Петро Порошенко зустрівся з Держсекретарем США Ентоні Блінкеном (відео)

Петро Порошенко

Радий новій зустрічі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном, пані Нуланд та паном Рікером, чудовою «українською командою» нової американської адміністрації.

Передав теплі вітання другу України Президентові Байдену, побажав успіхів у зміцненні американського лідерства в світі та швидкому подоланні викликів.

Наголосив, що стратегічний успіх України залежить від єдності всіх демократичних сил для ефективної відсічі російській агресії, відновлення територіальної цілісності та впровадження реформ заради добробуту України, членства в ЄС і НАТО, а також шляхів допомоги Україні у протидії викликам коронавірусу.

У реалізації цих завдань важливою є всебічна політична і практична підтримка з боку США. У цьому контексті передав новій американській адміністрації особисте бачення шляхів поглиблення українсько-американського стратегічного партнерства та внеску США у зміцнення політичної, фінансово-економічної та оборонної стійкості нашої держави. Підтримую заяву Держсекретаря Блінкена, що нам слід будувати в Україні міцну і дієву демократію!

Бесіда відбулася у рамках зустрічі Держсекретаря з керівниками парламентських фракцій Верховної Ради України.

Фото © Twitter Antony Blinken

* * *

Happy to meet again with the US State Secretary Mr. Blinken, Ms. Nuland and Mr. Reeker, the wonderful “Ukrainian team” in the new US administration.

I conveyed warm greetings from Ukraine to President Biden, wished him every success in strengthening the US world leadership and overcoming the challenges expeditiously.

I stressed on that Ukraine’s strategic success depends on unity of all democratic forces to effectively counter the Russian aggression, to restore territorial integrity and implement reforms for Ukraine’s benefit, and for membership in the EU and NATO, as well as on ways to help Ukraine overcoming the challenges of coronavirus.

The US comprehensive political and practical support is important in the fulfilment of these goals. In this context, to the US administration I conveyed my personal vision of how to deepen the strategic partnership between Ukraine and the US, and how the US could contribute to strengthening the political, financial, economic and defensive resilience of our state. Absolutely agree with Secretary Blinken that what we need to build in Ukraine is a strong and functional democracy!

The conversation was held in the margins of the meeting of the US State Secretary with leaders of parliamentary factions in the Verkhovna Rada of Ukraine.


Ірина Геращенко

Примітно, що першою зустріччю Держсекретаря Блінкена і Вікторії Нуланд в Києві стала дискусія з керівництвом парламентських фракцій. В той час, коли Зеленський і його офіс множать парламент на нуль, перетворюючи на голосуючий придаток Банкової, в США усвідомлюють важливість незалежної законодавчої інституції.

Символічно, що Блінкен також зустрінеться з представниками громадських організацій, настоятелем ПЦУ Епіфанієм. Які ще сигнали потрібні владі, аби усвідомити важливість діалогу з неурядовим сектором, становлення незалежної від Москви української церкви.

Фото © Twitter Antony Blinken

На зустрічі з Блінкеном «Європейську Солідарність» представляв Порошенко. Ключові теми – безпека, реформи, боротьба з корупцією.

Наші партнери висловили занепокоєння фактичною руйнацією реформи корпоративного управління, знищенням незалежності антикорупційної інфраструктури, ударам по децентралізації. Нагадали, що за попередньої влади, під час президенства Порошенка, ці реформи успішно стартували, в тому числі за серйозної підтримки США, й Ентоні Блінкен теж працював над цими темами.

Порошенко наголосив, що вважав реформи незворотніми, але бачимо атаку на все, що так важко створювалося і впроваджувалося. Він передав нашим американським партнерам наш антиковідний план і бачення посилення тиску на РФ. Закликав відновити посаду спецпредставника США з питань України, посилити підтримку нашої армії, координацію зусиль для відсічі гібридним російським загрозам.

Ми неодноразово пропонували нашу допомогу, інтелектуальні напрацювання українській владі, але вона живе в ідеологемі «свій-чужий» і не готова чути нікого.


Володимир Омелян

Порядок денний сформовано, пріоритетність визначено:

1. Війна і Росія.
2. Реформи.
3. Корупція і олігархи.

Скажу відверто, що втілився позитивний прогноз, і це дуже добре. Це те, що потрібно насамперед Україні, та важливо, що ми маємо повну підтримку Заходу в цьому.

Впродовж місяця Зеленський або показує результат, або спілкування з ним припиняється з відповідними для нього наслідками. Як йому показати результат зі знаком «+», коли за останні два роки він примудрився стати чемпіоном зі знаком «-», – це його проблеми.

Почати треба зі звільнення Єрмака, бо наступного разу Вашингтон не промовчить на запитання про вплив Джуліані на відкат реформ. Та й не гоже, щоб російський агент сидів за столом із українського боку.

«Схвалення законів важливе, але ще важливіше – їх виконання, особливо у боротьбі з корупцією».

Гарно, що Блінкен розпочав захід із зазначення переліку зустрічей в рамках його офіційного візиту в Україну, і що перша така зустріч була з керівниками парламентських партій.

Всі все розуміють, і нікого надурити більше не вдасться.

Get down to work!


Igor Aizenberg

На сайті Держдепартаменту США напередодні візиту Держсекретаря Блінкена до України опублікований наступний документ. Надаю його повний переклад українською.

«США та Україна: Стратегічні Партнери.
5 травня 2021 року

«Сполучені Штати твердо підтримують суверенітет та територіальну цілісність України».
– Державний секретар Ентоні Дж. Блінкен, 13 квітня 2021 року.

Державний секретар Блінкен відвідає 6 травня Київ (Україна), де зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським, прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, щоб підкреслити непохитну підтримку США суверенітету та територіальної цілісності України в умовах триваючої російської агресії. Держсекретар також заохочуватиме прогрес у програмі реформ в Україні, які є ключовими для забезпечення демократичних інституцій України, економічного процвітання та євроатлантичного майбутнього.

Американсько-українські відносини

  • США рішуче підтримують зусилля України щодо досягнення її євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного та демократичного майбутнього для всіх українців.

Російська агресія в Україні

  • США глибоко стурбовані триваючими агресивними діями та риторикою Росії, спрямованими проти України, включаючи посилення присутності російських військ в окупованому Криму та навколо кордонів України.
  • США продовжують уважно стежити за ситуацією та координувати роботу з українськими офіційними особами, союзниками та партнерами. Ми вдячні Україну за її постійну стриманість і під час наших контактів з Москвою чітко заявили, що Росії потрібно утримуватися від ескалаційних дій.
  • Крим – це Україна. Сполучені Штати не визнають та ніколи не визнають проголошену Росією анексію Кримського півострова. Ми закликаємо Росію повернути Україні повний контроль над півостровом.
  • Донбас – це Україна. Росія повинна виконувати свої зобов’язання за Мінськими угодами і сумлінно працювати над припиненням конфлікту на сході України та відновленням українського суверенітету.

Реформи

  • Побудова чесних інституцій та забезпечення підзвітного управління як у державних установах, так і в корпоративному секторі є запорукою досягнення Україною своїх євроатлантичних прагнень та побудови процвітаючого, безпечного та демократичного майбутнього.
  • Сполучені Штати підтримують Україну у продовженні боротьби з корупцією та просуванні своєї програми верховенства права та судової реформи.

Допомога

  • З 2014 року Сполучені Штати надали Україні загальну допомогу на суму понад $4,6 мільярда, включаючи допомогу в галузі безпеки та інших галузях. Крім того, ми надали три державні гарантії позик на $1 мільярд.
  • США надали допомогу, пов’язану з COVID, на суму понад $49 мільйонів, включаючи фінансування на охорону здоров’я та гуманітарні потреби.
  • З 2014 року Сполучені Штати внесли понад $306 мільйонів у гуманітарні організації на підтримку допомоги переміщеним особам або тим, які іншим чином постраждалим від агресивних дій Росії на сході України та в Криму».

 

Фото на заставці © Facebook  Держдеп США

Автор