Все найцікавіше розпочнеться після масштабних навчань

Сергій Місюра

З першого погляду, ці навчання і позиція Зеленського щодо росії мають позитивне і проукраїнське значення. Але дідько як завжди криється в деталях, і це знову лонгрід.

Все схематично і логічно було показано всім на загал – офіційними зустрічами і заявами. І почалось декілька місяців тому, коли росія заявила про свої навчання на Кавказі. Такі навчання проводяться кожний рік, наприкінці “навчального армійського року”. І всі знають, що росія до цих пір дотримується совкових стандартів навчаємості – новий навчальний рік починається на початку грудня, з новим призовом строковиків, яких набирають (так як і в нас) в жовтні. Тому в вересні і проводять підсумкові навчання за масштабами округів.

Просто росія вибирає кожен рік різні напрямки своїх навчань. І згідно усіх міжнародних норм попереджає “сусідів”, що це не концентрація військ для початку війни, а саме навчання. Хоча з історії відомо, що навчаннями саме війна може і приховуватись, але то вже інша історія. Цього року був вибраний Кавказ і саме напрямок по Україні. І Зеленський це знав, і наші атлантичні партнери це знають, – і потрібно було прийняти рішучі дії для попередження і “устрашення” росії на їх навчаннях.

До перших негативних перемовин по Донбасу росія однозначно похиляла Зеленського на лояльну позицію, якою він так хотів закінчити миром на Донбасі, що саме мир він побачив в очах Путіна. Але це все не подобалось нашим партнерам, – вони знають, чим закінчуються ігри росії, але, напевно, Зеленський ще цього не розумів (як і багато чого). Тому партнери мусили втрутитись в хід цієї ситуації і в черговий раз показати Путіну свою позицію.

Першим дзвіночком був вихід Козака з переговорної групи по Донбасу в липні. Вже тоді був ультиматум по Донбасу, втручанню партнерів і завершення позитивних перемовин з Росією. Зеленський прийняв позицію колективного Заходу і дозволив показати перші ходи Альянсу – бомбардувальники Б52 змогли спільно з нашою авіацією програти сценарій атаки на Крим. І це ще навчання не почались.

Потім була показова ситуація в кінці серпня, коли Зеленський на годину не встиг зробити перший удар по м’ячу в матчі Кривбасу. Він говорив по телефону з самим Помпео – держсекретарем США, з помічником якого він мав зустрітись через годину. Тобто Помпео особисто подзвонив перед зустріччю Зеленського і свого зама, щоби наголосити, що зам дасть саме ту інформацію, яку не зможе Помпео сказати по телефону. Іншої причини такого дзвінку не може бути. Але як ми знаємо, і цю зустріч наш Президент зумів зпохабити. Закритої розмови не відбулось – заступник Біген полетів з України ні з чим.

Зеленський дуже вагався стосовно цих навчань. З однієї сторони, не треба злити Путіна, бо він хоче миру, а з іншої сторони, партнери кажуть, що треба показати силу – тільки це розуміє Путін. І тільки з натиском США Зеленський вибирає активні навчання з показом сили Альянсу, тому що з економічною сракою, до якої привели його дурбецели, допоможе швидше Захід. Хоча такими діями він погіршить ситуацію з Путіним, яка і так загострилась останніми місяцями, але все одно треба щось вибирати.

В Америці добре вміють говорити з росією і розуміють, що для переговорів в Україні їм потрібен саме Президент, а не якийсь Єрмак, який і так пов’язаний з росією і віднаряджений Зеленським для перемовин з нею. Їм такого перемовника вистачає, тому що перемовини сам Путін також не веде. В Штатах навіть держсекретар говорить тільки з Президентом України. Тому видно, що за останні місяці Зеленський дуже вагався що йому робити конкретно з цими російськими навчаннями та допомогою Заходу для “устрашення” росії.

Як ми бачимо сьогодні, колективний Захід переміг, а росія стиснулась в районі сечового міхура. Путіну це не подобається, Зеленському це не подобається, але грати приходиться саме задля безпеки України і Європи – за сценарієм партнерів, виконання якого можна подивитись на даному відео російських пропагандонів, які знову включають свою мантру про війська НАТО і лякають далі свій охлос страшними Штатами Америки, в руках яких стає проти росії “задній двор” Україна.

 І все наче добре, але рушиться рейтинг Зеленського в проросійського електорату, який так хотів миру і дружби з росією… І Єрмак має викотити новий план Зеленському, як відновити позитивні перемовини з Путіним після всіх цих антипутінських дій. І головним тезисом має стати їхній план Б, що уЗеленського вирішили показати таку собі позицію сили росії, але, як ми бачимо, за останні півтора року в них нічого не виходить. Путін грає на своїх позиціях і постійно виграє, тому що він грає від позиції Зеленського про мир на Донбасі, який так не хоче віддавати. Навіть при нинішній позиції Заходу…

#ТакаСобіАналітика або черговий допис в рубриці #НаСухомуДні. Все найцікавіше розпочнеться після проведення масштабних навчань і перед нашими місцевими виборами, за чим ми тепер ще уважніше спостерігаємо.

Все буде Україна!


EXCLUSIVE: The Paras have dropped into Ukraine in as a British show of force after Vladimir Putin stepped up military operations against Russia’s embattled neighbour

Фото © Mirror

 

Автори