Фінал перемир’я

Дмитро “Калинчук” Вовнянко

Схоже, припинення вогню на Донбасі невдовзі – фсьо. Нардеп Костенко заявив, що робочу групу по пропозиції Кравчука дозволити місцеві вибори на Донбасі створили з метою…, аби не скривдити Кравчука. А так, ніяких законів ніхто приймати не збирається, відтак місцевих виборів на Донбасі не буде.

Питання – навіщо Москві місцеві вибори та так, аби водночас припинити обстріли та висунути Україні ультиматум?
Відповідь – аби на окупованих територіях створилися установи з ознаками легітимності, які Україна буде змушена визнати, після чого війна стане громадянською, а Росія вимагатиме зняття санкцій. Росія і перемир’я для цього затіяла – аби спокійно вивести з Донбасу свої горлорізів на період виборів і довести ОБСЄ, що “все демократично, а нас там нема”. А що зробить Росія, якщо Україна на цей її ультиматум не погодиться?

А буде те, що у день виборів замість пишатися мирними досягненнями ЗЕкоманда буде ховатися від питань: “Ви про що там надоговорювалися, про оце шалене загострення?!” Не буде Москва терпіти нову спробу ЗЕкоманди прикинутися шлангами. А жорсткий провал ЗЕ – це додаткові голоси для ОПЗЖ, до речі.

Я з цього ані краплі не зловтішаюся. Я вже рік повторюю – своїми мирними ініціативами Зеленський сам, власноруч лізе в пастку Кремля. Схоже, пастка от-от захлопнеться. Піду, мабуть, перевірю форму та приготую берці…

Автори