Комусь Москва миліша за Бандеру

Володимир В’ятрович

Окружний адміністративний суд Києва продовжує продукувати псевдоюридичний спам.

Нагадаю, в 2019 ця контора вже ухвалювала аналогічне рішення, яке оскаржили в апеляційному суді, і проспект Бандери залишив свою назву.

Тепер його змінити може лише Верховний суд.

Тому це виключно політична провокація установи, яку треба ліквідувати, поки вона не скасувала Акт проголошення незалежності.

P.S. В рішенні ОАСК немає навіть згадки про постанову апеляційного суду і воно обґрунтовується тим, що «проект рішення, пояснювальна записка до проекту рішення, протоколи чергового засідання постійної комісії Київської міської ради з питань найменувань не містять в собі історичного дослідження відносно критеріїв відбору таких осіб з урахуванням положень Закону України “Про правовий статус та вшанування пам`яті борців за незалежність України у XX столітті”».


Helgi Sharp

Василевська-Смаглюк на “Прямому” коментує рішення Окружного суду щодо повернення київському проспекту Бандери старої назви:

“Я маю єврейське походження, тому прізвище Бандери у мене викликає неоднозначну реакцію”.

Перекладаю:

“Мені більше подобається Московський проспект”.

Х-мм… Я також маю єврейське коріння, але я, перш за все, УКРАЇНЕЦЬ, і однозначно негативну реакцію у мене викликає лише агресор, а не людина, яка багато років боролась за вільну Україну, і тільки своїм ім’ям викликає зубовий скрежет у цього агресора.

Спеціально для невігласки Василевської-Смаглюк нагадаю вислів Степана Бандери, який можна вважати програмним:

“Наш народ завжди прагне волі для себе і бажає її для інших народів. Він боровся і бореться за правду і справедливість. Ми хочемо жити у згоді і взаємному шануванні з усіма народами доброї волі. Такі самі права визнаємо за іншими народами, за які боремося для себе”.

Все інше – московські побрехеньки.

І порада для “Прямого”: гоніть в шию таких “експертів” – людина, яка багато років працювала на Г+Г, ментально невиліковна.

А Московського проспекту у столиці України не буде – хай той Окружний суд засуне свої рішення туди, де скоро сам опиниться.

Слава Україні!


Місто готує апеляцію стосовно скасування перейменування проспекту Степана Бандери

Міська влада готує апеляційну скаргу стосовно рішення Окружного адміністративного суду міста Києва про скасування перейменування трьох вулиць, провулку та проспекту. Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва №826/17079/16 від 28 січня 2021 року, за позовом від 05 листопада 2016 року громадської спілки «Громадський контроль та порядок» без участі представників Київської міської ради було скасовано рішення Київради №559/559 від 07.07.2016 про перейменування наступних вулиць, проспекту та провулків:

  • вулиці Баумана на вулицю Януша Корчака;
  • вулиці Кутузова на вулицю Генерала Алмазова;
  • вулиці Суворова на вулицю Михайла Омеляновича-Павленка;
  • провулку Кутузова на провулок Євгена Гуцала;
  • проспекту Московського на проспект Степана Бандери.

Як зазначила заступниця голови КМДА Марина Хонда, рішення суду прийняте через чотири роки після подання позову і є абсолютно необґрунтованим.

Нагадаємо, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду №826/11910/16 встановлено, що перейменування вищезазначених вулиць, провулків та проспекту проведено у порядку визначеному законодавством України.

На сьогодні рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 січня 2021 року не набрало законної сили.

Джерело

 

Інститут підтримає Київраду і подасть апеляцію на рішення ОАСК

Український інститут національної пам’яті  подасть апеляцію на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 28 січня 2021 року про скасування перейменування низки вулиць Києва та підтримає Київську міську раду в суді.

Своїм рішенням суд скасував рішення Київської міської ради від 7 липня 2016 року №559/559, яким вона перейменувала низку вулиць:

  • вулицю Баумана на Януша Корчака у Шевченківському районі,

  • вулицю Кутузова на Генерала Алмазова,

  • вулицю Суворова на Михайла Омеляновича-Павленка,

  • провулок Кутузова на провулок Євгена Гуцала (усі три – у Печерському районі),

  • проспект Московський на Степана Бандери в Оболонському та Подільському районах.

«Йдеться не лише про проспект Степана Бандери, а про цілу низку вулиць, які були перейменовані на честь абсолютно різних історичних постатей – від військових Армії УНР, як от Олексій Алмазов та Михайло Омелянович-Павленко, до письменника-шістдесятника Євгена Гуцала та відомого лікаря, педагога й гуманіста Януша Корчака, який загинув від рук нацистів. Усі перейменування без винятку потрапили під рішення суду, – говорить голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович. – Інститут готується подати апеляційну скаргу».

Також голова Інституту зауважує, що те, як розвивається ситуація з зазначеними перейменуваннями в Києві, змушує провести паралелі з судовими процесами довкола перейменування проспекту Маршала Жукова на проспект Петра Григоренка у Харкові:

«Ми вже мали рішення судів першої інстанції, які потім скасовують апеляційні суди».

Нагадаємо, що 5 червня 2019 року Окружний адмінсуд Києва вже скасовував рішення про перейменування Московського проспекту і проспекту Ватутіна на честь Степана Бандери і Романа Шухевича відповідно. У відповідь на апеляцію, подану Українським інститутом національної пам’яті, Київською міською радою та Всеукраїнським об’єднанням «Свобода», Шостий апеляційний суд Києва залишив у силі рішення Київської міської ради про перейменування цих проспектів. Хоча Київська міська рада долучила постанову Шостого апеляційного суду до матеріалів справи в останньому судовому процесі, суд першої інстанції не взяв її до уваги.

Поки що рішення ОАСК від 28 січня 2021 року не набрало законної сили. Наразі є 30 днів, щоб подати апеляцію.

Джерело

Колаж © 24 Канал