Влада зливає захисників України (відео)

Доцільність внесення в санкційний список РНБО добровольців з з батальйону імені Шейха Мансура має бути ретельно перевірена. Про це заявив політв’язень Кремля, народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз під час спільної заяви депутатських фракцій у Верховній Раді.

«Звертаємо вашу увагу до останнього рішення РНБО, де в санкційному списку опинилися наші друзі з батальйону Шейха Мансура, які в найважчі часи стали на захист нашої держави», – сказав він.

«Це не про злодіїв у законі, які легко знайдуть спільну мову зі злочинними режимами Путіна або Лукашенка. Що чекає на наших друзів? Це ми всі знаємо. Це помста Росії. Це катування і смерть в колоніях Росії», – додав Чийгоз.

Крім цього, представник «Європейської Солідарності» наголосив, що такі дії влади через РНБО негативно вплинуть на імідж України.

«Сподіваюсь на те, що вони випадково опинилися в цьому списку. Але це дуже вдарить по іміджу як влади, так і України, тому що нашу державу поважають за те, що ми дали відсіч окупанту, агресору Росії», – резюмував він.

Джерело

 

ФСБ-шна провокація. Чеченські добровольці будуть оскаржувати санкції РНБО

 

Санкції президента України Володимира Зеленського проти українських добровольців є порушенням Європейської конвенції з прав людини. Про це в ефірі “Прямого” заявив керівник проєктів Харківської правозахисної групи Борис Захаров.

– Стосовно санкцій РНБО. Можете пояснити, чому саме проти цієї групи осіб були введені санкції? І як можна розцінювати ці санкції РНБО? Чи не є це тиском, можливо, на громадян України, а дехто і не є громадянами України?

– З нашої точки зору, це якась ФСБ-шна провокація взагалі. Тому що санкції введені проти наших захисників з батальйону імені Шейха Мансура, які приїхали захищати Україну, битися з ворогом. І це люди, в яких є вороги – Володимир Путін, Рамзан Кадиров. Це особистий ворог Мусліма Чеберлоєвського. І, очевидно, в якийсь корупційний спосіб чи в якийсь інший спосіб, чи через якісь “договорняки” їх включили в санкційні списки”, – заявив Захаров.

За його словами ці санкції президента України є незаконними і навіть не є санкціями, адже це зовсім інший механізм. Він переконаний, що це є протиправним покаранням поза судом.

– Взагалі санкції є незаконними. Це навіть не є санкціями. Тому що санкції – це міжнародно-правовий механізм політичного характеру, який застосовує одна держава проти іншої держави, фізичних і юридичних осіб. Адже іншого способу боротьби з її ворожим впливом немає. А тут санкції застосовуються до людей, які знаходяться під контролем держави. Тобто українське правосуддя може до них дотягнутися. І санкції мають більше забезпечувальний характер, а тут характер покарання, і вводяться вони безстроково, – розповів Борис Захаров.

Джерело

Автори