УПЦ МП, за Божими заповідями скажіть людям правду про себе

Ростислав Павленко

«Українська Православна Церква не є дочірньою компанією або філією й не перебуває в господарських або фінансово-адміністративних відносинах із Руською Православною Церквою», – заявляє такий собі глава юридичного відділу УПЦ (у єдності з МП), протоієрей Олександр Бахов.

Але почитаймо основи – статутні документи.

Статут РПЦ. Глава Х так і називається: «Украинская православная церковь». У принципі, цього вже достатньо для розвінчання міфу про «незалежність» УПЦ (МП). Про ПЦУ, скажімо, у нічиєму більше статуті не йдеться. Зате йдеться у Диптиху – переліку незалежних помісних Церков. Де УПЦ (МП) нема і близько.

Але читаємо далі, що в московському статуті прописано про УПЦ (МП):

«Украинская Православная Церковь является самоуправляемой с правами широкой автономии».

Навіть не автономія, а «с правами». Які переглядаються соборами у Московії. Предстотеля УПЦ (МП) має благословити (затвердити) московський патріарх.

«Решения Поместного и Архиерейского Соборов являются обязательными для Украинской Православной Церкви».

І ще чимало свідчень того, що УПЦ (МП) «з правамі», але частина РПЦ.

Що підтверджує і її власний статут:

«Українська Православна Церква з’єднана з Помісними ПраB2ославними Церквами через Руську Православну Церкву».
«Собор єпископів діє на підставі священних канонів Церкви, постанов Помісних і Архієрейських Соборів Руської Православної Церкви, а також Соборів Української Православної Церкви».
«Предстоятель Української Православної Церкви обирається пожиттєво єпископатом Української Православної Церкви і благословляється Святішим Патріархом Московським і всієї Русі».

… і багато іншого.

Тому УПЦ (МП) належить за Божими заповідями сказати людям правду і виконати Закон України, вказавши свою афілійованість з Москвою.

Але натомість триває брехня або… напівбрехня. Мовляв, у «господарських і фінансово-адміністративних відносинах не перебувають». Притому здійснюючи «нагляд за втіленням у життя рішень Помісних Соборів Руської Православної Церкви, Соборів Української Православної Церкви та ухвалених ними статутів».

Отака от «незалежність».

 

На фото: Предстоятель РПЦ Кирило (Гундяєв) і глава УПЦ Онуфрій (Березовський)

Усі відео