НЕдешевий хлопець (відео)

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Як на мене, одна з найбільших наших проблем щодо різноманітних журналістських розслідувань в тому, що ми увагу звертаємо на розслідування, які нам підсовують противники. А водночас існують проекти журналістських розслідувань, що розповідають справді актуальні речі. Наприклад, на каналі «Прямий» є такий проект «Watchdogs. Розслідування», що виходить щочетверга. І крайній їх випуск справді шикарний.

Що там у нас кажуть про Зеленського? «Він не краде»? «Він – простий хлопець з народу»?

Ну от реальність така, що цей «простий хлопець» уже обходиться державі дорожче за будь-кого з попередників.

 

По-перше, цей «хлопець з народу» весь час кудись їздить. І знаєте, в мене склалося враження, що офіс президента спеціально організує йому нові й нові мандри з банальною метою – на цих мандрівках Зеленського заробляє оточення Зеленського. Дивіться самі.

Зеленського весь час треба охороняти. Президент на велосипеді був у кіно для йолопів, які на ці байки повелися. В реальності Зеленського уже возять кортежами, яких не було ані в Ющенка, ані в Порошенка. Статті витрат на охорону президента – це пісня. Наприклад, шкарпеток для своїх співробітників УДО на рік купує на 800 тис. грн. Ще на 200 тис. грн. краваток. На балансі УДО перебуває певна кількість службових собак, які за два роки державі обійшлися у 982 тис. грн. Причому 17 тисяч були витрачені (видихніть) на черевики для собак.

Від вересня до кінця 2020 р. УДО на автомобілі спецпризначення витратили 49,6 мільйонів грн. Скільки там коштувало забезпечити ковідні лікарні киснем? Але й це не межа. УДО ще активно дбає про забезпечення своїх працівників житлом. Від серпня по грудень було перелічено 70 мільйонів грн. на пайові внески, причому всі ці гроші отримала ТОВ «ДБК ПАРТНЕР», яка забезпечувала житлом охоронців Януковича. Що у нас там із забезпеченням житлом інвалідів війни?

І нарешті пункт який мене порвав – УДО закупило на новорічні свята дрова на 37 тис. грн., тобто біля 5-25 вантажівок залежно від ціни. Лихо в тому, що всі резиденції, де відпочивав Зеленський, забезпечені централізованим опаленням, тобто дрова там не потрібні як таке. Далі зрозуміло?

До речі, про відпочинок президента. Пам’ятаєте цьогорічний відпочинок Зеленського в Буковелі, де він фотографувався з «випадковими лижниками»? Так от на той відпочинок «офіційну делегацію на чолі з президентом України» возила Державіакомпанія «Україна» за скромну цифру – 1,5 мільйони грн. Я ще тоді писав, що «випадкові лижники» приїхали в Буковель разом з Зеленським.

Перельоти Зеленського – окрема тема. За два роки Зеленський здійснив сотні перельотів, за що ми з вами заплатили 450 мільйонів грн. Пригадуєте, скільки разів за рік Зеленських ходить у відпустку? Ну от.

І ще. Пригадуєте з якою помпою Зеленський оголосив про передачу літака і вертольота з президентського авіазагону до ЗСУ? Розслабтеся, ніхто нічого не передавав. На кінець травня поточного року обидва борти перебувають на обліку ДУС. Як кажуть, «Головне прокукурікати, а там хоч не розвиднюйся».

Взагалі, якщо брати статті розходів ДУС, голова паморочиться. Наприклад, квіти для офіційних заходів ДУС купує по 2-5 тис грн. за букет, за 10 місяців квіти президента нам з вами обійшлися у 606 тис. грн. А ще серед витрат ДУС – запонки з бурштином за 50 тис. грн., рушники по 7 500 грн, парасольки по 11 тис. грн., комплект намисто і сережки за 15 тис. грн., брошка за 2 000 грн., жіноча хустка за 26 000 грн… Я сильно переймаюся за Першу Леді – вона стверджує, що всі прикраси собі купує сама. То для кого це тоді її благовірний купує жіночі прикраси державним коштом?

Вам не здається, що Порошенко з Мальдівами за власний кошт платникам податків обходився у рази дешевше?

До речі, минулого року ДУС убрався в бюджет в 900 мільйонів грн. Цього року у них 1 мільярд 300 мільйонів – рекорд в історії України. Розвернися душа!

Про це треба говорити. А не про гидотні наклепи у вигляді версій від Бігуса.


Euroin

«Команда Зеленського» під час пандемії розкошує на бюджетних коштах: порівняно з 2019 роком, видатки на її обслуговування зросли майже на 37%, видатки на охорону Зеленського – на 20%.

Порівняння видатків на команду Зеленського:

АПУ (ОПУ) ДУС КМУ ВРУ УДО
2019 942473 2 166 360,6 1 763 947,2 1 964 043,1 1 372 287,6
2021 1 266 795,2 2 965 309,9 2 500 446,6 2 814 442,7 1 651 204,0
 • На сьогодні видатки на Державне управління справами, яке обслуговує вищі органи влади, зросли на 36,8% порівняно з Держбюджетом на 2019 рік; видатки на Офіс Президента зросли на ті ж 36,87%, порівняно з 2019 роком. Здавалося б, при пандемії видатки повинні рости на медицину, а чомусь ростуть на утримання Офісу Президента.
 • При тому у Зеленського хотіли зробити ці видатки значно більшими. Скажімо, на модернізацію у 2021 році станції супутникового зв’язку, котру встановлено на президентському літаку Аirbus 319-115, закладалося у Держбюджеті 32,4 млн. грн., і тільки після галасу у ЗМІ Держспецзвязок відмовився від цієї ідеї. Але тим не менше, за інформацією ЗМІ, на сьогодні 195 млн. грн. планується витратити на модернізацію літака Зеленського.
 • Ще одна «болюча» тема «слуги народу Зеленського» – автопарк Зеленського. Пам’ятається, в агітаційному фільмі Зеленського «Слуга народу», яким канал олігарха Коломойського зомбував українців, герой Зеленського на роботу їздить на велосипеді. А реалії такі: на початку 2019 року при Порошенку на балансі президентського автопарку було 215 автомобілів, у 2021 році – 258. Тобто, плюс 43 автомобілі. При тому, згідно з паспортом бюджетної програми, пандемія і війна не перешкоджають збільшувати парк Зеленського: на «Придбання транспортних засобів для виконання завдань з транспортного забезпечення, покладених на ДО «Автобаза ДУС» у 2021 році планується витратити 9, 197 млн.грн. Зрозуміло, під «транспортними засобами» розуміються не велосипеди.
 • Автопарк ДУС – це не лише автопарк Зеленського. Але жодних функцій Офісу Президента не приросло, а автопарк приріс суттєво.
 • Правда, і безпосередньо кортеж президента Зеленського суттєво зріс. Минули ті часи, коли Зеленський у день ІІ туру виборів 2019 року брехав людям: «Щоб не було ніяких там кортежів. Я хочу позбавитись у цілому від кортежів».
  • Виявилось, президентський кортеж при Зеленському зріс і суттєво зріс. Якщо при Порошенку кортеж Президента України доходив до трьох автомобілів супроводу (найбільш антиукраїнське видання «Страна» нарахувало у березні 2018 року в кортежі П.Порошенка 9 автомобілів і реанімобіль), то кортеж Зеленського еволюціонував від велосипеда у агітаційному серіалі «Слуга народу» до безпрецедентних за чисельністю кортежів президента.
  • 3 травня 2020 року у Києві в кортежі Зеленського було зафіксовано 38 машин. 10 червня 2020 року під час поїздки у Чернігів при виїзді з аеродрому Півці кортеж Зеленського нараховував не менше 50 автомобілів.
 • Ще один напрям видатків з бюджету – президентські резиденції, державні дачі. Недавно Зеленський оголосив про виселення кількох сімей екс-посадовців з держдач. Але: по-перше, добре було б якби Зеленський сказав, що далі буде з цими держдачами, бо є велика підозра, що їх обслуговування ляже на бюджет; по-друге, було б дуже добре, щоб і президент показав власний приклад і припинив користуватися державною дачею. Тим більше, він це обіцяв.
 • 17 квітня 2019 року кандидат у президенти Володимир Зеленський в інтерв’ю виданню «РБК-Україна» у відповідь на запитання журналістів, чи планує він користуватися державними резиденціями, сказав: «Нехай у цих резиденціях живуть діти які-небудь. Ну якісь табори відпочинку, якісь люди, яким це дійсно потрібно. Ці резиденції – я не бачу в них жодного смислу. У результаті, коли ми їздимо в Європі по екскурсіях, то бачимо старі резиденції королів – що це все сьогодні? Це все для екскурсій».
 • Та виявилося принцип «державні дачі – дітям» Зеленський розумів дуже вузько. Він мав на увазі лише власних дітей.
  • Восени 2019 року на державній дачі в Кончі-Заспі №29 почалися ремонтні роботи – про що свідчить аналіз публічних закупівель Державного управління справами.
  • Майже 200 тис. грн. з Державного бюджету було витрачено на послуги з аварійно-відновлювальних робіт із поточного ремонту цього будинку, ще 110 тис. грн. було витрачено для ремонту системи пожежної сигналізації.
  • А у липні 2020 року журналісти зафіксували, що Зеленський почав жити на державній дачі в Кончі-Заспі №29 разом з дружиною і дітьми. Офіс президента визнав цей факт. Річне обслуговування цієї дачі обходиться в 3,5 млн.грн. У списку тих, хто виселяється з держдач, прізвища Зеленського ми не побачили.
 • Ну, і, звичайно, видатки на УДО, тобто видатки на тих, хто охороняє вищих посадовців. Виявилось, демократичний Зеленський-Голобородько збільшив видатки на охорону на 20%. Очевидно, перестраховується…

Для довідки: заборгованість виплат перед військовослужбовцями за період січень-травень 2021 року зросла втричі та становить 950 мільйонів гривень. З 1 січня по 1 травня 2021 року заборгованість по зарплаті у сфері охорони здоров’я та надання соціальної допомоги зросла майже втричі – на 260,8%, тобто у 2,6 рази.

Усі відео