Тривають позапланові збори бригад територіальної оборони (фото, відео)

Харківська тероборона: одночасно тренувалося близько 3500 військовослужбовців, воїнів-резервістів і військовозобов’язаних

Широкий спектр форм і методик підготовки захисників України застосувало командування Харківської окремої бригади територіальної оборони цієї суботи для вдосконалення своїх армійських знань та вмінь.

Так, практичні заходи проводилися в різних куточках Харківщини в місцях розташування підрозділів військової частини за розпорядженням командувача військ Оперативного командування «Схід» генерал-майора Олександра Нестеренка. Близько 3500 військовослужбовців, воїнів-резервістів і військовозобов’язаних узяли в них участь.

— Як кажуть, багато професіоналізму не буває, — каже командир бригади підполковник Андрій Бородін. — Тим більше коли біля наших кордонів така дуже складна ситуація. Тож у цей непростий час наші резервісти знайшли час, щоб відпрацювати завдання за призначенням. Прийшли за першим викликом, бо є справжніми патріотами та найкращими з найкращих мешканців регіону.

Він уточнив, що цього разу до заходів на командних пунктах, загальновійськових полігонах чи тактичних полях широко залучили воїнів оперативного резерву І та ІІ черг. Це означає, що серед хлопців і дівчат було чимало осіб з бойовим досвідом. Тому вони охоче поділилися своїми таємницями, як перемогти ворога.

Зокрема весь командний склад Харківської окремої бригади ТрО залучався до тренування зі штабами батальйонів. Після цього проведено заняття за єдиним замислом з метою підготовки до реагування на можливі ризики й загрози з боку агресора. Все це відбувалося в тісній взаємодії з обласним і районними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки. Тож масштаби практичного вишколу доволі великі.

До речі, процес навчально-бойової роботи на Харківщині перебував під контролем з боку прямих начальників з оперативного командування «Схід». Останні, аби ускладнити ситуацію в зоні відповідальності харківських тероборонців та навчити підлеглих швидко ухвалювати правильне рішення, надавали різні ввідні.

Та все ж основну роботу організували в польових умовах.

— Наші хлопці й дівчата вдосконалили свої тактичні навички, навчилися надавати першу домедичну допомогу, під обстрілами противника евакуйовували поранених, навчилися ставити інженерні загородження тощо. Наприкінці навального дня в ході контрольних занять кожного перевірено з основних предметів бойової підготовки. Тож хай пересічні люди далі спокійно відпочивають, а ми прикриємо в разі потреби, — підсумував командир Харківської окремої бригади територіальної оборони.

Автор Дмитро Горбунов

Фото Олега Миргорода

Джерело

 

Позапланові збори: у Запоріжжі бійці тероборони готуються до можливих бойових дій

Із 7 по 16 квітня, через загострення ситуації на Донбасі, в Запорізькій області проходять позапланові збори 110-ї бригади територіальної оборони під безпосереднім керівництвом офіцерів Оперативного командування «Схід» Збройних сил України та Запорізького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

У зборах на території Запорізької області бере участь близько 300 бійців місцевої бригади тероборони. Вони знайомляться зі зразками техніки, що перебуває на озброєнні ЗСУ, відпрацьовують тактику ведення бою, надання медичної допомоги тощо. ​

Джерело

Share this:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Усі відео