Стежте за руками, зелені кнопки готові допомогти вкрасти на обороні

Володимир Ар’єв

В Україні немає війни? Або в Україні є і війна, й ідіоти або зрадники?

Бо як інакше пояснити, що вже минуло 4 місяці, а Державне оборонне замовлення досі не затверджене!? Напишу простіше – це означає, що всі замовники (Міноборони, Нацгвардія і навіть СБУ) не можуть укладати контракти та здійснювати оплати за поставки озброєння та іншого забезпечення! Як це впливає на обороноздатність країни при де-факто невідведених російських військах вздовж всього кордону і в Криму, думаю, можете собі уявити.

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки тільки минулого тижня отримав ДОЗ на розгляд і планує голосувати за цей надважливий документ сьогодні.

Але зрада державних інтересів провладними чиновниками та депутатами монобільшості не тільки в затримках з ДОЗ: проєкт документу на 2021-й рік містить корупційних угод на сотні мільйонів гривень!

Таран, Хомчак і «зелене» керівництво комітету зараз таки погоджують закупівлю близько 30 САУ «Дана М2», яку депутати нашої фракції зупинили у листопаді минулого року. Герой України та командир ДШВ Михайло Забродський тоді довів, що на кожній «Дані» постачальник завищив ціну на майже 500 тисяч євро! Тоді було також доведено не лише корупційність угоди, але й недоцільність закупівлі таких гаубиць у порівнянні з новітньою вітчизняною САУ «Богдана» в калібрі НАТО.

Цього року при закупівлі чеських «Дан» втрати державного бюджету складуть 470 мільйонів гривень. Це дійсно буде рекорд зеленої влади в корупції в оборонці.

Нагадаю, що ще одним корупційним досягненням «найвеличніших» стала закупівля 100 мм пострілів до гармати МТ-12 – за заявою моїх колег-депутатів НАБУ вже порушило кримінальну справу, і я давав свідчення слідству. Примітно, що постачальник 100 мм пострілів з корупційною маржою у 80 мільйонів гривень і САУ «Дана» з «дельтою» у 470 мільйонів гривень – одна і та ж сама група компаній «Czechoslovak Group» з Чехії! І ці ж чеські бізнесмени поставляють в Україну шасі «Tatra», через високу вартість яких Міноборони скоротило кількість крилатих ракет в комплексах «Нептун» у 3 рази, бо на шасі не вистачало коштів!

Цей ДОЗ містить ще одну корупційну оборудку: депутати планують сьогодні погодити закупівлю бронемашин «Козак», де журналістами було доведено завищення цін на бронесталь на мільйон гривень на кожній машині!

Я розумію, що у лютому 2020-го року під час першого для себе ухвалення Державного оборонного замовлення «Слуги народу» взагалі не мали зеленої уяви про можливості парламентського контролю, і тоді в ДОЗ потрапили всілякі корупційні «теми». Але зараз, як ми встигли побачити в інших сферах, досвід є і неабиякий. Тому схвалення оборудок в держоборонзамовленні буде свідомим потуранням корупції.

На фото з відкритих джерел: САУ Dana М2

Усі відео