Петро Порошенко: Три кроки для деескалації ситуації на Донбасі та вздовж українських кордонів

Петро Порошенко

Нинішнє загострення на Донбасі — це не лише гра нервів і м’язів, а системне продовження експансіоністської політики Кремля. Його головною метою всі ці роки є і залишається підрив державності України, створення іміджу «держави, що не відбулася».

Москва і далі буде методично рухатися в рамках визначеної мети, незалежно від того — відбудеться збройний наступ сьогодні чи завтра. Москва не відмовиться від своєї цілі, а тому єдино дієвим і правильним для Києва за цих обставин підходом було б демонструвати готовність давати рішучу відсіч, а також продовжувати роботу з консолідації проукраїнської міжнародної коаліції.

Як я постійно застерігав, політика «заглядання в очі Путіну» в пошуках миру призвела виключно до двох втрачених років і відходу України з ключових переговорних і оборонних позицій. Сподіваюся, що Банкова нарешті отримала необхідну вакцину від вірусу умиротворення Кремля. Безвольність Банкової з деескалації ситуації в той час, коли Кремль наступально діяв на інформаційному і дипломатичному фронтах, відверто дивувала і лякала. Але це не привід для паніки, а мотивація до системної роботи над помилками. Благо, в рамках взятих зобов’язань є достатньо простору для маневру.

✅ Перше: слід повернути українські підрозділи на позиції, з яких вони були відведені за два роки.

✅ Друге: має бути проведена інвентаризація переговорних позицій.

✅ Третє: Україні потрібне проведення справжніх реформ, які на практиці сприятимуть як поступовій інтеграції до ЄС та НАТО, так і посиленню її внутрішньої стійкості та підтримки з боку партнерів.

Детальніше про кроки, які має зробити влада для деескалації ситуації на Донбасі та вздовж українських кордонів, читайте в статті для НВ.

Автори

Усі відео