Нові зелені – це старі червоні, тільки діджиталізовані

Володимир Ар’єв

Вчора монобільшість у ВР при підтримці ще пари фракцій ухвалили закон про розкуркулення (№5153). Ні, він не так називається, у нього назва пристойна – Про підвищення податкової культури, і ще його цинічно називали «податковою амністією» чи «нульовою декларацією», хоча це не зовсім так.

Амністували хіба офшорки – власники цих активів можуть просто легалізуватись. А от середньому класу приготуватись. Якщо у вас є майно і немає документів про сплату податків на доходи з 2005 року, будете мати купу проблем і клопотів.

Квартира понад 120 кв. м? Будинок понад 240 кв. м? І не зберегли документи про сплату податків? Доведеться заплатити 5% від оціночної вартості. І за оцінку теж заплатити. І нікого серед «слуг народа» не гребе, що податкові документи зберігаються три роки. Або плати, або вперед в чергу в районну податкову і піднімай всі свої доходи/податки з моменту введення ідентифікаційних кодів.

Особливе вітання слуги передали заробітчанам, які за зароблені за кордоном гроші побудували чи купили житло. А оскільки багато хто будував з розмахом… Співчуваю.

Там ще багато цікавого – довго розписувати. Так як вагома частка економіки України перебувала в тіні, я співчуваю підприємцям, особливо малим і середнім. Вам придумали ще один привід помучити в податковій і обдерти те, що ще не обідрали.

Голова профільного комітету розраховує здерти щонайменше мільярд (!) доларів. Все треба встигнути за 1 рік. Потім – аж до кримінальної відповідальності.

Голоси ЄвроСолідарності «проти» цинічного розкуркулення середнього класу не вплинули на результат. Нові зелені – це старі червоні, тільки діджиталізовані. Але поки активні громадяни тихі та лагідні, їм щоразу будуть придумувати нові приводи роздягнутися. Гроші олігархів, як показує практика і цей закон, не чіпатимуть.

Автор