГ ОБСЄ».

МО Азербайджану оприлюднило новий список військовослужбовців, загиблих і зниклих безвісті.

Афганістан

Президент Туреччини Р. Т. Ердоган за результатами зустрічі з президентом США Дж. Байденом заявив, що Туреччина готова залишати свої війська в Афганістані, зокрема охороняти аеропорт в Кабулі, за умови підтримки з боку США.

Спеціальний представник США З. Халілзада і президент Казахстану К.-Ж. Токаєв обговорили забезпечення безпеки і стабільності в Афганістані. Сторони обговорили ситуацію в Афганістані в контексті виведення військ США і НАТО. Токаєв назвав співпрацю з врегулювання ситуації в Афганістані важливою складовою взаємодії США і Казахстану.

Ірак

Безпілотник з вибухівкою завдав удару по військовій базі поруч із міжнародним аеропортом Багдада, яку використовують дислоковані в Іраку американські сили. За допомогою керованого дрона на територію бази було скинуто кілька розривних снарядів. Постраждалих внаслідок атаки немає.

Сирія

В районі Ель-Баб прогримів вибух, терористи розмістили вибуховий пристрій в автомобіль в районі Богазал. Поранений мирний житель госпіталізований. Пожежні локалізували вогонь на місці вибуху. У структурах безпеки впевнені, що за терактом стоять бойовики YPG.

Румунія

Внаслідок ДТП автобуса загинули 2 громадян України, ще 2 госпіталізовані у важкому стані.

США

У м. Роктон (штат Іллінойс) оголошена негайна евакуація через пожежу на хімічному підприємстві, евакуація стосується всіх жителів і підприємств у радіусі однієї милі.

Джерело

Усі відео