Петро Порошенко та народні депутати ЄС привітали українців із Днем вишиванки (фото)

Петро Порошенко

У нашій вишитій сорочці міститься потужна сила і особливе послання від минулих поколінь українців — майбутнім.

Наша вишиванка — це урочисто, модно і завжди доречно. Вона об’єднує і надихає українців на нові перемоги не тільки в Україні, а й у найвіддаленіших куточках Землі.

Вітаю усіх українців з Днем вишиванки!

Запрошую ділитися своїми фотографіями у вишиванках у соцмережах.

Разом ми — сила!

* * *

Коли ми одягаємо вишиванку, ми розуміємо, що ми українці, що це – наш оберіг. Саме тут прихований код національної ідентичності, який дає нам сили, надихає нас на боротьбу і на відстоювання українського.

І дуже важливо, що сьогодні вишиванка є дуже популярною. В гардеробі українця обов’язково знайдеться 2-3, а може навіть і більше вишиванок, які можна надягати не тільки у вихідні дні чи в гості, а й у повсякденні. І це дуже важливо. Це наша історія, це наша сучасність і наше майбутнє.

Надзвичайно приємно було вчора відзначити День вишиванки в колі однодумців. Все буде Україна!

 

Петро і Марина Порошенки приміряли вишиванки – репліки сорочок Івана Франка та Марії Заньковецької

 

У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбулася мистецька акція з нагоди Дня вишиванки. Сорочки – точні репліки вишиванок видатних українців – одягнули митці, політики та активісти.

П’ятий Президент Петро Порошенко презентував сорочку, виготовлену за зразком вишиванки Івана Франка.

«Я сьогодні вперше в житті, незважаючи на те що я був у різних професіях, вперше в житті відчув себе моделлю для вишиванки Івана Франка – видатного українця. Чому я в костюмі, бо Іван Франко перший почав носити вишиванку з костюмом. Інші носили накрохмалену сорочку, німецький сюртук, розмовляли німецькою, польською, російською мовою. Вишиванка стала, як на фронті зараз кажуть, системою визначення «свій-чужий».
Хто у вишиванці, хто спілкується українською мовою, в кого Україна в серці – він справжній українець, незалежно від того, де, в якому куточку світу він знаходиться», – говорить Порошенко.

П’ятий Президент передав вітання українцям по всьому світу, які сьогодні вдягли вишиванки. «Це точно означає, що ми переможемо «русский мір». Ми врятуємо нашу державу і ми приведемо її до Європи», – говорить Петро Порошенко.

«Також мені приємно, що Франко просував українську мову. Франко долав цензуру. Так, як це робила і Марія Заньковецька. Марина сьогодні у вишиванці Марії Заньковецької, яка все покинула, пішла в український театр, робила вистави українською мовою», – розповідає лідер «Європейської Солідарності».

«Хочу подякувати всім, хто доєднався до нашого флеш-мобу, доєднався до нашої зустрічі і в такий спосіб провів цей день вишиванки. Нам не «какая разніца», нам не «все равно». Ми б’ємося і переможемо. Б’ємося за Україну. Ми її збережемо, захистимо її суверенітет, територіальну цілісність. Ми захистимо її мову, віру і разом з нами захищати буде наша армія», – переконаний Петро Порошенко.

Марина Порошенко, яка продемонструвала білосніжну вишиванку Марії Заньковецької, наголосила, що українське шитво – це код, в якому зашифровані історія і майбутнє нашої нації.

«Дуже важливо, що започатковано таку традицію проводити День вишиванки, тому що саме в цей день ми отримуємо відповідь на питання – хто ми є. І для того, щоб зрозуміти, треба вивчити історію, відродити і підтримувати свої національні традиції», – говорить Марина Порошенко.

«Коли ми одягаємо вишиванку, ми розуміємо, що ми українці, що це – наш оберіг. Саме тут прихований код національної ідентичності, який дає нам сили, надихає нас на боротьбу і на відстоювання українського. І дуже важливо, що сьогодні вишиванка є дуже популярною. В гардеробі українця обов’язково знайдеться 2-3, а може навіть і більше вишиванок, які можна надягати не тільки у вихідні дні чи в гості, а й у повсякденні. І це дуже важливо. Це наша історія, це наша сучасність і наше майбутнє», – переконана Марина Порошенко.

Акцію в Музеї Гончара організували ГО «День вишиванки», ГО «Справа Громад» та партія «Європейська Солідарність». За словами ініціаторів, показ точних реплік вишиванок Івана Франка, Лесі Українки, Миколи Лисенка та інших великих українців – це справжній вишиванковий міст із минулого у сьогодення.

«Наша спадщина вишитих сорочок надзвичайно багата. Немає двох однакових, бо вони проявляли індивідуальність і були засобом самовираження, але поруч з тим зберігали традицію. Сьогодні це розмаїття вишивки об’єднує українців, тримає зв’язок з попередніми поколіннями та дає можливість прокласти місток до нащадків. Вишита сорочка – маркер ідентичності українців. У часи бездержавності вона була нашим символом і прапором. Так само це було і в часи Майдану, коли тривав черговий етап боротьби українців за свої свободи», – говорить генеральний директор Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петро Гончар.

Джерело

Усі відео