Рейтинги та тренди

Дмитро Вовнянко
Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Ну що, шановні “вони ідіоти”, “вони оберуть тільки ОПЗЖ” та “це безнадія”, готові визнати, що ви сильно помилилися? Змінюються таки настрої українців, ще й як змінюються.

Результати місцевих виборів ми щойно побачили. А от Центр Разумкова (одна назва чого варта!) подав рейтинг політичних сил і політиків, які були б обрані, якби вибори відбулися прямо зараз. І от вийшло, що в такому разі до парламенту потрапило б лише 4 політсили: “Слуга народу”, “ЄвроСолідарність”, ОПЗЖ та “Батьківщина”. Характерно, що між “Слугою народу” і “ЄвроСолідарністю” розрив – менше 7%. Вже можна співати “свято наближається, свято наближається!” Той день, коли рейтинги зрівняються і поміняються місцями, невдовзі, це очевидно.

Після останніх зашкварів із ФОПами та євробляхерами “ЄвроСолідарності” навіть робити нічого не треба, – “Слуга народу” поховає себе сама. Вона старається.

Не менш оптимістичні справи у преЗЕдента. Зеленський все ще на першому місці – 31,2% проти 21,1% у Порошенка і 16,9% у ОПЗЖ. Проте, як кажуть підприємці, важить не факт – важить тренд. А тренд такий. Зеленський проти липневого опитування втратив 6% підтримки, в той час як Олексійович 6% підтримки наростив.

Мало вам? Повільно? А я вам гарантію даю – було б набагато більше, якби ті з вас, хто до мене в коменти лазив з ниттям про “вони виберуть ОПЗЖ”, замість ниття пропонував би прості засоби, як переконати сусіда/колегу. І ще гарантую – якби я, Алла Комарова, Юрій Бірюков, Олена Ярошенко, Мар’яна Ніцевич, Сашко Погребиський, Льоша Петров та чимало інших блогерів та активістів сіли нити разом з от цими особами (або навпаки – генерувати агресію) замість переконувати, пояснювати і достукуватися, – результат був би набагато менший.

От і думайте. Бажано, перш ніж знову лізти з ниттям або палаючою ненавистю до мене в коменти. Думайте, як результату досягти. Це набагато продуктивніше.

* * *

Ну, сталося. “Слуга народу” більше не лідер рейтингу. КМІС видав дослідження, згідно якому в разі виборів до ВР найбільше голосів набрала б ОПЗЖ Медведчука, на другому місці – “ЄвроСолідарність” Порошенка. На третьому – “Слуга народу”. Після результатів Попова у Києві цьому дослідженню я цілковито готовий повірити.

Нічого дивного. Та частина виборців ЗЕ, яка була проти єдиної державної мови – української, проти НАТО і ЄС та за зближення з Москвою, остаточно відкололася від зелених і приєдналася до Медведчука. Звідти і результат.

В патріотичному таборі все складніше, там як і 100 років тому змагаються між собою гетьманці та “петлюрівці”. Прибічники досвідченого управлінця та керівника і шанувальники відомої медійної персони. Письменника (Винниченко), журналіста (Петлюра) чи шоумена (Зеленський) не важливо. Між собою змагаються ті, хто закликає єднатися біля найбільш ефективного у державотворенні, і ті, хто живе гаслом: “Якщо Україна не буде соціалістичною (антикорупційною, лівацькою), не треба ніякої”.

Все більш ніж очевидно – годинник клацає. Промосковським і проукраїнським силам доведеться зійтися одне проти одного. Все залежатиме від того, на кого цього разу поставить патріотична спільнота – на гетьмана чи на хорошого хлопця. Третього вибору нема, бо його нема взагалі.

Нагадаю. Фінляндія поставила на державника Маннергейма – шведа (для фінів це – вирок), поміщика і російського генерала. Нині Фінляндія одна з найкращих у світі за рівнем життя. Українці поставили на хороших хлопців Винниченка і Петлюру. За два роки тоді Україна зникла з мапи світу, а ще через 10 колишні прибічники петлюр і винниченків жерли своїх дітей у Голодомор.

Історія нам сказала все. Додати нічого. ДумайТе.

* * *

Парад рейтингів завершився результатами дослідження Socis. 23,8% у Зеленського, 13% у Порошенка, 10,5% у Бойка. По партіям, результати такі: СН – 18,3%, ЄС – 13,1%, ОПЗЖ – 11,4%. Результати більш менш збігаються з результатами Центру Разумкова, тому явно заслуговують на довіру.

Очевидно – розрив між СН і ЄС усе меншає. День, коли вони зрівняються, не за горами. А далі… Очевидно й те, що ставлення до ЗЕ особисто набагато краще ніж до його партії. Тези “заважають”, “що він може?”, “погане оточення – гарний ЗЕ” все ще діють. Поки що.

Очевидно й таке. Перетік виборців від “служок” до ЄС уже почався. Коли рейтинги “служок” і ЄС зрівняються, перетік піде ще більш жваво. Тож працюємо далі – і буде нам щастя.

P.S. Рейтинг КМІС наробив чимало шуму. В продажності КМІС звинуватили з усіх боків. Проте я б не критикував КМІС, і от чому.

По-перше, стався прецедент, уперше від президентських виборів якийсь рейтинг поставив “служок” не на перше, а зразу на третє місце – аж після “ЄвроСолідарності”. КМІС мусив мати серйозні підстави, аби зробити настільки карколомний висновок.

По-друге, Ситуація змальована КМІС може відобразитися в рейтингах інших політсил за якийсь час. Сама логіка подій те підказує. Спершу від “служок” відколються прибічники ідеологічно близькі до ОПЗЖ. Потім піде перетік патріотичних прибічників до ЄС.

А Зеленський? Ну, з коміків прийшов – комедією і завершить.


Helgi Sharp
Helgi Sharp

Всё, “слуги” – политические трупы. До последнего времени рейтинги этого грёбаного озимого поколения держались только на визуальной картинке киношного Голобородька. Пирамидка посыпалась, и сколько бы штатные подоляки и ермаки не взывали к эмпатии в отношении потерпевшего, голого короля не спасёт никакая Конча-Заспа.

Но! ОПЗЖ молчала и ждала, ждала и молчала. На ближайшие годы на ринге останутся только две политические силы – московиты во главе с Медведчуком и европейцы во главе с Порошенко.

СН, “Голос”, “Батькивщина”, Шарий – забудьте. Временная подтанцовка и стремление продать себя подороже олигархам.

Не люблю быть пафосным, но это будет “последняя битва” за Украину.

Европа или Малороссия.

Цивилизация или скрепы.

Вышиванка или косоворотка.

Международная ситуация пока благосклонна к нам, этим необходимо воспользоваться.

Динамика хорошая (кто-то скажет – плохая). В любом случае, работы – до чёрта.

Да, чуть не забыл… Тут просили немного эмпатии.

Держите: Хоп-хей, ла-ла-лэй!

* * *

SOCIS: У президентському рейтингу найвищі показники мають Зеленський та Порошенко. У другий тур однозначно виходять вони. Після цього за Зеленського готові проголосувати 58% від тих, хто піде на вибори та визначився, за Порошенка – 42%. Порівняно з показниками 2019 року, підтримка Зе знизилась на 15%, підтримка Порошенка зросла на 18%. І ці показники продовжують системну та позитивну для нас динаміку.

Є чудовий анекдот – один з моїх улюблених:
Приходить єврей в синагогу.
– Ребе! Дай мені пораду! Живу я з чотирма дітьми, з дружиною, з тещею, все погано… Як далі жити?
Ребе спокійно каже:
– Купи козу.
Порада рабина – закон, єврей пішов і таки купив козу.

Проходить деякий час. Він знову приходить до рабина.
– Ребе, що ти наробив ?! У домі божевільня: діти на голові ходять, теща стара, хвора, та тут ще й коза стоїть – майже всю кімнату займає, бекає… Що робити?

– Продай козу.
– Ребе, я не розумію: то «купи козу», то «продай козу…»
– Слухай мене: негайно продай козу.
Проходить ще деякий час. Цей же єврей знову приходить знов.
– Дорогий ребе! Як я тобі вдячний! А я ж навіть не підозрював, що я така щаслива людина!

Збитий льотчик, кажете? Величезний антирейтинг, кажете? Все сприймається у порівнянні. Особливо у порівнянні з зеленою козою. Шануймося! 🙂


Александр Дедюхин
Олександр Дедюхін

Я, як і ви, не люблю рейтинги. Але так само як і ви, парафіяни, їх дивлюся. Чому? А тому, що цікаво і дає їжу для роздумів.

І от що можу сказати.

1. Ви задовбали скиглити, нити, волати та посипати всіх попелом!

Це пункт відноситься до тих, хто каже: «Ага, зелень падає, а жопоблок росте! Шарій наступає! Мудрий наріт обере вату і все, хана, за зеленою смертю прийде смерть блакитна, смерть червона, путін і мертветчук!»
Я вам як околовсяческій експерт відповідально заявляю: відставити паніку! Максимально, що має жопоблок з усіма бойками, мертветчуками та їх вибл*дками шаріями, навіть злившись у єдиному інцесті, — це 30-32%. Чи багато це? Так, багато, але абсолютно недостатньо для перемоги на президентських виборах, а тим більше для створення монобільшості у парламенті, тому що вони там перемішані як отруйні жаби з гадюками та чортами. Все за законами пекла, яке весь час дуже хорохориться, але ніколи не перемагає.

2. Зелень падає, але вас це все одно не радує.

І тут знов я чую волання про те, що чиїсь родичі або сусіди хоч і розчарувалися у зекоманді, але ніколи не проголосують за Порошенка або за ЄС, бо ненависть до світла набагато сильніша, ніж розчарування у зелених брехунах.
А тепер слухайте уважно. Тільки одразу не плюйтеся в мене. Україна починається з тебе. Україна — це ти. Інакше не буде. Україна починається з того, що ти починаєш думати про Україну і діяти для України. Розповім одну історію.
Є в мене один друг ще зі школи. Ми з ним ніколи не сходилися у політичних вподобаннях ще з часів Помаранчевої Революції, але це не заважало спілкуванню. І ось десь із півроку тому я його питаю: «Ну шо, допомогли тобі, друже, твої зелені обісцяльники?» Після декількох речень, які не варто тут наводити, він мені відповів: «Знаєш, батюшка, я більше ніколи не піду голосувати. Вони всі брешуть!» Ми ще трішки поговорили, і я запропонував такий варіант: «Давай інакше, ти підеш на вибори, але проголосуєш так, як я тобі пораджу». І знаєте, це спрацювало. На останніх виборах мій друг голосував за ЄС.
Так що працюйте, лупайте цю скелю і будуйте Україну у своїй хаті, на своїй вулиці, у своєму місті.

3. Великі плакальники вже голосять не так сильно, але все одно в них періодично вириваються бульбашки з носа, котрі лопаються і у цьому хлюпанні можна розібрати приблизно ось що.

Так, отче, Ви у всьому праві, і жопоблок не такий вже страшний, і зелень повʼяне, і рейтинг ЄС росте… *в цьому місці хлюпання носом знов переходить у волання*
Але ж рейтинг ЄС росте не так гарно і швидко, як нам хочетьсяааааа!!!… А що нам робитиииии!!! Ой сплюндруйууууть!!! Ой замордуйуууууть!!! Ой лишенькоооооо!!!
В принципі на це в мене лише одна відповідь: «А що ти, конкретно ти, зробив для підняття рейтингу ЄС?» І тут я знов готовий повторити: УКРАЇНА – ЦЕ ТИ. Ми всі маємо робити те, що можемо. Думаєте, мені дуже хотілося йти в Полтавську міськраду розгрібати гімно і цім же гімном бути политим? В мене вистачає і справ, і турбот. Але постає дуже просте питання: якщо не я, то хто? Так само, якщо ти припиниш скиглити і почнеш розбудовувати в своєму місті чи селищі «Справу Громад» чи ячейку «ЄС», то це буде вихід і перспектива.

Припиняйте бути тупими і товстими качками. Ми — лебеді, ми маємо розправити крила та летіти. І рейтинги свідчать про наші можливості, але треба працювати, інакше ніяк.

Поділитися:
Share
Усі відео