Щодо закликів про єднання опозиційних сил

Mason Lemberg
Mason Lemberg

Давно хотів написати цей пост. Але в світлі заборони Порошенку ходити на мітинги це стало актуальним.

То ж пост про єднання опозиційних сил, до якого дуже часто закликають.

Якось восени чи взимку я був на ході у Львові. Збір був біля пам’ятнику Бандері о 19:00. І привід був достатньо серйозний. Можливо, це був збір напередодні переговорів з Х*йлом в Парижі, можливо, щось інше, наприклад, здача позицій в Золотому, не пам’ятаю вже.
На збір я пішки піднімався з центру, щоб потім разом з ходою повернутись туди ж. Біля собору Юра зустрів кілька десятків дітей, що ржали. Спочатку подумав, що то екскурсія, але підійшовши ближче побачив беркутівські бушлати. Я пішов собі далі до пам’ятника, вони залишились.
Через хвилин 20 почалась хода, яка затримувалась тому, що чекали цих “учасників”. Перед ходою ті ржущі діти з шматами нагло вперлись в перші ряди колони, і вся колона стала виглядати так, ніби це оті діти її організували, а всі інші поважні люди просто їх масовка.
Асоціюватись з цим в мене і в моїх друзів бажання не було, то ж поки колона йшла по Бандери вниз, ми йшли тротуаром біля Політеху разом з головою колони.
Поки на Дорошенка зупинились взяти кави, пропустивши колону, дітвора з партійними шматами вже поверталась назад.

Десь відразу після цього я випадково проходив центром міста під час мітингу, на якому Кошулинський звинувачував Порошенка за те, що в Бахмуті вбили Артема Мірошниченка через його проукраїнську позицію і те, що він розмовляв із вбивцями українською. Це була осінь чи зима 2019. Кошулинський звинувачував не Зелю в розгулі шарійовщини, сепарщини, поверненні людей янека до влади, а Порошенка.

До чого я веду? Я веду до того, що заклики до об’єднання опозиційних патріотичних політичних сил виглядають по-дитячому наївно і є контрпродуктивними.

Тому що:

1) Немає ніяких опозиційних патріотичних політичних сил. Точніше є ЄС, є 1-2 маленькі партії, які можуть підпадати під це визначення, і є зелена х*їта, яка відверто служить владі та кремлю всіма своїми діями.
Просто сходіть на їх сторінки в фейсбуках, послухайте їх інтерв’ю з медведчуківських каналів і цього більш ніж достатньо, щоб зрозуміти, що опозиційні ці “патріоти” тільки до Пороха. Ні слова в них ні про Зелю, ні про війну, ні про що актуальне і важливе. А участь в протестному русі – це лиш частина іміджу, маскування, яким прикривають деструктивні дії.
А деякі ТП з ГОЛОсу навіть не маскуються, а прямо кажуть, що воюють з Порохом, і це їх головна мета.

2) Всі ілюзії про наявність опозиційних патріотичних сил в тому широкому форматі основані на участі їх представників на Майдані та в АТО і не мають нічого спільного з фактом на сьогодні. Можна піти в ілюзіях далі й вважати партнерами Колю Азірова, Арбузова, Клименка, мента Захарченка, які були з нами на Майдані в 2004 році. Об’єднати їх в “Майданний рух”, дати право вирішувати, блокувати участь когось в чомусь. Чого нє, якщо людей об’єднують не цілі станом на сьогодні, а участь в чомусь 5 років тому?
Якби за таким принципом поступали в 2014, вважаючи своїми всіх учасників Майдану 2004, то зараз би не було України.
До речі, учасник АТО Ілля Ківа теж може вступити в “Ветеранський рух” з правом блокування рішень і заборон на участь певних осіб?
Тому об’єднуватись потрібно з людьми, в яких з вами спільні цілі станом на сьогодні, а не з тими, хто колись виявляв ознаки адекватності.

3) Немає жодної потреби об’єднуватись з псевдопатріотичними організаціями. Хіба що вам так хочеться бачити ржущу дітвору зі шматами. Це не об’єднання, це бутафорія та імітація від самого початку.

4) Не треба боятися тисяч різних мітингів “патріотів”. Не буде ніяких тисяч мітингів, бо для маргіналів це стане демонстрацією маргінальності. Навпаки, залучати маргіналів до спільних подій – це давати їм можливість паразитувати на твоїй популярності.

5) Зрештою, відсунути маргіналів з їхніми шапіто – це зробити крок для одужання ними обдурених. Бо рано чи пізно ними обдурена, але патріотична, людина мала б спитати “А чого Порошенко і його люди борються з реваншем, а ми сьогодні нічого не робимо, лише хейтимо його”. Об’єднання з маргіналами дає цим людям ілюзію, що це їх організація щось робить.

Тому, панове з ЄС і та невелика кількість політиків-патріотів.
Знайдіть в собі сили об’єднатись навколо найбільшої опозиційної парламентської сили. А не можете – створіть свою сильну патріотичну опозицію, об’єднайтесь шляхом створення тимчасового блоку зі спільною метою з рівними можливостями і з наявністю лідерів, яких не будуть банити мамкіни хейтери в прострілених броніках.

Поділитися:
Share
Усі відео